Asi to ukončím

• USA I'm Thinking of Ending Things

Poklidný výlet jednoho páru nabere nečekaný obrat a promění se ve strašlivou cestu. (Netflix)

SpaceOdyseus

Znepokojivy mindfuck, kde jsem pulku filmu ocekaval, ze nekdo vytahne nabrousenou sekeru a konecne to cele preklopi do slasheru. To se nestalo. Co se ale stalo poslouzilo jako poradna porce 'food for thoughts'. ()

Eraserhead

Neuvěřitelně nudný, otravný, nikam nevedoucí intelektuální sliz. Jsou divné filmy, které dokáží motivovat k tomu, aby se v jejich významech divák po shlédnutí pohrabal. Po shlédnutí tohoto filmu jsem přemýšlel pouze o tom, zda udělit odpad! či dát aspoň tu jednu hvězdu hercům. ()

HonzysKISS

Netflix tentokrát předvedl, že dokáže natočit filmy i pro nás milovníky Lynche. I když se skoro celý film odehrává pouze v autě, tak mě to dost bavilo. Chce to hlavně přežít první část filmu a dostat se aspoň do domu, potom už vás snímek nepustí. Právě v baráku začne to pravé vzrůšo, celé je to divné, občas creepy, a díky postranním pruhům to může i krapet vyvolávat stísněnost. Moc fajn pocit. Doslova scéna se zmrzkou mi připomněla právě Lynche, za to palec nahoru. Ale musím tedy říct, že posledních dvacet minut filmu mě už nebavilo. To už bylo hodně divné i na mě, možná až moc depresivní. Každopádně, kdybych věděl dřív, že se snímek odehrává v těžké zimě, tak si to nepouštím sakra v létě. 85/100 ()

merit1

Škoda zbytočnej muzikálovej vložky, ktorá znehodnotila celú štruktúru filmu. Spomienkový časozber, ktorý Kaufman dokáže fascinujúco mixovať, tentokrát ukončil “školskou besiedkou”. Svoje dielo tak nechal doznieť pachuťou naivného vystúpenia, ktoré bolo v kontraste s predchádzajúcim sofistikovaným dejom. A nezachránili to ani výborný herci. ()

Silviaxx

Skvela vec! To som si vravela asi drvivu väčšinu tohto snimku. Minimalnosť prostredia je užasna. Aj na takomto podiu sa odohralo obrovske divadlo, narážam tym prave na perfektné a absolutne vyšperkovane dialogy - v konečnom dôsledku sa však jedná o neosobné zhluky myšlienok, čo však nevnímam ako mínus, skvele to podškrtáva celkovú weird atmosféru. Z celej stopáže priam na diváka sála absurdnosť jednotlivych scén, velmi neprijemny, mrazivy pocit odzrkadľujúci práve nehostinnosť okolitého prostredia. Toni Collette ďalej len potvrdzuje, že sa pre takéto psycho a nanajvýš zvláštne filmy priam herecky narodila. Každú minútu si stále opakujete, že tu je niečo veľmi zle, film vám to sám o sebe na drzovku hádže do ksichtu. Ale čo? Nečakajte odpoveď. A tu sa objavuje môj problém s týmto počinom. Rozumej - nevidím vôbec nič zlé na snímkoch, ktoré majú príliš otvorený záver, vďaka čomu má divák priestor utvoriť si finálne ľubovoľný názor. Avšak môj problém sa vynára, ak vás film naladí na svoju vlnu, vy si na tej vlne sebavedomo idete a potom narazíte na parádny útes a jediným výsledkom je, že ste celý mokrý. Chcem len povedať, že "asi to ukončím" vás neobvyklým spôsobom vcucne do deja, kde z minúty na minútu pociťujete stále väčšiu a väčšiu neistotu a máte horší a horší pocit. Lenže to čo reálne dostanete je nič. Škoda toho artového, absolútne nič nevypovedajúceho záveru, ktorý z môjho pohľadu film pochoval. Úprimne ani neviem ako hodnotiť. ()

