Režisér Edgar Wright nakrútil psychologický thriller o dievčati (Thomasin McKenzie), ktorá prišla do Londýna študovať módne návrhárstvo. Jej štúdium zásadne narušujú znepokojujúce nočné vízie. V nich sa vracia v čase zo súčasnosti do šesťdesiatych rokov a stretáva tu očarujúcu začínajúcu speváčku (Anya Taylor-Joy), ktorej čaru podľahne aj ona. Sú to len sny, alebo sa jej prihovára minulosť? Dievča musí nájsť odpoveď za každú cenu, zvlášť preto, že tieto vízie sú čím ďalej znepokojujúcejšie a začínajú ju ohrozovať. (CinemArt SK)

Damnsinead

Dívčina Ellie zatížená na šedesátá léta se přestěhuje do Soho a začne se jí o šedesátkách i zdát. Ve snech vidí dívku Sandie, která se chce stát zpěvačkou. Všechno je to hrozně hezké a poutavé, dokud se sen nezvrtne v noční můru pro obě zúčastněné. A všechno, co dělalo film zajímavým, je v háji.  Podstatně zajímavější šedesátková linka se stahuje do pozadí a převládá současnost, kde je to samý oplzlý bubák a Ellie buď ječí, nebo utíká. A konec taky není žádné překvapení.  Poslední noc v Soho má krásný vizuál, ale mizerný scénář a po slibovaném hororu tu není ani památky. Škoda takového promarněného potenciálu. 60% ()

vinducha

1. 3/4 filmu jsem byl na pochybách , jestli pan Wright neplánuje podstoupit podobnou operaci jako bratři Wachovští. Až poslední 1/4 mě přesvědčila , že asi ne . Ale fakt mi to připadalo , že to bylo točené spíš primárně pro ženskou část publika. ()

Holly_Molly

Svym osobitym způsobem umělecký dílo. Neonový nasvícení, feel 60. let, hudba i herci naprosto parádní, děj co začne jako neškodný vysokoškolský drama se postupně zvrhne ve slušný psycho s dobrym twistem a i na nějaký ty hororový scény překvapivě dojde. Neni to dokonalej film, ale do tohohle projektu šlo srdce a ani místy stupidní chování a zatajování informací několika postav pro funkčnost děje to nezmění. :-) ()

TinaTiber.

Posledná noc v Soho (2021)  10/10 Posledná noc v Soho je jeden z najlepších Thrillerov/ Hororov, aké som videla! Napätie budované v scénach je geniálne. Kĺžeme tu na hranici reality, sama hlavná hrdinka(talentovaná Thomasin McKenzieová, ktorá Eloise zahrala úžasne)si chvíľkami nie je istá, či sama trošku neblázni. A my si nie sme istí spolu s ňou, čo bolo na tomto Trillery veľmi pekne vybudované. Objavujeme spolu s ňou príbeh Sadie, v podaní Anye Taylor-Joy, a každým Eloisininým snom sa o podozrivých praktikách Londýna v 60tich rokoch dozvedáme viac.  Nie že by mi na tomto snímku nič nevadilo – napríklad jemne odfláknutá postava Johna ktorá mi niekedy dokázala liezť riadne na nervy, ale v konečnom výsledku mám z hororu príjemne nepríjemný pocit a odporúčam pozrieť! ()

Little_Sawy

No vidíš, ten film "Posledná noc v Soho", no... úprimne, trochu ma dostal svojím nádherným vizuálnym štýlom a hudbou. Tie scény zasadené do minulosti sú doslova ohromujúce, čo sa týka toho retro štýlu a celkového estetického cítenia. Ale vieš, čo ma na ňom trápilo? Niekedy som mal pocit, že sa trochu strácal v tom svojom mysterióznom príbehu. Bolo to ako keby sa pokúšal naliať veľa tajomstva do príliš krátkeho času. Takže áno, fascinoval ma jeho vzhľad a atmosféra, ale na druhej strane som sa niekedy cítil zmätený tým, ako sa príbeh vyvíjal. ()

Mark1983

Tak tenhle snímek mě mile překvapil, což jsem se dobře bavil. Děj, příběh i zpracování na mě udělalo dobrý dojem, co samotná stylizace do 60. let byla též jaksi povedená. ()

Drussus

Skvěle provedené dílko o malinko narušené sněhové vločce, která se za studiem přestěhovala ne zrovna do ideálního podnájmu v multykulty Londýně. ()

Vena69 odpad!

