Duša predstavuje stredoškolského učiteľa hudby Joa Gardnera, ktorý získa šancu svojho života hrať v najlepšom jazzovom klube v meste. Ale jeden malý chybný krok ho zoberie z ulíc New Yorku do Veľkého pred – fantastického miesta, kde nové duše získavajú svoje osobnosti, vlastnosti a záujmy predtým než idú na Zem. Rozhodnutý vrátiť sa do svojho života, Joe spojí sily s drahocennou dušou 22, ktorá nikdy nerozumela príťažlivosti ľudských skúseností. Ako sa Joe usiluje ukázať 22 čo je úžasné na živote, môže pritom získať odpovede na niektoré dôležité otázky života. (Cinemart SK)

papilon395

Pro mou okoralou duši je tenhle film jako svěží vánek, plný vůně, fantazie a inspirace. Nic na tom, že neumím vnímat jazz, který je jiskrou celého filmu. Celek vyvolává zamyšlení nad naplněním vlastního života. Nenásilně a humorně. I když dojde i na vážná témata: "Tady nemůžete rozdrtit duši. Od toho je život na Zemi." ()

Dominik 261

Veľmi kvalitný animák o zmysle života. Rozhodne to nie je primárne pre deti, keďže tie to pravdepodobne nepochopia (tie menšie). Pekná myšlienka filmu, pekne realizovaná a ako bonus v jazzovom prostredí. Film mal dušu ale srdce mu trošku chýbalo a preto na plných 5* nedosiahol. Rozhodne si ale lepšie 4* zaslúži. ()

papadoce

Prekrásne (možno najkrajšie v histórii animákov) animovaná NUDA. Za animáciu ľudského sveta dám úplne s prehľadom aj dve hviezdy. To bola úžasná nevýslovná krása. Navyše príbeh mal celkom zmysel, i keď nebol originálny, lebo kombinácii smrť a hudba sa už dosť výrazne venovali v Coco. No neriešiteľným problémom je práve tá nuda. Príbeh bez humoru. Ten úplne absentoval. Ten dospelácky, ten inteligentný-ukrytý, no a ešte aj ten detský bum bác typu mimoň spadol a deti sa smejú. A potom som to pochopil. Peťo totiž režíroval aj Hore či V hlave a obidva animáky trpeli presne tým istým syndrómom. Na ten síce počúva akadémia, ale nie moja detská časť duše. Už vôbec nechápem, ako mohla Duša získať Oskara za najlepšiu hudbu. Niežeby to bolo ako celok vyslovene zlé, len to nemalo iskru. Bola to proste krásna, nevtipná, animovaná myšlienka. Dám tri za to všetko čo som vyzdvihol a nedám dve za to všetko čo som zhejtoval. Nepotrebujem vidieť znova. ()

Niflheim

85 %. Duši nelze vnímat jako dětský animák, ale jako animovanou látku pro dospělé. Největší přednost snímku vidím v jeho vyváženosti: je inteligentní, ale ne složitý, a zároveň dojemný, ale ne patetický. Humor není trapný a je na úrovni (nejvíc jsem si v tomto smyslu užil „camea“ bývalých mentorů dvaadvacítky). Hudební koláž prolínající jazz, elektroniku a jakýsi post-industrial velmi zdařilá a trefně podtrhuje atmosféru té které scény. Váhal jsem nad pátou hvězdou, nedávám ji kvůli (nečekaně) malému emocionálnímu zásahu a (možná) až velké přímočarosti. Ale patrně od toho vyžaduju zbytečně moc. ()

fordhont

Existenciální - vtipné - abstraktní - flow - jazz - probuzení - všímavost - Trent Reznor. Pokud jste naladění tímto směrem jako já, tak je to film pro vás. ()

WhiteDuke

Nejlepší pixar od Ratatouille a o světelné míle dál než přechválené Inside Out. Člověk už čekal, kdy se zjeví animovaný Jimmy Stewart. ()

SAINTS

Tato Pixarovka sa rozhodne vydarila.Animacia,pribeh a hlasove obsadenie su vydarene.Film divaka rozhodne chyti za srdce.Film o tom,že sa musime naučit uživat si a vychutnavat male a všedne okamihy,namiesto toho aby sme čakali,kym nastane niečo velke,aby sme dosiahli štastie.Je to hlboke a osviežujuce.Film pre dospelych s velmi dôležitym posolstvom. ()

Dejvecd

Pixar sa zase prekonal. Nádherné filmové dielo s krásnym príbehom pri ktorom vám unikne nejaká tá slzička. Skrátka ide o vynikajúci film, ktorý sa od všetkých ostatných Pixaroviek líši tým, že je viac dospelejší a niektoré deti sa u toho asi budú nudiť. Avšak to vôbec nevadí pretože tento film je dokonalý. Animáciu u Pixaru ani hodnotiť nemusím, pretože tá je dokonalá sama o sebe. Krásny film ktorý by si nemal nechať ujsť nikto. ()

PlayEasy

Pixar přijde každý rok s nějakou peckou! Animačně překrásné, po příběhové stránce citlivé, zkrátka jednoznačně animák roku s neuvěřitelným posláním. Má to hlavu i patu, srdce ... a především také duši - tu pomyslnou věcičku, kterou každý skvělý film nutně potřebuje... 4 a 1/2* ()

