Wayne (Robert Redford) a Eileen (Helen Mirrenová) Hayesovci prežívajú pravý americký sen. Vychovali dve deti a od základov vybudovali úspešnú firmu. Na svojej úspešnej životnej ceste však museli mnohé obetovať. Keď vo všetkých ohľadoch priemerný gauner Arnold Mack (Willem Dafoe) Waynea unesie a požaduje za neho výkupné, obráti sa život celej rodiny hore nohami. Kým Wayne vedie najdôležitejšie rokovanie svojho života, usiluje sa Eileen v spolupráci s agentmi FBI zabezpečiť jeho záchranu. Ich vzťah v boji o Wayneov život prechádza zásadnou skúškou, ktorá bude určite prospešná obom. To však len v prípade, ak Wayne prežije... (TV JOJ)

Autogram

Psychológia únosu rozobraná počas turistiky, kde si Redford nájde parťáka v nečakanej osobe. Druhá strana, zázemie, je tiež slušne vykreslená, ale záživné to teda nebolo. Ak si aj odmyslím celkovú nelogickosť všetkého, čo sa tam odohralo, nemôžem to posúdiť inak ako slabými tromi. ()

cab

Tento napinavy film se da zaradit do skatulky unosovych. Vse a vsichni pracuji, jak jim scenar nebo rejza veli a bez zavahani se dopracuji az do zaverecnych tilulku. 60% ()

bila.tecka

Průměrný thriller, který lehce nabourává klišé filmů s motivem "únos-výkupné". Frenetická akce je nahrazena pocitovým popisem tří hlavních postav, z nichž mě nejvíc zaujala ta Willema Dafoea. Ostatně ani Helen Mirren nebo Robert Redford jako manželský pár na sebe neupozorňují a podávají řekl bych soustředěný výkon. Milá záležitost tenhle film. ()

Haniczka

Snad nejpomalejší thriller, co jsem viděla. Velmi nezvyklý. Rovněž musím uznat, že film stojí na hereckých výkonech, protože kdyby jich nebylo, nebylo by snad ani dvou hvězdiček. ()

poet

Na to aby táto stokrát ohraná schéma pôsobila na mňa realisticky by musela mať schopnejšieho režiséra. Redford a Dafoe to nezachránia. ()

Pekisan

zaujmava sonda do manzelskych, nemanzelskych a mimomanzelskych vztahov. Ticha, komorna drama zalozena na skvelom vykone troch hercoch. Kto ma rad akcne hollywoodske filmy nech sa radsej tomuto kusku vyhne. Naopak ak si vychutnvate hranie bez slov, mohli by ste najst nieco prekvapujuce. ()

Kingjiri

Vzhledem k hereckýmu obsazení byl výsledek hodně slabej. Občas se objevil zajímavej moment, když byli na scéně Redford a Dafoe. Jenomže to, co se odehrávalo doma, byla strašná nuda. Místo napínavejch dramatickejch scén se tu probírá hlavně nepříliš idilický manželství ústřední dvojice. Kdo bude očekávat kvalitní klasickej thriller jako já, bude zklamanej. Je to pojatý hodně netradičnim způsobem, kterej však pro mě nebyl divácky atraktivní. Nehollywoodskej konec mě tentokrát taky moc neoslovil. Navíc po technický stránce působí Únos spíš jako lepší TV film. ()

waska

Sympatické komorní drama s vynikajíci hereckými výkoni tří hlavních postav - Redford, Dafoe, Mirren. Mám ale pocit, že se z toho dalo vymáčknout trochu víc. ()

reygadas

Jednoduchý príbeh o sebauvedomení s pekne vykreslenými charaktermi postáv. Hlavne spoločné scény Roberta Redforda a Willema Dafoe boli veľmi zaujímavé. ()

kubilov

Co se týče dějové linie, tak jde o naprosto průměrnou záležitost s únosem bohatého podnikatele, kterého zločinci chtějí vyměnit za tučné výkupné. Tím, co však Clearing od ostatních filmů tohoto ražení odlišuje je dosti hvězdné obsazení Redford-Mirren-Dafoe a hlavně až překvapivě důkladná psychologie hlavního únosce, jenž poměrně zajímavým způsobem zlidštil Dafoeho postavu dalšího morálně zkaženého záporáka. Právě společné scény Dafoeho a Redforda daleko převyšovaly ty s Helen Mirren, avšak to se dalo čekat. ()

ric

Dívám se do profilu R. Redforda a oddechl jsem si, protože už jsem se bál, že chce snad tímto nudným kouskem završit hereckou kariéru. Tuším, že asi každý američan s vyšším příjmem už absolvoval svůj vlastní únos několikrát - pokaždé jsou tak klidní a hovorní o životě, až je to k neuvěření. K tomu ještě ten u Lynche standardní, jinde težko tolerovatelný, sestřih ve smyslu "po nějakém čase"... Špatný scénář jako celek, který ani hvězdy zachránit ne že nedokážou, ale nemohou. ()

Gray67

Celkem slušný thriller. Obsazení je hvězdné ale co se moc nepovedlo byl závěr! Jednoduchý a pro mě nečekaný "konec" hlavního hrdiny! Od amerického filmu bych čekal jiné vyvrcholení, ale změna je změna. ()