Při Monster Truck Ralley se Bart zhlédne v kaskadérských kouscích a začne trénovat na skateboardu. Jako frajer bez konkurence se pak před svými obdivovateli rozhodne obzvláště vytáhnout a přeskočit hrozivou springfieldskou rokli. (Česká televize)

Anderton

Simpsonovci majú tentokrát veľkú smolu. Najskôr im zdemoluje auto jeden prehistorický tvor, neskôr Bart skúsi preskočiť auto na skateboarde a skončí to na záchranke a nakoniec "to najlepšie", ale nechcem prezrádzať, kto ešte náhodou nevie a nevidel, i keď taký človek asi na tejto planéte asi neexistuje. Epizóda, ktorá nemá hluchého miesta a šľape od začiatku do konca. Je to možno najadrenalínovejšia epizóda vôbec. ()

MM_Ramone

Osma epizóda z druhej série amerického, animovaného, televízneho seriálu "The Simpsons" nesie názov "Bart the Daredevil" (Diabolský Bart). Bart Simpson sa rozhodol, že bude kaskadér. V tomto diely z roku 1990 sa prvý krát objavila slávna, známa, kultová scéna ako sa Homer Simpson neúspešne pokusí na skateboarde svojho syna Barta preskočiť veľkú springfieldskú roklinu a jeho následný niekoľkonásobný, dlhý, krkolomný pád. ***** ()

Landauer

Druhá série je asi vůbec nejlepší a tenhle díl je absolutní klasikou. Btw Helena Štáchová, která mluví Lízu (i Máničku ve Spejblovi a Hurvínkovi), omylem najela hlas Máničky z Hurvínka ve scéně v autobuse, kdy Bart oznamuje svůj skok na skejtu přes Springfieldskou rokli (zhruba v čase 14:14). ()

snebka

• Hodnocení IMDB 8,4 • U nás poprvé 14. května 1993. V USA 6. prosince 1990 • První díl pro Dr. Dlahu • Homer na kaskadéra: Vy a nebezpečí? Zkuste vychovávat moje děti! • Jeden z těch vůbec nejklasičtějších dílů, hodně fórků, dobrý příběh. Určitě by se dostal do mé 20 nejoblíbenějších dílů. • 85/100 ()