Fabe

Kdo umí, ten umí. Pixar opět ukazuje genialitu ve svém oboru. Dospelejší téma mi vůbec nevadí, naopak bych uvítal více podobných filmů. ()

Mr.Ward

Duše je skvělá. To na začátek. Servíruje opět nové prostředí, spoustu nových nápadů, jenže ukazuje ve velkém to, co už sem párkrát u Pixaru zaznamenal. Pixar totiž umí perfektně udělat animák pro děti i pro dospělé. To je jeho obří přednost. Jeho filmy nejsou jen barevné řádění a guláš. Mají hlavu a patu, kvalitní příběh, bezkonkurenční animaci, srdce a duši. Tady doslova. Celou dobu jsem si říkal, že je tohle už přece jen trochu moc. Pořád očekávám od animáku feel good zábavu, u které vypnu a někdy i ten barevný guláš uvítám 😄. Tohle ale pro děti nemělo skoro vůbec nic. Většinu času se totiž jedná o neskutečně dospěly film, u kterého se vám mozek zavaří a vyvolá ve vás pár osobních otázek. Jako jo, pár funny scének uprostřed dostanete, ale do té doby už děti budou dělat něco jinýho. Duše je naprosto úžasný film pro dospělé, otázka je, kolik lidí si ho reálně pustí i bez dětí. Pokud u toho budete mít děti, možná budete muset řešit jejich znuděnost nebo nechápavost. Tentokrát sem na konci nebrečel, to by se muselo v posledních dvou minutách jít ještě trochu dál. Doslova. Místo dojetí jsem ale celkem dlouho přemýšlel. Jako nic sem nevymyslel a na nic nepřišel, ale bylo to příjemný přemýšlení o životě. Pokud hledáte kvalitní film - doporučuji, bezmozkovou barevnou patlaninu na zabavení děti tady ale opravdu nehledejte. ()

estik97

K dokonalému dílu, ze kterého bych padla to má, dá se říct, daleko, ale i přesto mě to něčím velmi zaujalo. Řekla bych, že dětský divák z toho nic moc mít nebude, možná se pousměje nad vznášejícími se dušičkami nebo kočkou, ale hlavní myšlenka je pro dítě až moc náročná. Vtip, napětí a bohužel i emoce mi tam dost chybí. Má to však hluboké poslání a člověk se do toho musí trochu víc sám uvrtat a zamyslet se. Chválím i animaci, ta se mi líbí, proto výsledné 4 hvězdy, k mému oblíbenému Coco to má ale hodně hodně daleko. ()

oasismanik

"Ale toto je voda, ja chcem oceán!" Nádherný príbeh o nezmyselnom honení sa za zmyslom života a o kráse života.  Animáky pozerám tak jeden za dva roky a som rád, že som si aj tentokrát vybral dobre. ()

macetoma

Tak mělo to duši...Je to trochu jiné, než ty ostatní animáky. Šlo to hodně do hloubky, až na hranici bytí a nebytí. Filozofování o tom, co bude po tom a cestě na druhý břeh asi není pro každého. Dávám čtyři hvězdy, vede to k zamyšlení a fórky s kočkou mě vždy pobaví. ()

JosefTomas

Pixarové filmy byly vždycky spíš pohádka pro dospělé, která myslí i na děti, ale postupem času to vypadá, že se rozhodli stárnout společně s divákem a já jsem za to docela rád, protože minimálně mně se tento styl, kterým se vydávají, vcelku líbí. Jen je škoda, že od půlky stopáže se rozhodnou jít víc dětem naproti a já se trochu nudil. Finále také nezasáhlo, hold už toho bylo moc a někde naopak málo. I toto škobrtnutí ale nemění nic na tom, že to Pixar stále umí. Už jen čekám, kdy přestane brát ohled i na děti a rozhodne se jet čistě pro dospělé. A pokud ano, já u toho chybět nebudu. ()

PAVLIS

70% Takový ten milý, nádherně vypadající, místy originální animák, který se nás snaží inspirovat k lepšímu životu. Překvapivě možná víc pro dospělé než děti a vtipný spíš výjimečně. Silnější dojem na mě ale z nějakého důvodu neudělal. Možná by to chtělo lepší příběh a zajímavější postavy. PS: Dabing nevadil. ()

Renie42

Tohle je taková dospělácká pixarovka, kde hlavní hrdina hledá smysl života a nakonec i ta druhá duše 22, kterou ukáže svět na Zemi. Myslím, že se v tom vidí každý svým způsobem. Také jsem si myslela, že bude prvních pár minut na Zemi a zbytek v tom cosi před tím vším, ale že se takhle vrátí, tak to jsem neměla tušení. Některé části mě rozbrečeli a přála jsem si, aby se spolu zase setkali nějakou náhodou, jakkoliv. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

93. Ceny akademie - výsledky

93. Ceny akademie - výsledky

26.04.2021

Dnes v noci proběhl 93. ročník předávání Oscarů, cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS). Ceremoniál se odehrál kvůli stále trvajícím protiepidemickým opatřením zcela netradičně ve velmi… (viac)

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

Ceny BAFTA ovládla Země nomádů

11.04.2021

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních filmových cen Britské akademie (BAFTA) za uplynulý rok. V počtu nejvíce nominací (7) vedly shodně snímky Země nomádů a britské… (viac)

Black Widow a Cruella míří na Disney+

Black Widow a Cruella míří na Disney+