Duša predstavuje stredoškolského učiteľa hudby Joa Gardnera, ktorý získa šancu svojho života hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Ale jeden malý chybný krok ho zoberie z ulíc New Yorku do Veľkého pred – fantastického miesta, kde nové duše získavajú svoje osobnosti, vlastnosti a záujmy predtým než idú na Zem. Rozhodnutý vrátiť sa do svojho života, Joe spojí sily s drahocennou dušou 22, ktorá nikdy nerozumela príťažlivosti ľudských skúseností. Ako sa Joe usiluje ukázať 22 čo je úžasné na živote, môže pritom získať odpovede na niektoré dôležité otázky života. (CinemArt SK)

tehol

asi spise 5* ale clovek se nemuze zbavit pocitu srovnavani s inside out. opet to funguje skvele, opet je tu emocinalni rovina, ktera je silnejsi nez v 99 % filmu. akorat zaver a obcasne az moc prekotne a zrychlene vypraveni, mi trochu pokazilo dojem. ()

mp5991

Na to, že je to komedie a primárně pro děti, se mi Duše zdá poněkud depresivní, i když asi neplánovaně. Dosahovat životních cílů nestojí za to a po smrti si akorát vyjedete schody, kdokoliv tenhle svět řídí, to má celkem u zadku, hlavně když sedí počty. Supr vyhlídky. Hlavní poselství filmu je samozřejmě jiné a v zásadě pozitivní, jen ta cesta k němu se mi nezdá úplně šťastná. Jinak to ale v produkci Pixaru nijak nevyčnívá v kladném ani záporném smyslu a sranda to místy je, možná jen emoce jsou tu poněkud slabší. ()

Belphegor

Moc příjemný animák z prostředí Jazzu. Obdivuji nápady, které do něj autoři vložili. Design Jerryho a Terryho je prostě bomba, celkově je to pěkně udělaný film. Čistých pět to ovšem není, rozuzlení totiž není až tak zajímavé, ale i přesto těch pět hvězdiček dám. Myslím si, že ne každé dítě to bude bavit. ()

Korpy22

Nádherná pohádka nejen pro děti, která vypráví příběh života. Už jen krásně poetický název “Soul” jakožto duše nebo název hudební směru ukazuje na to, že zde se půjde do hloubky. Film dokáže nádherně vysvětlit co je to smrt, kam odchází duše a nenásilnou formou nechává příběh plynou. S hlavní postavou se dá velmi lehce sympatizovat a tak se člověk zasměje a zároveň i zamyslí. Opět se studium Disney a Pixar něco povedlo. ()

Megahead

Veľmi pekný a príjemný príbeh, dalo by sa aj napísať dospelácka rozprávka. Neočakával som od toho moc, o to viac ma pozitívne prekvapil (celkovo príbeh, prevedenie, animácia, postavičky, detaily). jednoznačne odporúčam :) ()

drsny_hery

Páne jo. Ještě jsem neviděl animák, během kterého mi na začátku spadne čelist a nenahodim ji až do konce. Je to vůbec pro děcka? Zdá se, že ano. Po titulcích si povídali o smyslu života a jestli neumřeli, povídají si dodnes. ()

teekanee

Hodnotím tak po 10 měsících. O špatný film se nejedná, ale Pixar podle mého názoru už není, to co dříve. Ano, film obsahuje pár skvělých nápadů a animace je stále skvělá, ale děj je celý dost předvídatelný a hlavní postava mi nebyla vůbec sympatická. 72% ()

Leira

Málokterý film za posledních dvacet let jsem si pustila víc než třikrát. Tenhle je jedna z těch výjimek. A absolutně nechápu, jak jsem původně mohla dát hvězdičky jenom tři. Asi to bylo tím, že napoprvé jsem sledovala jen po jednom očku, když se na to dívaly děti. Teď nechápu, že jsme jim to vůbec pouštěli. Tohle je symfonie adultních animáků a je v pořádku nechytnout se napoprvé. Protože tenhle bravurní oduševnělý kousek má Jiskru. ()

stret

Neoriginalne, pseudohumorne, hudobne orientovanene na okrajovy jazz, hlavna postava nesmierne nesympaticka. Animacia? Takuto robil Pixar uz pred 10 rokmi. Ale ok - mozno je to pre deti. Ale naozaj? Film o dusiach a smrti? Ontologicka nudza prichadza podstatne neskor nez v detskom veku. Budem verit, ze temu si tvorci prekonzultovali s detskymi psychologmi. Co sa tyka inych hodnoteni, je to znova pripad, kedy hodnotitelia podlahli nejakemu hype, mozno z rottentomatoes. Asi ze hlavna postava je afroamerican - to bude najlogicke vysvetelnie toho hype. Tento animak by sa kludne mohol ocitnut v kategorii "odpad" a nebolo by to nijak divne. ()

3anitram

Kolikrát mi přijdou animáky kvalitnější, než "obyčejná tvorba pro dospělé". Duše se mi moc líbila, V hlavě ale ještě trošku víc. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+