Evana McCauleyho (Mark Wahlberg) ničia od 14-tich rokov vnútorné záblesky z iného života, času a priestoru. Poznatky, ktoré vedome nenadobudol, a spomienky na miesta, kde nikdy nebol, sú pre neho skutočným prekliatím. Vo chvíli, keď sa ocitne na pokraji psychického zrútenia, kontaktuje ho tajná skupina, ktorá si hovorí Nekoneční. Prezradia mu, že úlomky spomienok sú pravdepodobne skutočné, ale pochádzajú z jeho minulých životov. Nekoneční vtiahnu Evana do svojho neobyčajného sveta, kde len hŕstka nadaných jedincov dostane šancu znovuzrodiť sa so všetkými spomienkami a schopnosťami nazbieranými za stáročia ich existencie. Evan musí odhaliť tajomstvá minulosti a nájsť kľúč k záchrane seba samého. Najprv však musí zneškodniť nebezpečného muža známeho ako Bathurst 2020 (Chiwetel Ejiofor), ktorý chce vyhladiť ľudstvo výlučne zo sebeckého dôvodu – aby ukončil mučivý cyklus svojich reinkarnácií. (TV JOJ)

Gienah

Bojové scény sú viackrát vylúhovaný čaj, príbeh priamočiary, kaskadérku zbadalo i moje netrénované oko a záverečnú filozofickú minútku som vypla, ale suma sumárum pozerateľná oddychovka. ()

rublik05

Upřímně jsem čekal takové standardní akční béčko se sci-fi prvky, no a to jsem vlastně i dostal. Na filmu se mi líbili především herci, Mark Wahlberg i Chiwetel Ejiofor své role zvládli dobře, ostatní jim zdárně sekundovali. Vizuál rovněž není v rámci možností vůbec špatný, snímek má i celkem svižné tempo. Naproti tomu příběh je jedna velká katastrofa. Působil na mě hrozně nedomyšleně a tuctově, jako celek ani moc nedával smysl, nad logikou si evidentně nikdo moc hlavu nelámal, občas je to fakt solidní úlet. Akčních scén není zrovna mnoho, povětšinou jsou čistě průměrné, a to jak provedením, tak i natočením. Pokud se člověk nad příběhem trochu smiluje a neurazí ho průměrná akce, s přimhouřením očí by si Bratrstvo nesmrtelných mohl užít. Přežít se to každopádně dá, ale nijak zvlášť mě to nenadchlo. 4/10. ()

RAFT

A tohle bylo co za film.Od režiséra co natočil dobré filmy sem čekal víc .Asi byl hodně mizerný scénář.Asi nejlepší co kdo uhrál tak, byl herec Mark Wahlberg.A stále po zhlédnutí filmu už sem si druhý den nemohl ani na pár záběrů vzpomět co v tom filmu bylo .To jako chtěl mít režisér nějaký mix filmů Wanted a nevím sčím ještě spojený dohromady .Režisér umí natočit kvalitnější filmy .Tenhle snímek se mu obzvlášt nepovedl.50% ()

Telemachus

A já se ptám... Proč? Začátek působí zhruba jako NFS Underground a je i poctivě akčně zvládnut, byť efekty jsou značně digi. Bohužel se to od půlky zvrhne ze svižného béčka do nudně předvídatelného céčka a nechybí Fast9 ignorace fyziky a skákání motocyklem na křídla letadla. Skvělé pak bylo zasekávání katany do křídel plných kerosinu :) No, měl jsem si raději přečíst nějakou knihu. ()

Shitonit

Trochu z toho a trochu z tamtoho, chvílema jsem si připadal jak Wanted v Metrixu. Krásná pohádka, dokonale problejskaná, narvaná akcema a prima klaďákama. Základem příběhu je týpek, kterej je reiknarnovanej, jakože hodněkrát, pro ty který nevěděj.. jako že se rodí pořád dokola. Samozřejmě až po tom když umře.. no ale to jsme asi všichni. Jenže to on neví a pamatuje si z těch minulých životů velký kulový. Což je blbý, páč v min.životech byl docela borec, a v kebuli má ukrytý místo, kam si schoval vejce. Ne jako svoje, ale takový to, co zničí svět. Takže si má vzpomenout, kdo je, kdo byl a kde je to vejce, což po něm chce parta dalších reinkarnáčů, který chtěj ten konec světa zastavit, a pak je ještě parta těch špatnejch, který nám to chtěj fakt definitivně posrat. Takže nablejskaný káry, super zbraně, fajn obleky, těžce hot pursuit, sem tam zranění neslučitelný se životem a nakonec konec kterej by se dal použít jako motivační krindy pindy k nějakýmu prima multilevlu. Tákže abych to konečně schrnul na uzávěr? Docela boží film, f týdle ďábelský dobjě. ()

