Nový thriller zo súčasnosti od režiséra Zamatových vrahov je príbehom policajta protikorupčného útvaru Tomáša Krásu, pre ktorého nie je idea právneho štátu len fráza. Dvojdielny televízny film, ktorý bol inšpirovaný románom Václava Lásky, vychádza z niekoľkých konkrétnych kriminálnych káuz, ktoré nie sú dodnes právne doriešené a ktorých pozadie je mnohým občanom neznáme. Miera drzosti ich aktérov je úmerná výške zisku, vo filme rovnako ako v skutočnosti. Odvážny policajt a sebavedomá novinárka majú v rukách silné karty v podobe veľmi podozrivej zmluvy a niekoľkých fotografií nezvyčajnej zostavy hráčov golfu kdesi v Južnej Afrike. Proti nim ale stoja falošní hráči, rozhodnutie urobiť čokoľvek pre miliardovú výhru. Sledovanie a odpočúvanie sú len čriepkom v mozaike ich hráčskej stratégie. Je to ako v živote, kde nie je isté, kto koho sleduje a prečo. (RTVS)

klukluka

Temné vody advokacie, temné vody politiky, temné vody policie, temné vody médií...jenom u mek dondy za 80 na hodinu se může člověk vztekat maximálně kvůli přepálenýmu oleji. Morálka a slušnost jsou handicapy a v dnešní době se za ně tvrdě platí. Tenhle biják to zatím podává dostatečně srozumitelně. Po prvním dílu nehodnotím, zatím ale převládá spokojenost. Jenom ten barevnej filtr mi nelahodí./// Po druhém dílu říkám narozdíl od všemu a všem loajální recenzentky Mirky Spáčilové, která tomu udělila 45%, že ANO, tohle mělo hlavu a patu a stálo za to se do něčeho podobného pustit. Jasně, bylo to přepálený, všichni jsou tady cool zrovna jako ve filmu, agenti mají dokonale vypucovaný káry, protože v myčce podle všeho snad i bydlej, na investigativu mají v ČT Marka Wollnera, kterej už 15 let nevytáhl paty z kanclu, kamery tajných složek máme všichni snad i v konečníku, ale nic z toho nedeklasuje hlavní message, totiž že žijeme v kleptokracii, kde bohatší pes mrdá všechno a všechny. A komu se to nelíbí, ten ať se nediví vůbec ničemu. ()

Lukoboss

Výbornej námět, šťoura do světa vysoké politické špíny, úplatných policajtů a mafie, to všechno tady pořád máme a jen tak se to nezmění. Horší už je bohužel to provedení. Ani by mně nevadilo herecký obsazení, to je celkem v pohodě. Ale ta určitá dějová neutříděnost, snaha nacpat tam co nejvíc linek a propojení, která je ve výsledku spíš zmatečná, plus spousta nesmylů (kamery úplně všude, odposlechy taky) to sráží dolů a ukazuje se, že v tomto žánru máme ještě hodně co dohánět. Je to škoda, potenciál to mělo nemalej, ale chce to pevněji držet opratě. ()

bari68

Dookola už nechcem písať o výbornej práci dramataurgie ČT, takže tak.... Ale znovu boduje ! Trefa do čierneho je Krajčo, ktorý je neokúkaný a jeho herecký prejav je prirodzený, ale hlavne uveriteľný. Vysoká hra trefne ukazuje prepletenec politických (ne)vzťahov a špiny. Dobrá symbolika s dnešnou politickou scénou a nedávnym smutným mementom Jána Kucika ai. ()

kolemjdouc

jsem zmatená,nějak  v tom postrádám "umělce" kteří se angažují na všelijakých demonstracích.Nechápu rozdělení do dvou částí.Dosti času zabraly úvodní a závěrečné titulky. A ke scénáři: poměrně opatrný.Ale nedivme se .Pokud jde o politiku ,např kauzy Babiš, je jasno za pár dnů ,jak jde o šílené prachy : např alá Union banka ,není hotovo ani za desetiletí..tenhle nový systém stojí na desítkách zmizelých ,stovkách mrtvých desetitisících okradených v exekucích atd atd...Kdyby se mělo točit případ od případu, byla by to turecká telenovela. Jinak dobrá, ale až příliš dramatická hudba ,ale líbila se mi. Režisér měl trochu víc tlačit na herce,kteří byli ve vedlejších rolích.Chovali se jako kovbojové někde v prérijním městečku. Jsme machové.kdo je víc. Celkově hodnotím jako lépe zdařilé.Volba  hlavního hrdiny Krajča byla dobrá.On je jako chameleon..Roli si střihl s lehkostí vlastní sám sobě. ()

