Česká rodinná komédia nakrútená podľa predlohy M.Twaina o dobrodružstvách a láskach chlapčenských liet. Traja nerozluční kamaráti Tomáš, Jožka a Hubert žijú v pokojnom mestečku Levín. Tomáš žije u energickej tety a strýka, ktorým poriadne oživuje život. Jemu zasa robí prieky zlomyseľný bratranec Štěpán. Po neskorom príchode a potupnom potrestaní sa Tomáš rozhodne získať odmenu pre najlepšieho žiaka... (RTVS)

Jiří K.

Adaptace M.Twaina. Pro mne kultovní snímek se skvělou uvodní písničkou V.Neckáře ("Nestůj a pojď, nestůj a pojď...pro všechny poklady světa, které nás čekají...") vzbuzující u mně velkou nostalgickou vzpomínku... ()

Kuny27

Velmi povedený zfilmovaný román od Marka Twaina.Tento film provázel mé dětství a patřil k nejoblíbenějším. Musí se líbit snad každému, ne jen dětem, ale i rodičům a dospělím. ()

Billie777

Krásný pohodový film nejen pro děti. :) Ta atmosféra bezstarostného dětství, rošťáren, léta a slunce, to je prostě nádhera. Tenhle film tak krásně pohladí na duši. Věra Plívová-Šimková tyhle filmy vždycky uměla. No a ta hudba, ta je geniální. ()

klukluka

Jsem ten správnej ročník, aby se pro mě stali Páni kluci jedním z nejmilejších filmů mého dětství. Jak tak koukám, je nás tady takových hodně a to je moc dobře. ()

Paity

Také film mého dětství. I když nepatří vyloženě k mým nejoblíbenějším, mám ho ve filmotéce. Každopádně scénář je velmi dobrý a hlavně výprask v podání Karla Augusty je už legendární. ()

EKLEKTIK

"Ale ne! Ale jo!". Tak přesně tato slova se mi vždycky honí hlavou, když se rozhoduji, zda mám tento dětský film, znovu sledovat. Jako dítě jsem ho totiž opravdu nevyhledával a objevil-li se, na televizní obrazovce, rychle jsem šahal po dálkovém ovládači a volil jiný kanál, protože jsem se asi nikdy neztotožnil s tím nepřirozeným přehráváním dětských i dospělích herců a s těmi komickými, nekomickými scénami, připomínajícími němé grotesky. Časem, jsem však tuto nostalgickou komedii, zasazenou do secesních reálií vzal na milost, jelikož jsem od dob mého dětství, viděl i mnohem horší snímky s dětskou tématikou. ()

provitamin

Herci veľmi prehrávajú, hrajú afektovane a to nielen tí detskí herci. Navyše scenár vyzdvihuje záškoláctvo, lajdáctvo, lenivosť pracovať, vymýšľanie blbostí, tieto veci sú vo filme cool. Film pre deti, nie však pre všetky. ()

ClimbVibe

U tohoto filmu oceňuji především atmosféru, která se jen tak nevidí. Jak je možné, že za normalizace ze sebe vyždímal filmový štáb v čele s režisérkou něco tak čistého a prosluněného? Výborný dětský film. ()

Wishkah

Výborná, příjemná, pohodově zahraná česká adaptace Toma Sawyera. Klasika českého dětského filmu, kterou nezmeškám pokud jde v televizi. ()

Neotom

Dokáži si představit, co v těžké normalizační době musel znamenat tento snímek (bez jakéhokoliv ideologického nádechu) pro naše otce. Díky svým neodiskutovatelným kvalitám však baví skvěle i dnes. Mimochodem- zejména „Štrůdl", Reifová a Somr jsou skvělí, škoda že nedostali více hereckého prostoru. 75% ()

Xavi6

Sakriš, ani jednoho kluka dodnes neznám, ale nadíval jsem se toho tolik, že jsem to znal několik let nazpaměť. Opravdu doporučuji se na to podívat, zvlášť v raném věku. ()

J*A*M*A*L

Další pěkný český film já se hodně snažím najít nějaký pěkný český film a toto je jeden z nich.Já se ani nemusím dívat na dvd vidím to skoro každý rok v TV a to mi stačí. ()

angloumene

Pání kluci spíš než na příběhu staví na vykreslení venkovské idylky a pořádně procítěném nádechu klukovských let. Naneštěstí mě tento zjednodušený skoro až karikaturní pohled na svět moc nenadchl. ()

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

Letní filmovou školu odstartuje Bod obnovy

17.07.2023

Letní filmovou školu slavnostně zahájí v sobotu 29. července na české poměry nadstandardní žánrový snímek Bod obnovy. „Přesně po 60 letech (!!!) od premiéry legendární Ikarie XB1 se česká… (viac)

Zemřel herec Josef Somr

Zemřel herec Josef Somr

16.10.2022

Česká kinematografie v neděli přišla o jedno z velkých hereckých jmen, ve věku osmaosmdesáti let totiž odešel známý český filmový a divadelní herec Josef Somr. Mnozí diváci si na něj vzpomenou jako… (viac)