Reklama

Reklama

Série(2) / Epizódy(14)

Obsahy(1)

Zapadlé policejní komisařství kdesi v Anglii nemá zrovna mnoho práce a tak si své problémy (občas) vyrábí nechtěně samo. A není to zrovna těžké, když poněkud opožděnému a svéráznému policejnímu sboru velí podivínský inspektor Fowler (Rowan Atkison). Neustálé žabomyší války uvnitř komisařství tak dospívají k vskutku nečekaným a zábavným rozuzlením. Výstavní kousek osobitého anglického humoru si bere na mušku především policejní a kriminální seriály a uštědřuje jim pořádný sarkastický "pohlavek". (Tirion)

(viac)

Recenzie (60)

Wishkah 

všetky recenzie používateľa

Výborný sitcom, ve kterém se Rowan Atkinson předvádí ve světle, které mu absolutně dokonale sedí. Hraje postavu, která dokáže s naprostým klidem a drsným sarkasmem utřít kteroukoli jinou postavu. V českém dabingu navíc ještě s hlasem Jiřího Lábuse, který k němu výborně sedl. Já mám tenhle seriál i přes pár hluchých míst velmi rád ()

Necrotongue 

všetky recenzie používateľa

Nemám příliš rád Mr.Beana,ale mám velice rád Rowana Atkinsona,jsem ovšem radši,když mluví,než když se jen pitvoří,takže Černá zmije a Tenká modrá linie jsou přesně podle mého gusta.Vedle Rowana Atkinsona tady herecky vyčnívá vynikající David Haig,celý seriál je plný suchého a inteligentního anglického/britského humoru a rád se k němu vracím. ()

Reklama

GTS_PUNK 

všetky recenzie používateľa

Rowana Atkinsona si bude história pamätať predovšetkým ako Mr. Beana. Neprehliadnuteľný Angličan však počas kariéry stvárnil aj množstvo iných rolí, pričom jednou z nich je aj postava inšpektora Fowlera v tomto seriáli z rokov 1995 a 1996. Na prvý pohľad komediálny počin, parodujúci prácu a správanie radových britských policajtov, má však jednu celkom zásadnú chybu. A síce, že v podstate vôbec nie je vtipný. V mnohom je, dá sa povedať, dokonca trápny. "Humor", ktorý sa v ňom vyskytuje, nie je sucho britský, ale väčšinou zle napísaný a nezábavný. Nehovoriac o tom, že naprieč epizódami znie otrasný štúdiový smiech, ktorý ešte viac znepríjemňuje sledovanie už tak nepríjemného seriálu. Dielo kladie veľký dôraz na postavy. Niektoré z nich sú ešte ako-tak znesiteľné, ale napríklad Kevin Goody (James Dreyfus) alebo Derek Grim (David Haig) sú úplne otrasné. Predovšetkým postava Grima a jeho stále sa opakujúce nevtipné frázy otvárajú divákovi vo vrecku pomyselný nožík. The Thin Blue Line nie je iba príkladom zlého britcomu, ale predovšetkým príkladom zlého komediálneho seriálu ako takého. Nápad síce možno ešte oceniť, ale realizácia je katastrofálna. Aj spolu "iba" štrnásť epizód naprieč dvoma sériami je v tomto prípade veľa a divák pri ich sledovaní trpí. Skutočne humorné hlášky či scény sa tu dajú spočítať na prstoch jednej ruky. A to je na seriál, ktorý sa snaží byť komédiou, žalostne málo. ()

Sarkastic 

všetky recenzie používateľa

Po zhlédnutí kompletní první série jsem si Tenkou modrou linii značně oblíbil. Sice nepatří mezi seriály, které člověka smetou vodopádem dokonale vypointovaných vtípků a humor, na který sází je někdy trošku jednodušší, ale to vůbec nevadí, poněvadž divák se baví (typický britcom) a v mém případě opravdu královsky. Bizarní postavičky s výjimkou někdy až příliš natvrdlého Goodyho jsou prima, ale samozřejmě tahounem je inspektor Fowler v super podání Atkinsona. "Přesně tak hochu. Dokud nebudeš tvrďák, ani si tě nevšimne. Takhle jsem jednal se svou ženou. Tvrdě. Jednou jsem jí řekl, že až budu mít chuť přestat pít, tak přestanu. A navíc, když příjdu domů, čekám na stole večeři." - "A ocenila to, že jo?" - "Nevím, už jsem ji nikdy neviděl." ()

Paldiny

všetky recenzie používateľa

Rowan po Čiernej zmiji a Mr. Beanovi uzatvára svoju trilógiu sitkomov na policajnej stanici a teda paradoxne tam, kde by po poslednej Beanovej eskapáde aj skončil. Určite si pamätáte vlakovú stanicu, plaziace sa vrece a nechcený výlet do Moskvy. Rovnako ako v Beanovi aj v Tenkej modrej línii máme 14 epizód, pre tentokrát rozdelených do dvoch sérií. Príbehy malomešťanov pracujúcich v službách jej veličenstva si zakladajú na bežných sitkomových gagoch (sexuálne narážky) a zápletkách (dvojzmyselnosť a z nej plynúce nedorozumenia). Čím sa odlišuje od dobových seriálov, že takmer všetky fórky a početné politické, kultúrne či náboženské narážky vie podať vkusne a s britskou eleganciou. Sarkastický Atkinson s kultivovaným prejavom je bezpochyby hviezda najväčšia, zvyšný kasting sa tiež vydaril. Najmä černošský (ehm) afroamerický policajt, ktorý za diel prednesie dve-tri vety hravo predčí kdejakého ukecaného komika. Prvá séria je humorne vyrovnaná, druhej chvíľu trvá kým sa zbaví zbytočného šaškovania (mop na hlave, moriak pod zadkom), aby mohla od tretieho dielu šľapať naplno. S dabingom problém nemám, Jiří lábus to má skrátka v hlase, či dabuje Marge alebo Atkinsona dokáže byť presvedčivý. V kocke tak veľmi príjemná oddychovka a Atkinsonovo herecké uistenie, že už v štyridsiatke patril k humoristickej špičke. Veď kto iný sa môže pochváliť toľkými úspešnými projektami. ()

Galéria (2)

Zaujímavosti (2)

  • V devätnástej minúte v rámci veľkého celku vidieť, ako uprostred ulice zastaví červené policajné auto. V ďalšom prestrihu je však už auto posunuté smerom doľava. (GTS_PUNK)

Reklama

Reklama