prezdivaka

To byla především vysoká úroveň a to po všech stránkách. Se smyslem pro humor bych mohl říci: nejlepší film letošního roku. Třeba letos budou i lepší, ale budou to mít sakra těžké. Pan Svoboda dělá je občas a nedělá jen tak něco. Vždy má minimálně zajímavý scénář a na všech postech profesionály. V tomto díle jde nejen o politický thriller, je to sžíravá kritika současné společnosti a nastaveného systému. Je tam schovaný bonmot, myslím že si ho tam Jiří Svoboda napsal sám: Tohle nejsou devadesátá léta, teď už se nehážou lidí v sudech do přehrady. Díky Svobodovi a jeho zkušenostem z politiky je tam ta nadstavba. Sám si napsal scénář podle knihy. "Je to jedna parta, která sa tady točí dokola. Jednou za 4 nebo 8 let. Potřebují na sebe špínu kvůli volbám." Říká Ondřej Vetchý. To by mohlo být motto filmu. ()

mira007

Richard Krajčo jako neúplatný policista, který jde proti všemocnému zkorumpovanému systému. Začnu tedy pozitivy - technicky dobré, fajn temná atmosféra, výborné obsazení, vyprávěno svižně a napínavě. Kriminalista jako jeden jediný čestný proti všem - sorry tomu jsem vůbec neuvěřil, neuvěřil jsem tomu, že celá česká policie jde po krku jednomu borcovi, který kazí jednu velkou cinknutou zakázku s nasazením sci-fi technologie, jako kdyby pašoval plutonium pro Irán. Asi jsem alergický na vidění světa, jak jaké je to tady beznadějné Palermo/ Matrix , jednak mám pocit, že v divokých devadesátkách to bylo divočejší ( včetně mrtvol ) a po miléniu, kdy byli na vrcholu lobisti, z kterých se stali miliardáři je dnešní doba z hlediska korupce ještě zlatá ( čemuž pomáhá, že tomu tady šéfuje jenom jeden boss a ten vytváří trochu jiný druh problémů než obálky pod stolem) a není to tady jako v Bulharsku, nedejbože Rusku. Režisér Svoboda umí kvalitní věci a tento tv film není špatný, ale jestli si na něco vzpomenu z tohoto díla za týden, tak jen na hysterického Vetchého, oblíbenkyni Ha Than jako thajskou masérku a Annu Fixovou alias Moniku Farskou z Ulice ve sprše. Nic víc. ()

EllienPM

Když muž v pozadí říká, že neexistuje muž v pozadí, že je to jen systém, může si být naivně nedůvtipný policajt jistý, že jím je právě on. Je ale otázkou, zda to policajt zjistí a zda to zjistí včas. Bavilo mě to dost a popravdě i párkrát překvapilo (druhý díl - obě události v Technickém muzeu), takže se brzy určitě podívám znovu. ()

ArthasKarfa

1. DÍL: V těchto filmech je zvláštní několik věcí, vymyšlené politické strany, vymyšlené korupční nitky, kriminální ESA a hromady kyber nesmyslů a IT vymožeností, které v dnešní době neexistují nebo rozhodně ne tak v hojné míře. Když vidíte po městech všude 4K kamery, každá dispečerka umí sosat IP adresy z obyčejného emailu, velký bratr vidí i to co máte v peněžence na 100m? Svět IT jde dopředu, vše je možné, ale musí se to umět, musí to někdo zaplatit a rozhodně to není všude tak běžné. Jako člověka co v IT dělá léta mě tohle akorát naštve, protože si to pak lidé nezasvěcení myslí. Po 1h, pěkná pohádka. To s těmi mobily je komedie. A ta zásahovka? Celé je to taková "A takhle to je lidi". 2. DÍL: Začátek trochu lepší, ale může mi někdo vysvětlit proč pokaždé, když někam jsou mají s sebou zásahovku, která div nemlátí sekretářky u podezřelé osoby? BIS je něco jako Saruman? Všechno vidí, všude má posluhovače. Ty kamery všude mě neskutečně štvou!!! Krajčo prostě na takové role není. Celé prostě uff. ()