Přiznávám, že jsem čekal něco jiného, ale..... stejně musím dát odpad. Takovou slátaninu jsem fakt asi nikdy neviděl - film se snaží o detektivku, horor, teenagerskou love story, thriller, psychologické drama..... a ve výsledku nemá vůbec co nabídnout. Jako detektivka to nefunguje, protože hlavní hrdinka je strašně nesympatická a jako vyšetřovatelka je totálně neschopná. Navíc - vyšetřovat 60 let starý připad vraždy.... koho to zajímá? Horor je na tom stejně špatně - vůbec neděsí a vzhledem k tomu, že hororová část filmu začíná asi až po hodině, celé to působí, jakože to do tohoto filmu vůbec nepatří. Teenagerská love story mě štvala, protože přítel hlavní hrdinky je totální simp bez osobnosti. Hlavní hrdinka je navíc totální magor, takže ani ona není tou pravou postavou pro romantické drama. Thriller taky nefunguje, protože film se nedokáže rozhodnout, kdo je vlastně padouch a kdo je oběť. Chvíli chce, abychom s jednou postavou soucítili, pak zase ne, pak zase ano.... Psychologické drama je tady upozaděno, protože to, že hlavní hrdinka truchlí smrtí své matky je zde zmíněno pouze na začátku a po zbytek filmu to nehraje žádnou roli. Moje oblíbená Anya tady nedostane téměř žádný prostor, stejně tak Matt Smith je tu jenom pár minut. Místo nich je tady neuvěřitelně nudné prostředí fashion designu, postavy, které jsou doslova na pěst (Jacosta), ale ve filmu nehrají žádnou roli. Zpracování filmu - scény přeskakující ze současnosti do 60. let a zase zpátky - mě moc nebavilo. Zdálo se mi, že hudba je tady spíš navíc a podobně jako hororové výjevy je v tomto filmu spíš otravná a nepatří sem. ()

Jankocour

Dal bych tři hvězdy nebejt toho velkohubýho negra a buzeranta na konci při módní přehlídce. Jinak Anya Taylor-Joy nádherná jako vždy a atmosféra 60. let v Londýně bezvadná ()

JB001

Viděno poprvé a asi ne naposledy včera večer na Netflixu. Moc hezky udělaný vizuál Londýna 60. let, který mi přijde hezčí než ten současný. Pohodová muzika i zajímavý scénář s překvapivým závěrem. Kéž by takových filmů bylo na Netflixu víc... ()

Zuza_na

Mám pocit, že tohle mohl být docela pěknej kousek. Horory nejsou úplně můj oblíbený filmový žánr, i když duchařina občas pěkně pošimrala za krkem, ale krve bylo nakonec až moc a místo gradace příběh předvídatelně vyšuměl do ztacena. Bavila mě ale hlavně první polovina filmu s proměnou trochu staromódní ale půvabné dívky Eloise (Thomasin McKenzie) v sebevědomou studentku návrhářství, protože šedesátky jsou moje srdeční záležitost ať už jde o módu nebo o hudbu. I když Anya Tylor-Joy jako okouzlující sebejistá Sandie předvedla své maximum, příběh nakonec sklouznul trochu do laciného braku. Ale Jung-hoon Jung s kamerou přímo kouzlil, triky s odrazy v zrcadlech mě nadchly a barevná atmosféra nočních klubů a zhýralé čtvrti Londýna ve spojení s parádní muzikou si určitě zaslouží ocenit. ()

Freiherr

Z mého pohledu zdařilý kousek. Zaujal mě výborným soundtrackem, ktery tvoří významnou část filmu, ale také výbornou kamerou, přičemž se přiznám, že jejich spojení místy fungovalo tak skvěle, že jsem při projekci pociťoval mrazení v zádech. Poněkud béčkový příběh mě nijak neurazil a k celkové atmosféře filmu se hodil. Navíc si dovolím tvrdit, že film divákovi předkládá některé zajímavé myšlenky na zamyšlení. Téma sexuálního násilí je dle meho názoru podáno formou, s níž se bez problémů dokáži ztotozňit.  Pro mě příjemné překvapení, doporučuji ke shlédnutí. ()

kavralajka

E. Wright prokázal velkou znalost evropského filmu a natočil vynikající mix italského giala, duchařského hororu, vyvražďovaček a dokonce (trochu) muzikálu. Audiovizuální jízda s náramnými herci na všech postech. ()