andio

Nutno říct, že tohle je jeden z těch filmů, který musí člověk vidět víckrát aby je ocenil. Herecké výkony, kostýmy, kamera a obecně technické aspekty tohohle filmu jsou výborné a dialogy a celková atmosféra filmu vtahující. Nejvíce se mi líbil ohromující smysl pro detail, jaký se vidí v málokterém filmu. SPOILER ALERT! Ovšem celý film je o úplně něčem jinem, než jak se zprvu tváří! Celý film je divný, protagonistka se neustále mění, jednou má takové oblečení, jednou studuje fyziku, jindy studuje biologii, jindy má odlišný účes, v jeden moment jí i hraje jiná herečka a člověk tak tápe, co se vlastně děje. Až ke konci filmu je zřetelně odhaleno, že se vše odehrává v hlavě školníka, který figuruje čas od času ve filmu zdánlivě náhodně. Po tomto odhalení začne vše konečně dávat smysl - že si osamělý školník jednou představuje dívku tak, podruhé onak. Že celý příběh je o jeho přemítání, jak by to mohlo vypadat, kdyby si někdy našel milou. A lituje, že už je starý, nikoho nemá a nic v životě nedokázal. SPOILER END! Film se mi po delším rozmýšlení velmi zalíbil, ale musím dodat, že je hodně dlouhý a obzvlášť ke konci nudný. Kvůli tomu jistě odradí řadu diváků, ale pokud někdo hledá film s hlubší podstatou a nebojí se vícero shlédnutí, tohle je určitě něco pro něho. Podobné filmy bývají za stejné kvality opěvovány, I'm Thinking of Ending Things tady z nějakého důvodu pokulhává a myslím si, že je to film, který si nezaslouží modré hodnocení. 7/10 ()

Muel

| Netflix | Fascinujúco napísaný film. Pre kompletný názor tu je potrebné vedieť, o čom naozaj je tento film a nie, neprišiel som na to po dopozeraní filmu. Najideálnejšia možnosť je tu druhé zhladnutie, na ktoré sa mi ale úprimne nechce, čiže som si pekne našiel na YT analýzu filmu a čo ti práši, ten film je vlastne úplne o niečom inom! A aj tak to dáva zmysel! Aj keď som netušil, na čo sa pozerám, bavilo ma to ukrutne a napríklad taká Toni Collette je tu výborná. Od Kaufmana potrebujem vidieť viac, tu bolo strašne cítiť, že on je najmä scenárista a po tejto stránke ma bavil film zďaleka najviac. Vďaka Netflixu ten film nevyhorel, pretože do kina by na to šlo tak tri a pol ľudí. Viac TU. | Hodnotenie: 8/10 | ()

ink flo

Jako kdyby to bylo o půl hodiny kratší, tak je to pořád dlouhý :-)...čím víc se to blížilo ke konci, tím víc mi připadalo, že to tápe. Ale vzhledem k tomu, že to je adaptace knihy, tak to asi nejde dávat za vinu Kaufmanovi. Je to dobrý (ve smyslu "kvalitní deprese"), ale společně s Anomalisou to jsou jediný dva filmy, který od něj nepotřebuju ani nechci vidět podruhé. ()

vtelenie

Kaufman je pre mňa povinná jazda, ale pokiaľ nad sebou nemá príčetného režiséra, tak sa mu to rozpadáva pod rukami. Menej je niekedy viac, škoda. ()

Lukin413

Jessie a Jesse jsou vynikající, první polovina dokonalá, člověk se těší, až se TO stane. Jenže nestane a film druhou polovinu klopýtá k podivnému epilogu. Nevím, co si o tom myslet, Kaufman byl vždycky podivín. ()

Gastovski odpad!

To je tak: když už se vyhnete Lynchovi, tak zase hamtnete do Kaufmaního lejna. Sledovat různé divnofilmy je někdy těžká řehole. Ale aspoň můžete občas využít hodnocení odpad!. ()

jasanka odpad!

Wow. Celou dobu mi v hlavě běžely dvě myšlenky - 1) Jestě jednou uslyším "I´m thinking of ending things", tak to asi vypnu. 2) To si ze mě děláte srandu?! Strašné. Po nějaké době jsem začala přeskakovat, jen abych zjistila, že se tam opravdu nic neděje. Herci taky dost tragédie. Měla jsem v plánu přečíst knížku, ale oddělávám ji ze seznamu. ()

Meteorista

Emocionálně, konverzačně a na pochopení konceptu náročná jízda. Doslova, protože se tam většinu stopáže filmu jede v autě. Ale to neznamená, že by mi to nic nedalo, nebo že by se mi to nelíbilo. Herecký výkony sou skvělý a je tam spousta témat, který třeba nejsou lehce pochopitelný a uchopitelný, ale sou tam a ten film má díky tomu filosofickou hloubku. A to se mi líbí. ()

n3uro

Poslední dobou nemám potřebu tu nic komentovat ale tohle se fakt nepovedlo. Hlavně ten konec, kde je vidět že došli nápady. Zlatý Finch. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Země nomádů vítězí u kritiků

Země nomádů vítězí u kritiků

15.12.2020

Přestože by se mohl zdát letošní rok na oscarové filmy chudý, ve skutečnosti tomu tak není. Důkazem budiž předávání filmových cen kritiků z Boston Society of Film Critics, ze kterého vzešlo hned… (viac)