Wancohoff

cesi vedia natocit slusnu tv kriminalku, dramu, serial... preco kurva ale tocia trapne romanticke komedie ktore navyse idu este aj do kin ???!!! ()

petikacka

Na tuto televizní krimi jsem byla fuck zvědavá...No a rozhodně nejsem zklamaná ba naopak ...Po dlouhé době příběh který je na motivy skutečných událostí a je natočen bravurně Jiřím Svobodou (Sametoví vrazi)...Sqělý scénář, dobrá gradace a pokud se člověk zajímá o politiku, tak naprosto přesně ví, vo co go...A o tom to je...Jsem znechucená z ukázky toho, jak dnes funguje Velký bratr...Jestli si někdo za komančů myslel, že STB je hrozná ( a to byla), tak dnes sleduje každý každého... " To jen policajti si myslí, že je nemůže nikdo odposlouchávat"...Dokonale to ukázalo ten hnus který funguje v každé zemi...Ovšem je dobře když o tom nic nevíme a tzv "nevidíme za oponu", protože v opačném případě by to málokdo rozchodil...Za mě 98% ()

Luk Skywalker

Nevím, proč takové filmy sleduji. Je mi z nich smutno, protože zdejší fiktivní příběh je realitou nejen dnešních dnů, ale posledních 25 let. Sice Krajčo si ve své roli až moc rukou prohrabuje vlasy, ale možná to tak měl ve scénáři. Hlavní hrdina má nějaké své chyby a je celkem urputný, ale nakonec by polevil jenže... Hláška o tom, že investigativní novináři odhalí jen málo milionové podvody, které jim "systém" dovolí bude nejspíš pravdivá, ale s tím "systémem" nemůžu souhlasit, neboť jej tvoří lidé. Kdo má rád takový druh filmů, tak musí být spokojen - když se na vás zaměří jste neustále pod dohledem a nepomůže vám vůbec nic: buď budeš poslouchat nebo zemřeš, jiná možnost není. ()

Ozzy2

Zatím super, přesně tak si tenhle organizovanej bordel představuju. Top scéna:Donutil v parku a ta ochranka, to jsem chcal smíchy, za to musím hvězdu sundat.Druhý díl:Sundavám další hvězdu, tentokrát za Vetchýho, který už nikdy nepřekročí stín Luňáka.Když je jako rozčílený, přehrává tak otřesně, že u nevěřím ani slovo.Čekal jsem, kdy Krajčovi řekne:Ohrozil jsi kariéru mnohých z nás.... ()

Mara97

Trochu mne znepokojují okolnosti tohoto televizního filmu, nacházející se, Donutilovským jazykem řečeno, za jevištěm. Vždy, když Česká televize v upoutávkách představovala Vysokou hru, hovořila o režisérovi jako o tvůrci Sametových vrahů. Vždy. Proč prostě naplno neřekne, že Vysokou hru natočil Jiří Svoboda, tj. předseda KSČM v letech 1990-1993? Film je masivní kritikou současné kapitalistické společnosti, kdy divák může velmi snadno nabýt dojmu, že je naprosto zkažená. Politické strany jsou sice smyšlené, ale tvůrci opravdu při tvoření fiktivních názvů kreativní nebyli (Sociální občanská strana jako hlavní zkorumpovaný partaj - jako vážně?). Proto si lze vědomě nebo i často nevědomě uvědomit, že se jedná o velkou kritiku současných politických i společenských struktur. A co proti tomu dělat? Volme nové, ještě nezkažené alternativy (ANO), nebo ty původní, se kterými se nám sice vedlo celkem špatně, ale taková korupce tak přeci nebyla (komunisté, to už jsme konečně u Svobody doma). Film není natočen podle skutečných událostí, je jen volně inspirován (což vždy ve skutečnosti znamená právě opak). Dá se říct, že zkorumpované zakázky a dotace jsou denním chlebem současné politiky (samozřejmě ne v takových řádech korun či eur), ale tady je to trošku přitažené za vlasy, kdy už se pohybujeme mimo mantinely českého prostředí, autoři se spíše s těmi vraždami inspirovali na sousedním Slovensku, kde má mafie a korupce ještě stále své nezastupitelné místo. Ačkoli tato věc mě znepokojuje, jedná se jinak o velmi kvalitní biják, u kterého jsem se bavil. Na rozdíl od Sametových vrahů drží Svoboda dějovou linku, která se dá pochopit a dává smysl, jen je třeba plné divákovy pozornosti, což může být někdy problém. A také je třeba dobré paměti, protože je film rozdělen na dva díly a i dlouhý začátek s review prvního dílu nemusí pomoci. Každopádně kriminálka filmařsky slušná, divák musí u filmu přemýšlet, což nikdy není na škodu. Jen škoda toho politickýho podtextu, jenž může do jisté míry křivit veřejné mínění. ()