Krychlicka1

Na film jsem se těšil už jen kvůli Anye Taylor-Joj, ale to bylo vše co mě k tomuhle filmů táhlo, moc jsem tak nevěděl o čem má být a jestli to fakt bude horror jak se tam píše. A musím říct, že jsem byl nadchnout. Krásný písně, krásné herečky, super děj ukazující krutou realitu života a hlavně ačkoliv se moc člověk nebál, tak ty ,,hororové části byly byli výborně a krásně to pak gradovalo do velkolepého finále. 100% ()

Drolit

Tak tohle se Edgarovi opravdu povedlo. Last night in Soho je neskutečně vypracovaný snímek, kde se prolíná několik žánrů. Přechody mezi jednotlivými žánry jdou ve filmu hodně znát, z počátečního dramatu až k něčemu, co se lehce dotýká hororu, ale ve filmu to neskutečně sedí. To znamená, že to není horor v pravém slova smyslu, jak je tenhle film v některých článcích prezentován, takže mainstreamový divák bude nejspíš lehce zklamaný. V každém případě je to originální a viziuálně naprosto podmanivé. Navíc to doplňuje naprosto špičkové obsazení, McKenzie je ve filmu velké překvapení, se svou rolí si poradila více než dobře. Anya je už záruka výborné herečky a tady opět zazářila. Delší stopáž, která je tu některými vytýkána, mi tu vůbec nevadila, vůbec se mi z tohoto filmového světa nechtělo odcházet. Je neskutečná škoda, že film nezískává takovou pozornost, jakou by si zasloužil, místo toho lidi chodí na Halloween, aby ho potom mohli zkritizovat, jaký je to špatný film. Škoda. Takže kdo ještě váhá, ať na to okamžitě do toho kina jde, nebude litovat. ()

EDEN13

Film, který svádí k tomu, aby byl jedna velká fantasmagorie, kdy nevíte co je realita, sny, tužby nebo skutečnost...všechno by to působilo jako jeden velký sen nebo noční můra. Poslední noc v Soho, je ale kupodivu daleko víc přízemnější a retro, než by se na první pohled mohlo zdát... skoro vždycky víte na čem jste, filmtedy působí jako čistý mysteriozní filmy, sem tam s prvky hororu a špetkou umělecké invence. Mě se to, ale líbilo, i přesto, že film je sterilnější v pojetí šílenství než by asi měl být. Noc v Soho není žádným extra uměleckým počinem, ale je příběhem do kterého se dokážete vžít a užít si ho po celou jeho stopáž. Díky hlavní hrdince a celkově hereckému štábu je radost se na postavy dívat, jelikož působí neskutečně věrohodně a stávají se svými postavami. Příběh je poutavý a zajímavý, a i trochu jiný než jsem očekávala, líbí se mi propojení tužeb a představ a jejich porovnání s krutou realitou ještě krutějšího Londýna. Any je tady překvapivě trochu méně než by někdo očekával, ale překvapivě mi to ani tak moc nevadí, jelikož Thomasin ukazuje, že se nenechá zastínit a po celou dobu filmu nám to dokazuje...je prostě úžasná. ()

rostsoft

O bože, co to zas bylo. Další film zřejmě zfetovaných autorů. Film je plný halucinací a co je skutečnost a fikce nelze rozeznat. Na tento film jsem se původně těšil, protože tam hraje dvojice hereček (Thomasin McKenzie, Anya Taylor-Joy) které mi tak nějak přirostly k srdci, ale bohužel to to nemění nic na situaci, že film prakticky nemá žádný děj. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

25.08.2021

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

Fiennes a Taylor-Joy v černé komedii

08.06.2021

Herečka Anya Taylor-Joy (Dámský gambit) a herec Ralph Fiennes (Harry Potter a Ohnivý pohár) si společně zahrají v černé komedii / psychologickém thrilleru The Menu pro studio Searchlight. Film bude… (viac)

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

Edgar Wright a nová adaptace Běžícího muže

20.02.2021

Přichází dobré zprávy pro fanoušky filmů na motivy literární tvorby Stephena Kinga. Studio Paramount Pictures právě jedná s režisérem Edgarem Wrightem (Baby Driver, Soumrak mrtvých) o spolupráci na… (viac)