Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

mh91

Komorní drama, které určitě nesedne každému. Otevírá mnoho zásadních témat, které však schválně neuzavírá, naopak nechává na divákovi finální rozhodnutí. Nejlepší na filmu jsou dokonale vykreslené charaktery postav.  75% ()

ABC1

Moc jsem přála Benovi za tuhle (a nejen za ni) skvěle ztvárněnou roli Oscara, zasloužil si ji na 300 %., ale zároveň jsem věděla, že by se musel stát zázrak, který se samozřejmě nekonal, takže Oscara má herec třetí kategorie, ale té správné pleti...No nic, Benedicte, pro mě jsi stejně jeden z nejlepších... Jinak výborné psychologické dílo, se skvělou kamerou, výbornou hudbou a úžasnými hereckými výkony. ()

Polux

4/10 | Ajajaj, od Campion jsem nikdy nic neviděl až do tohohle (zjistil jsem to až z titulků) a po zhlédnutí filmu jsem pochopil, proč tomu asi tak je:-). Tedy pokud je tohle reprezentativní ukázka její tvorby. | S westernem nebo drsným dramatem z počátku minulého století to nemá společného vůbec nic (bohužel), je to hardcore vztahová artovka, jen zasazená do místa a času, vzdáleně připomínající onen žánr. A když píšu hardcore artovka, tak samozřejmě nechybějí všechny povinné atributy typu čekání po celou délku filmu až se příběh konečně "rozjede" a začne dávat smysl (nerozjede a nezačne:-)), významné pohledy postav do kamery, obrovský prostor k interpretaci dění divákovi (přišlo mi, že snad každých 10 minut byla z filmu vystřižena nějaká důležitá sekvence, která by předchozím nebo následujícím 10 minutám dodala smysl:-)) a důraz na koncept "samotná cesta je cíl". | Cumberbatch, Plemons i Dunst hrají hodně dobře a fanoušci artovek budou jistě nadšeni. Já naneštěstí nejsem cílovka a tohle vysoké umění jde mimo mně, takže jsem se celým filmem dost protrápil a pronudil. | PeZet ()

sh4ris

Drama s těžkou atmosférou a krásnými scenériemi. A dál už tak nějak nic. Postavy leckdy něco říkají celkem beze smyslu a divák si má vše domyslet, případně když si to domyslí, tak není pořádně ukázáno, zda se mýlil nebo měl pravdu. Prostě se scéna utne. Musím uznat, že atmosféra byla opravdu plíživá stejně jako emoce, které hlavní "záporák" cítil. Divák nevěděl, co ho každou vteřinou čeká. Ale taky nic moc nedostal. Když jsem četla popis filmu, jak se bude Cumberbatch hrozně chovat ke všem okolo a dělat jim ze života peklo, čekala jsem nějaký masakr. Jediné co ale vidíme je, jak terorizuje Kirsten tím, že hlasitěji brnká na banjo než ona na piano, až z toho ona začne pít. Opravdu tetor. ()

hanca.uh

Hodně působivý film, za ty 2 hodiny jsem se v kině vůbec nenudila. Herecky dokonalé, děj, výprava, hudba......a samozřejmě Benedict C. v roli záporáka opět fantastický. Za mě 5 hvězd:-) ()

Carlito1

Záběry byly super, zasazení bylo super. Příběh podprůměrný. Kirsten Dunst a Jesse Plemons nijaká chemie. Benedict a Kodi byli ale supr. Soundtrack nebyl špatný, ale ve spoustě scén zněl jak z thrilleru a občas se moc nehodil. Nějak mi asi uniká pointa celého filmu a jestli to bylo jakože to strašný tajemství Phila Burbanka, tak hodně slabej odvar. ()

OLAFtrueLOVE

Doufal jsem v jednoduchý citový příběh, okolo Oscarově zahrané postavy, ale ten by asi nedostal 12 nominací za bravurně překombinované dějové linky a lavinu problematických témat. Zato bych si ho asi užil až do konce. ()

Baru.Class

Western...rádoby moderní, protože jinak si nedovedu vysvětlit, proč se víc jak 120min děj točí jenom kolem divno teplucha a jeho alko mámy. Nuda, nuda a ke konci oukej, jakž takž vysvětlení a troška akce. JInak ale slabota děsná, ale určitě to má hafec ocenění, protože LGBT+milion teď vládne světu! ()

