Po smrti svojho kráľovského otca Jaffeho Joffera (James Earl Jones) sa vlády v africkom kráľovstve Zamunda ujal následník trónu, princ Akeem (Eddie Murphy). V súčasnosti však aj on uvažuje o vlastnom nástupníctve. Z jeho manželstva s kráľovnou Lísou (Shari Headleyová) nevzišiel mužský následník trónu, ako to vyžadujú staré tradície a zákony, ale tri dcéry. Bojovný generál Izzi (Wesley Snipes) požaduje, aby sa jeho syn oženil s Akeemovou najstaršou dcérou Meekou (KiKi Layneová), a tak spečatil prímerie. Akeem sa však od šamana dozvie, že počas svojho pobytu v New Yorku vo veku 21 rokov v opitosti a pod vplyvom drog nevedomky splodil nemanželského syna. Aby splnil posledné želanie svojho otca, Akeem sa spolu s prioateľom a pobočníkom Semmim (Arsenio Hall) opäť vydáva do Queensu, aby našiel svojho nástupcu. Po tom, čo Akeem v New Yorku vypátra svojho syna Lavella Junsona (Jermaine Fowler), nechá ho aj s jeho matkou Mary (Leslie Jonesová) priviesť do Zamundy. Tam generál Izzi predstaví svoju dcéru mladému mužovi ako jeho budúcu manželku. Kým sa Lavelle pripravuje na rolu princa, zamiluje sa do svojej kaderníčky Mirembe (Nomzamo Mbathaová)a odcestuje s ňou do New Yorku, aby sa s ňou oženil. Akeem musí tento sobáš prekaziť a priviesť svojho syna späť do Afriky, aby splnil svoju štátnickú úlohu. (TV JOJ)

hrumsrt

Úvod, kde se tak nějak snaží postavit základy pro děj sequelu je fakt otřesný! Ale až se pak všechno rozjede a Lamel dostane prostor, tak to hned dostává grády! Současně se mi opravdu hodně líbil generál Izzy... Murphy zůstal nevyužitý. Když se odprostime od prvního dílu, tak jde vlastně jen o celkem průměrný snímek. 50% ()

Luswani

Čekal jsem totální průser, ale vydržel jsem a ono to vlastně vůbec nebylo špatné. Určitě bylo správné rozhodnutí hodně odkazovat na první díl, překvapilo mě, kolik herců se tam po třiceti letech objevilo. Byla to taková sázka na jistotu, což bylo vidět hlavně v momentech, kdy tvůrci použili něco současného, protože právě to současné příliš nefungovalo a film si je jistý především v odkazech na první díl. To, že druhý díl staví na jedničce je cítit v atmosféře a barevnosti (myslím lokace, dekorace a kostýmy). To, co mi ale vadilo bylo použití současných zpěváků se současnou hudbou a taky spousta takových těch keců. A taky mě mrzí zvířata kompletně vytvořena pomocí CGI. Pokud to není dokonalá animace jako ve Lvím králi, tak mi to vadí. Příběh byl víceméně v pohodě. Mohl bych tomu vytknout spoustu věcí, ale bavil jsem se a závěrečná scéna s písní "We are family" je naprostá pecka! Čiší z ní tolik pozitivní energie. I když jsem si ji pustil několikrát, pokaždé jsem se přistihnul, jak se usmívám. A to se mi u filmů moc často nestává. Z postav mě nejvíc bavila matka prince z Queensu. To byla taková správná americká buranka, ta se s tím nepárala. Zkrátka, já byl příjemně překvapen. Někteří to asi berou moc vážně, ale mně se líbil takový ten tradiční staromódní nádech, který se vyskytoval ve většině filmu. 80% ()

Dixieboy

Tak nevtipnou slátaninu jsem nečekal... Čekal jsem, že to zničí, ale že to bude až tak špatné... trapné... hloupé... to jsem tedy nečekal. Sehnat téměř původní obsazení a kompletně to pohřbít jen proto, že se tupý příběh motá kolem nových postav... na to je potřeba značná dávka talentu. Víte, co je na tom všem nejhorší? Když vám největší radost udělají flashbacky z prvního filmu... Jedna hvězda za výpravu, protože jinak tohle nestálo za nic. ()

