Lord Khonsu (goa'uld) pověří svého nejlepšího muže Her'aka důležitým úkolem, musí zajmout SG-1. Dá mu přesnou polohu planety, kde se SG-1 nachází. Na planetě skupina vědců (Coombs, Felger a Meyers) studuje starou goa'uldskou technologii, když tu náhle se Jack a Teal'c od Carterové dozví, že se musí vrátit k bráně. Chvíli poté na planetu dorazí goa'uldská loď. Po přestřelce zajmou SG-1. Coombsovi a Felgerovi se podaří spustit transportní kruhy a dostat se na goa'uldskou loď, kde vězní SG-1. Oni dva se vydají zachránit SG-1, ať to stojí cokoliv. Meyers se vrací s SGC, aby Hammondovi řekl, že SG-1 byla zajata. (Varan)

GejmronCZ

A je tu další vtipný díl, tentokrát o dvou profesorech retardech, co by O'Neill moc rád nakopal do zadku, že neposlouchaj. Hlášky vtipné a jejich kombo je tak tupý, že se divim, že jim to vůbec vyšlo. Každopádně mě baví jak se Jack snaží bejt vtipnej vždycky....speciálně v přítomnosti Goa'ldů a jejich bezhlavejch přisluhovačů. Oni ho mučej a on si z nich stejně dělá srandu, uráží je a snaží se je ze všech sil nasrat. Good Job Jacku! XD ()

Xeelee

E07 ⤶ — Klidně bychom mohli mít červené košile. — Tomu nerozumím. Aneb když se dva nerdovští vědci rozhodnou zachraňovat SG-1 v útrobách goa'uldské mateřské lodě a jeden nás zasypává startrekovskými hláškami :). Ze začátku se ta jejich záchranná mise zdá jako hodně špatný nápad (zajišťování prostoru po přesunu kruhy na loď!!!) a ani později to nevypadá o moc lépe, když SGC nemá v plánu vyslat záchrannou misi a únos se trošku zvrtne. Ta scéna, kdy je zastaví jeden Jaffa a oni se vymluví na to, že jednomu je špatně, je geniální :D. Jde o příjemně odlehčenou humornou vsuvku, která procvičí bránice. A jaké z epizody plyne poučení? Před misí na cizí planetu raději sepište závěť. v komediálním duchu se ponese i epizoda, ve které se vrátí Jay Felger se svými úžasnými vědeckými nápady. ⤷ S07E09E09 ()

majo25

Na môj až príliš komediálne poňatá epizóda, v ktorej chýbala patričná atmosféra a napätie, ale na druhej strane aj veľa vydarených hlášok. Bodoval predovšetkým profesor Coombs: "Vedel som, že si mám napísať záveť, než som sa sem vydal.'' Menšie logické chybičky sú vždy, ale v tejto epizóde je ich akosi priveľa. Napr. po zasiahnutí zaknaktelom sa nepriateľ dostane do bezvedomia, ale O'Neill a Tealc ostanú pri vedomí a ešte aj vtipkujú, a ani mučiaca pomôcka nie je akosi postrachom, O'Neill po nej veselo vtipkuje. Jaffa zasa zabíja Tokru bez mihnutia oka pred zrakmi ostatných Jaffov, hoci bol dovtedy pre nich Goauldom - nesmrteľným bohom. To si Jaffovia nevedia dať dve a dve dokopy? A je tam toho ešte viac. ()

kwoky

Když jsem tenhle díl viděl poprvé, připadal mi zajímavý. Vtipný, neobvyklý, jiný. Bohužel teď už mi dochází, kolik té hlouposti a trapnosti tam je a je to na mě moc. Za nečekaný nápad "udělali jsme to schválně" dávám hvězdu nahoru. ()

Grogan

Skvělá komediální epizoda, kde SG-1 je poněkud v pozadí a v centru dění jsou dva potrhlí profesoři. Tady mě Felger bavil, i když byl hlavně použit pro komický efekt, bylo vidět, že je i tak kompetentní pro práci v SGC (což díl Avenger nedokázal udržet), jeho fanouškovství bylo vyrovnáváno Coombsovým cynismem a snahou udržet Felgera v lajně. Coombs byl celkově zajímavější charakter a možná se mohl raději vrátit on. Celkově zápletka dílu (byť se týká Anubise) je zde až na vedlejší koleji, standardní zajetí Goa'uldy, únik z cely, zneškodnění Jaffů a hurá domů, jedinou změnou je tedy asistence nešikovných pomocníků. Hlášek je tady požehnaně. ("Jayi, myslím, že se odtud už nedostanu. Postarej se o moje kočky, ano?") ()