Anosompozer

Film ktorý plynie svojim tempom, ako dym z cigary odloženej na okraji popolníka, v luxusnom koženom salóniku. Komorný, a máličko depresívný. Ale ja som sa ku podivu čuduj sa svete, vôbec nenudil. ()

zdenda87

Dlouho mě žádný film tak netrapil, tohle bych pouštěl za trest! Jednu hvězdu za trýzeň, kterou tento počin, dokáže divákovi působit. ()

cenitel

Zajímavé drama, v podstatě jsem hledal celou zápletku filmu a čekal na ni. Přitom jsme se seznámili jak se žije na ranči v roce 1925. Postupně jsme odhalovali postavy. Ten brácha Cumbertache, spravnej trouba co toho moc neřekne, měl štěstí, že měl bohatý rodiče a skvelyho bráchu. Cumbertache super, už jsem čekal až někoho zmlátí. Ustál to 😀 Ale něco mi uniklo na konci. Cumertach zemřel na kousnutí zajíce nebo něco bylo v ty vodě co nahlodalo a dostalo se do těla Cumbertache a následně zemřel na otravu nějakého jedu. Kluk dělal doktoři z mazánek byl. Toť má ať černá predikce. Nebo opravdu zemřel na kousnutí zajíce a už se to tak rozšířilo. Dost zvláštní. Ten šibalský úsměv kluka, mi přišlo trochu psycho 🤔 Ale možná za tím hledám až moc a byl to zkrátka easy příběh, jak se postavy mění. Dunst ta byla děsně hloupá, pořád se bála. Neuměla se postavit k problémů čelem. Neseděla mi celkově jako herečka k takové postavě. Tak trochu 2hodky zabitého času, ale Cumbertach byl super! Díky němu dávám 4 hvězdy. Hodně věcí si člověk musel domyslet. Taky fajn. Na Netflix slušná úroveň. Čím dál tím líp platí💰😀 ()

Stevexes

Udelal jsem chybu, ze jsem ocekaval western a ono je to velice citlive melodrama. Nez mi to doslo, tak jsem dost trpel, jak se to tahlo a ta melancholicka hudba teda bolela. Zpetne vsak film hodnotim lepe, herecke vykony byly uzasny, a celkove film ma cim upoutat ... jenom je dobre se na nej dopredu naladit. Naladte se melodramaticky a uzijte si to! ;) ()

zastavka

Absolutně to nemá grády, drive, šarm ani nic dalšího. Působí to lacině, Dunst si kazí reputaci. Nejhorší je na tom celém asi hudba, která se neustále opakuje a nedá se poslouchat - chápu proč se opakuje, ale rve to uši. Možná v rukou někoho jiného, kdo by dokázal navodit víc emocí a prohloubit atmosféru by to byl fajn počin, ale tohle byla ztráta času. ()

stret

Pre tych co nepochopili, udiala sa tam vrazdicka. Popis Netflixu "ominous" je vystizny. Kedze je to podla knihy, odhadujem, ze mnohe tam bolo len slabucko naznacene a mnohe vynechane - a asi sme si pribeh nemohi dostatocne vychutnat. Zasedenie pribehu do dob divokeho zapadu je velmi osviezujuce. Popis k filmu je chybny. ()

jarkametelka

Drama,které ocenili na nejednom filmovém festivalu.Příběh není nikterak zajímavý nebo propracovaný,na dnešní dobu ani už leckhoko nepřekvapí a nejsou v něm nějaké dramatické zvraty(když nepočítám pointu na konci filmu).Campionová se ale nevydala cestou filmových dramat z minulosti,kde herci předváděli bujarejší výkony,ale vydala se cestou minimalismu,v dnešní době tak moderní.Síla psa je tak právě v síle režisérské kreativity Campionové,která skvěle dokáže v podstatě z nezajímavého děje vytvořit něco tak působivého jako je zrovna Síla psa.Není to drama o dechberoucích hereckých výkonech,i když herci jsou v něm velmi dobří.O Cumberbatchovi není důvod pochybovat,jeho postava hraná minimalistickým stylem je i přesto tak působivá,že se vryje do paměti.To same se da rict i o Kirsten Dunst,ktera by si mozna zaslouzila taky nominacku za vedlejsi vykon.Campionová zrežírovala svůj snímek tak,že v něm jenom naznačuje a vyborně dokázala ukázat v podstatě to nevyřčené,protože cítíme,že každá ta postava má nějaké tajemství a z postav doslova sálá napětí.Proto to vypadá jako by herci moc nehráli,což si myslím,že nevadí,ale pro mě osobně bych uvítal více hereckého bujaření.Ale to by se zřejmě nehodilo do tohoto snímku a do představy paní režisérky.Campionová dokázala,jak jsem psal výše vyždímat doslova maximum z látky,která nemá nějaký super scénář,ale i přesto jsem film občas sledoval se zatajeným dechem a konec je docela prekvapivy,tedy,jestli jsem to správně pochopil.Campionová  natocila psychologicky a tak trochu i kriminalni thriller.Podle mě si tímto filmem řekla o další oscarovou nominaci za nejlepší režii,Kirsten Dunst za nejlepsi herecku ve vedlejsi roli a Cumberbatch o nominaci za nejlepšího herce. P.S.Ten,kdo rad dedukuje pri filmu,je Sila psa to prave,protoze mozna si na prvni zhlednuti nevsimnete dulezitych detailu.Je to film,po kterem se musi premyslet a vsimat si drobnych v podstate nezajimavych zaberu,ktere jsou vsak dulezite. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022