Ex_Machina

„Toto nie je tvoj prvý život, Evan.“ Áno, vždy som to tušil, schizofrénia nie je choroba, je to dar. Všetci takto obdarení ľudia len žijú naraz všetky svoje životy. A všetky im niečo dávajú. Niekto to zvládne lepšie, niekto horšie. Tak prečo tú reinkarnáciu zastavovať? Chlapci z Tibetu by s tým rozhodne nesúhlasili. A ani naši hlavní hrdinovia. Akčná jednohubka s prestrelenými scénami. ()

papadoce

No, tak nám Tonko Fuqua začal zabŕdať do superhrdinov, keď mu už ani Marvel ani DC neponúkli nejaký ten superhrdinský kontrakt. Zobral akčného (medzi nami stále viac namakanejšieho) Márkyho Márka, po dvanástich rokoch vytrhol z otroctva Chiwetela Ejiofora a zbrýzgal tu akčnú zlátaninu o nesmrteľných týpkoch naháňajúcich sa za vajcom. A to doslova. Triky sa nám hýbali od ultramoderných po ultra amatérske, dialógy sa prikláňali bohužiaľ skôr k tej druhej skupine a hercov potiahol ako jediný práve Ejiofor. Ten znázornil sociopata tak dokonale, že to som od neho ani nečakal. Chvíľu som váhal medzi dvojkou a trojkou, ale že ten Chiwetel hral o dušu a že ten Márky skočil s tou svojou motorkou na lietadlo prísnejšie než Vín Nafťák vo F&F 1000 tak dám tri. Ako jednohubka neurazilo, zabavilo. ()

mac000

Tak tohle se nepovedlo. Dějově překombinované, herecké výkony nevýrazné a navíc- vůbec se mi to nejevi jako Fuqueova parketa. i akční scény, v nichž vždy byl (a je) mistrem, zde působí samoúčelně. Prostě všeho moc škodí. ()

PlysovyMacko

Zapletka je primitivna - dobri bojuju proti zlemu - ktory chce znicit svet. Do toho je vlozena tema reinkarnacie, s ktorou scenar pracuje ako sa mu hodi ( uvaznenie duse na harddisku, pamatanie si minulych zivotov uz v delohe). Vacsinu filmu Markovi resetuju pamat, aby si spomenul na svoje minule ja a schopnosti. Akcia neni zla, ale mohla byt lepsia. Vo vysledku je film tupy jak tago. Bavil ma len uvod, ked si schizofrenik neuspesne hlada pracu a zhana tabletky, aby mohol normalne fungovat, lebo ja som na tom rovnako. ()

Solverino

Jedna hvězda za digitální triky a jedna hvězda za potenciál dobrého nápadu, který se ale moc nepovedl... chtělo by to nějaký pěkný, krvavý bitky z minulosti, no škoda... btw: nečekal jsem, že rejža takhle okatě vykrade Pana Tau s tím korzováním po křídle. Jinak slabý podprůměr, fyzika ze ZDŠ si vzala volno a logika ze střední je taky v trapu, takže zbyla jen slaboduchá letní podívaná pro bezmozky s tunou popkornu.... ()

DJ Kritik

Taký zvláštny mix Highlandera s modernou sci-fi. Neuškodí, ale ani nenadchne. Film je plný akcie, rôznych prostredí, len dej nejak zaostáva. ()

liquuid

Pokud nad tim clovek prilis nepremysli, tak je to celkem fajn zabava. Super akce, efekty, triky, dobrej zaporak, flashback pasaze, napad, zpracovani. Pokud nad tim clovek premysli, tak na druhe strane mame brutalni preslapy ve scenari, nevysvetlena mista, absence dovysvetleni, chybejici historicke pasaze a takhle bych mohl pokracovat. Na vikend v televizi asi fajn akcni becko, ale musite mit v sobe par piv.. 50% ()

Sadaam

Dokoukal jsem to na podruhý. HBO Max mě dalo možnost to poprvý vypnout cca v půlce. Teď to dávali v telce, tak jsem si řek, že tomu dám další šanci... mno, celkem origo námět, ale jinak vůbec nevim, o co tam jako šlo? Scénář děravej jak cedník a herecký výkony mě taky nepřesvědčily. A to mám Marka a Sophii rád. Chiwetel si zase střihnul záporáka, ale narozdíl třeba od Serenity, jsem mu to tady nebaštil. Celkem dávám 30% za snahu o netradiční sci-fi, které však zapadlo do trapné nicotnosti. Doufám, že se to nepřevtělí do dalšího dílu nebo tak něco :-D ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

14.11.2023

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (viac)

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

Akční sci-fi Marka Wahlberga vynechá kina

07.05.2021

V době, kdy se začíná konečně mluvit o otevírání kin v Česku, americký kinoprůmysl se pomalu ale jistě probouzí z umělého spánku a studia s výjimkou Warner Bros. slibují, že už na žádné další odklady… (viac)

Will Smith otrokem

Will Smith otrokem

15.06.2020

K oznámení tohoto filmu si nejspíš tvůrci nemohli přát lepší načasování. Otázka systematického rasismu a rovnocennosti je ve Spojených státech opět jedním z hlavních předmětů konverzace a své k tomu… (viac)