Gig

Není to veledílo, ale vše funguje. Nostalgie, pomrkávání na fórky z původního filmu, návrat starých známých - původní král Earl Jones, Eddie je Eddie, jsou tu nazpět různé jeho reinkarnace - staříci ajn. Tentokrát ač cesta do Ameriky, tak je to spíš cesta tam a zpět do Afriky. Na mě to fungovalo. Sice si to nebudu pouštět asi jako první film, ale jednou za čas a kvůli starým známým - Earl Jones - Mufasa, Amos - Kunta Kinte, ... jsem rád, že tento film vznikl. Určitě ti, co nemají vztah k původnímu filmu, si nenajdou cestu k tomuto. Možná bych ubral ty “muzikálové” scény. Pár jich je fajn, ale mohlo jich být míň. Taky příběh oproti jedničce je vyzáblý. Ale nostalgie funguje jak blázen. Někdo tu píše, proč tu Eddie vystupuje ve vícero rolích a že to fungovalo v osmdesátých letech a ne v době počítačové aninace. Ti lidé nechalpou ten fór a spojitost s původním filmem. ()

tsatsiki

Hodnotí se mi to těžko.Jedničku mám rád, tohle nebyl špatný film, je fajn, že většina herců z jedničky se ukázalo i ve dvojce, jen mi přišlo, že dějové linky vždy vzali rychlý spád. Film měl šťastný konec, občas jsem se zasmál,ale byl to jeden ze slabších filmů Eddieho Murphyho. Eddie nebyl špatný, a nebýt ho asi bych to nedokoukal, ale scénář nebyl ten z nejlepších. Navíc Wesley Snipes zde měl pěkně blbou roli. Místy mě až štval. Navíc v Americe jsme se moc nezdrželi.Viděl bych to na 10-15 minut.Jinak nový princ byl fešák a uvidíme, co přinese další díl, protože počítám, že už ho v Paramountu píší :) Za mě 50%. ()

Mikecat odpad!

Už úvod je veľmi slabý a po scéne, kde ide čierny fetacik na pohovor a biely manager mu povie, že nespĺňa kvalifikáciu, a čierny mu odpovie: odsúdili ste ma hneď, pretože som čierny?! som túto ďalšiu usa sračku s rasovymi útokmi na bielych ľudí vypol. ()

Honziik17

Prvnímu dílu se to nerovná ani hodně z daleka..... ale to už jsme si u Murphyho celkem zvykli, že poslední roky netočí už nic moc. Dále se mi na filmu nelíbí, že je velice rasistický...... prakticky žádný bílý herec tam nehraje..... a když už náhodou jo, tak ho hraje černoch. ()

wowylgu313

A pak vznikla dvojka ... Jasně :) byli to roky kdy se roztrhl pytel s nápadem ááá... natočíme film po 10-20 letech. Udělalo to tak hodně filmů od Matrixe až po Blbý a Blbější. Někde se to povedlo a navázalo to a nedostalo to zas až takovou bídu. No a někde to dopadlo asi jako tady Cesta do Ameriky 2 ... Bohužel ač jsem doufal a těšil se, tušil jsem že navázat na dokonalost jedničky, nebude lehké. Dvojka nepřináší žádné bum, spíše trapnost. Eddie to může zkoušet zachraňovat jak jen to jde ale stejně nakonec dostaneme zase jen tu trapnost. Nudu, nudu a trapnost. Pro pocit a snahu oživení a herecké obsazení, které se snažilo vyvolat nostalgii dávám 40-45% ()

mikiqex

Chápu, že filmově to není nic moc. Ale kvůli množství narážek jsem to bral i jako parodii na původní film a z tohoto pohledu mi to přišlo dost fajn, film pokračuje v podobném ranku. Krom toho jsem žasnul, kolik původních protagonistů se ve filmu objevilo, za to přidávám tu čtvrtou hvězdičku. Celkově mi to přišlo koukatelné, většinu času jsem se příjemně bavil a přišlo i pár skvělých hlášek. ()

Ace.A.T.L.

Ach jo. Tak tohle nevím nevím. Jako, nostalgie tam je, i nějaký vtipný scény taky, ale je to už jen snaha o návrat něčeho nenavratitelnýho. Dost tomu pomáhaji některý herci, co se k tomu nechali ukecat, ale jinak je to fádní. Bohužel za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Wade W.

Zbytočne podhodnotené. Má to feeling 90 s komédií a film má slušné tempo . Pár vtipov síce víde naprázdno, ale celkovo fungujúci sequel. Poteší i menší odkaz na druhú z najlepších Murphyho komédií. ()

fferdas

Upřímně, vlastně se hodně divím, že jsem to vůbec dokoukal. V podstatě se to snaží být vtipné, ale je to spíš trapné. Taková zmodernizovaná původní verze. Bohužel se to dle mého názoru nepovedlo. ()

Kushina

Taková naprosto retardovaná komedie, ale dívat se na to dalo :D Občas jsem se i pousmál, ale žádný zázrak komedií to nebyl. 40% ()

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

Eddie Murphy a Jonah Hill v nové komedii

28.08.2021

Netflix si objednal zatím nepojmenovanou komedii od scenáristy a režiséra Kenyaho Barrise (Black-ish), v níž se proti sobě objeví herci Eddie Murphy a Jonah Hill. Děj filmu by se pak měl točit okolo… (viac)

PF 2020

PF 2020