Uvěřitelný film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Inteligentní, přemýšlivá, jemná komedie s Jenovéfou Bokovou v hlavní roli. Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem (Miloslav König) vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází chvilkový azyl u Dušana (Bohdan Karásek), starého známého, který jim kdysi hrál na svatbě. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery. (Marienbad Film)

damian

Tak, jako nechci chápat, jak funguje korporát, tak ani nechci pochopit, o čem se tahle generace baví. Jsem starej, jsem starej, jsem starej, jsem starej... Ale nikdy jsem si nedal pauzu v manželství, s vrstevníky mluvíme o věcech, co maj smysl, na intelektuální plky sere pes a kdo nemrdal krtka, jako by nežil. Ta jedna hvězda není vybřednutí z odpadu, ta je pro Jenovéfu, čistá platonika. ()

Rhaegar

Cením snaživou kameru i střih. Boková hraje dobře, ale jinak je to bída včetně hlavní role. Jen jsem se nenaladil na obsah. Na jednu stranu se dialogy snaží působit až nepříjemně realisticky a lidově ("Vy sem chodíte? No, jo no chodím."). Přesto se však snaží odhalovat hluboké pravdy o vztazích. Přitom jsou asi tak hluboké jako průměrná diskuze na FB nebo hospodské promluvy za, které se člověk i druhý den stydí. Hlavně, že si režisér i scenárista v jedné osobě vytvořil film kde hraje hlavní roli a podle jeho názoru velkého filosofa. ()

Benigni odpad!

Tenhle film šel úplně mimo mě. Za tento film by uchazeče nevzala ani na střední filmovou školy. Sorry, ale dokoukala jsem to sotva do půlky. Dvě hodiny bych nevydržela. ()

DeliCZ

Snímek v mnoha ohledech připomíná klasické filmy šedesátých let Československé nové vlny (Formana, nebo Chytilovou), nebo Francouzské nové vlny, právě tím, že je vesměs o ničem, mladí lidé filosofují nad životem, popravdě jsem měl pocit, že mnoho dialogů bylo improvizovaných a postavy se baví o banalitách, což ale vůbec nepůsobí nezajímavě, ba naopak a přirovnal bych to k tomu, když někde sedíte s cizími lidmi a posloucháte jejich rozhovor, dále se tu objevují experimenty se střihem (jump cuty), obsazeni jsou neherci, dokumentaristická kamera, je zde málo lidí ve štábu (mnoho funkcí má na starosti sám režisér) a celkově je film nízkorozpočtový a experimentální. Snímek zkoumá několik partnerských vztahů, přičemž se film nesnaží přesvědčovat diváka o životních moudrech, ale spíš zkoumá tyto vztahy v každodenních a běžných momentech a o tom, jak postavy tyto momenty řeší. Ve filmu ale nějaký zásadní děj nečekejte, jelikož se jedná spíše o konverzační (a věřím, že pro mnoho lidí, příliš intelektuální) film. Přesto se mi film opravdu líbil. ()

Eridan_

Super vztahová konverzačka! Nějaké filozofické moudro bych tu nehledal, jak píší ostatní. Promítly se mi všechny mé vztahy, eskapády. Prostě jsem se znovu cítil jako na výšce v hospodě, kde člověk řeší, jaký je smysl života a jestli tahle je ta pravá. Díky za tu katharzi. Užil jsem si to maximálně. ()

Cacorka_eliz

Tenhle film mě úplně minul. Nechápu, jak může mít tak vysoké hodnocení. Vůbec jsem se nesmála, unudila jsem se k smrti a poslední půlhodinu jsem musela přetočit, abych zjistila, jak to dopadne. Nijak to nedopadlo a vůbec netuším, co tímto filmem chtěli tvůrci říci, o čem herci hráli a proč to bylo tak nesnesitelně dlouhé. Narozdíl např. od debutu Kdyby radši hořelo mi tento film přijde úplně zbytečný. Zřejmě indie záležitosti vůbec nerozumím, ale samozřejmě nic proti. ()

Ceny české filmové kritiky – výsledky

Ceny české filmové kritiky – výsledky

02.02.2020

Nejlepším filmem roku 2019 byl českými kritiky zvolen road movie Staříci. Hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška o pomstě a spravedlnosti získal kromě nejvyššího ocenění na 10. Cenách české… (viac)

Letos v Marienbadu

Letos v Marienbadu

19.08.2019

V srdci malebných Mariánských Lázní se v termínu od 28. do 31. srpna 2019 uskuteční již čtvrtý ročník Marienbad Film Festivalu. Poklidné lázeňské město přivítá na konci prázdnin festival zaměřený na… (viac)