tranquill

"...protože jste se připletli do profesí, ze kterých je vidět za jeviště... kdybyste zůstali sedět v hledišti, možná jste mohli jen nadávat na, jak pitomou frašku jste si koupili lístky..." Nadstandardní tento snímek není, ale je tam jistě spousta pravdivých "frází" a vůbec, člověku se chce z vysoké politiky zvracet! "Jsou jen dvě možnosti, buďto jsi jejich člověk nebo letíš z kola ven!" ()

caba

Jsem ráda,že nejsem sama ,kdo se pořádně neorintuje.Je vidět ,jak mocní si vše dokáží ošéfovat.Snad né na dlouho. ()

Karp

Autorem předlohy Advokát je bývalý vyšetřovatel Úřadu finanční kriminality a ochrany státu V. Láska a v titulcích je mezi poradci jmenován bývalý ředitel ÚOOZ R. Šlachta. A i když jde o román a následný dvoudílný film určitě lze říci, že ho sepsal člověk, který měl o práci Policie ČR a o problematických kauzách určité ponětí. Román je samozřejmě něco jiného než realita, ale film byl napínavý, význam jednotlivých postav byl nakonec objasněn a herecké výkony slušné. Z uniklých reálných odposlechů v nejrůznějších politicko hospodářských kauzách víme, že v reálu je slovník dotyčných směšný až tragikomicky úsměvný, ale to bychom se spíše dostali k Ivánku, kamaráde, než k vážnějšímu politicko kriminálnímu thrilleru. Proto jsou ony cool postavy v naleštěných vozech s bodyguardy přijatelné, byť realita připomíná spíše třetí cenovou. Krajča bych už nechal spát, Agrofertu se zřekl a za ty roky tady hrál kde kdo kde komu... 3.5* ()

bearmeedek

Je tu ještě někdo, kdo by to raději neviděl? Když se podívám na "smyšlený" politický thriller zahraniční produkce, může mě to nadchnout. Ovšem tato česká "fikce" mrazila. A mrazila o hodně víc, když vím, že knihu napsal bývalý dlouholetý policista, který pracoval v několika vyšetřovacích útvarech a řešil významné kauzy. O další pocity se zasloužila i ČT, která tento námět zpracovala velice profesionálně a zároveň poutavě. ()

Monggol

U nás momentálne prebieha tiež jedna z podobných vecí ako v tomto filme, a to nemyslím to mediálne divadlo pre ovce ... avšak muži v tieni tu určite sú. Inak to je jasné, že tento systém rozkrádania resp. presnejšie okrádania nie je lokalizovaný len na Česko-Slovensko alebo len Európu... To je proste tak, len nie každý to chce vidieť (vedieť). A že príliš konšpiratívne? Kto má trochu rozumu a zdravej predstavivosti, vie, že to je ešte horšie. Inak Sloboda tieto krimi umí ako to už dokázal v Sametových vrahoch. Len trochu bolo naivné to odvysielanie v priamom prenose, pretože v skutočnosti by to vedúci spravodajstva zatrhol hneď skraja atď. A pre tých čo si sťažovali, že nestíhajú dej a postavy doporučujem radšej pozerať: Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínko ... (po slovensky Ako Kremienok a Chocholúšik zasadili semienko). ()