Síla psa

• Veľká Británia The Power of the Dog (viac)

Charismatický, ale despotický majitel ranče se chová krutě k bratrovi, který si domů přivedl novou manželku a jejího synka. Jenže pak se stane něco nečekaného. (Netflix)

LadyRainier

Váhala jsem mezi 3 a 4. Nakonec ubírám, ta první půlka mě vcelku nudila. Western jsem snad ani nečekala, je to vcelku hutné, drhnoucí psycho se skvělými hereckými výkony. Jen pořád čekáte a čekáte, že se někde něco zbortí a pořád nic... ()

veverysiak

Výborne podaný príbeh z divokého západu, ktorý nie je westernom, ale dobovou drámou, mám rád takéto nesúvislé rozprávania, kde si musíte najprv obraz poskladať a pritom aj rozmýšľať, kde sa tiahne hlavná dejová línia, možno nudné, ale skúste si to pozrieť osamote a nerušený akýmikoľvek vplyvmi, takže 65%. ()

Tomas_PO

Divoké hodnotenia od nuly po päť hviezd dávali tušiť, že to bude kontroverzný film. A skutočne, až je ťažko povedať, čo si o ňom myslieť, okrem toho, že je to ťažobná a podivná westernová dráma, s výborným Benedictom Cumberbatchom. Vyrušoval aj svet Ameriky 20-30tych rokov 20teho storočia, kombinujúci 'civilizujúci' sa svet so svetom tradičných kovbojov. ()

Poleloukales

Boží! Geniální! Magnificent! Tak důmyslnou a rafinovanou vraždu by nezosnoval ani Moriarty! A kdyby jo a Sherlock by na to přišel, musel by řemeslo pověsit na hřebík, protože tohle byl Olymp kalkulu, nirvána vychcanosti, a bylo by mu jasné, že nic lepšího už na stůl jaktěživ nedostane a nade vším následujícím by se ukousal nudou! A stejně tak Jane Campion je mimořádně rafinovaná režisérka, protože celý film se tváří jako propracované melodrama o těžkém životě vdovy v prvním kvartálu dvacátého století once upon a time in America, přebujelé maskulinitě humanoidních hřebců, skrývané homosexualitě alfa samců a jánevímcoještě..., a přitom to nejdůležitější se líhne v mazané lbi nejpodceňovanější postavy filmu. BRAVO, TŘIKRÁT BRAVO invenci pí Campion!!! Práce s hudbou je neobyčejně nápaditá. Podivné atonální kakofonie jasně říkají "tady je něco špatně", furt a nepolevuje to! A ke konci se tyto zvukové plochy pomalu harmonizují navzdory hrdelnímu hříchu a laso je ukládáno pod postel v dokonale gradujícím akordu. Skvělé! ()

Franki69

Můj první artový western. Nečetl jsem recenze, nijak jsem se nezajímal o podrobnosti, pozornost upoutal B.Cumberbatch, kterýho můžu kdykoli a westernové téma. A dostalo se mi skvělého dramatu, které se mi vškrábalo pod kůži a nechce se pustit. Nejen Cumberbatch s bendžem byl skvělý, Kirsten Dunst předvedla skvělý „alkoholický“ rozpad, do Jesse Plemonse bych to neřekl a ten klučík – princezna, jen co rozpitval králíčka byl taky výbornej. Pomalé tempo rozhodně nevadilo, všudypřítomné napětí se dalo krájet od prvních minut a nepolevovalo. No ale fakt to není oddychovka pro masy, takže těžko doporučit. Dávám 70%, viděl jsem nedabovanou verzi. Jsem si celkem jistý, že tenhle film nebude trhat divácké rekordy, ale svoje diváky bude nabírat postupně, jednou za život byste Sílu psa vážně vidět měli. ()

Adaaamecek

Strašně pomalý a ještě pomalejší film, kde se de facto nic nestane. Ale i přesto mě tenhle občas i brutální ART baví. A Cumberbatch mě jako herec baví s každým filmem více s více. Netuším, jak vysoko ta oblíbenost půjde, ale třeba se někdy do té velmi pomyslné topky dostane. 7/10. ()

bonovox

Pomaly plynúci netradičný western v ktorom síce chýbajú akčnejšie momenty, ale na druhej strane nám Jane Campion všetko vynahrádza množstvom emócii u jednotlivých postáv. Celkovo všetky postavy sú tu skvelo napísané a od hercov zahrané, hlavne Benedict, Kirsten či mladý talent Kodi sú perfektní. Nečudujem sa všetkým možným oceneniam a myslím si, že pre Jane sa blíži aj soška oscara...80% ()

ZetDaElO

Začiatok 20. storočia, doznievajúca ponurá western atmosféra, buranstvo vs. elitárstvo, alkoholizmus, rasizmus, androgýnia, rodinná tragédia, homosexualita a skvelý Benedikt. To všetko tam je a znie to prinajmenšom ako skvelý materiál ibaže by to nemohlo mať tak príšerne pomalé festivalové tempo. Ak by tento film nemal toľko nominácii na Oscara, tak by som sa ku nemu nikdy nedostal. ()

Gregor_Samsa

Třicet let uplynulo od doby, kdy Janina Kampiónová udělala to krásné Piano, jednu z mojich srdcovek, a teď je tu tenhleten pes. Je to dobré; zatímco ale Piano bych si hned dal znovu, tento příběh ne. To ale neznamená, že je to špatný biják; naopak. Pes je vícevrstevnatý, skoro až nejednoznačný, ale když se člověk zamyslí, tak musí přijmout tu jedinou možnou interpretaci. Tu, z které jde chlad. Hodně zajímavá, dovedně udělaná věc, která člověka donutí přemýšlet. Well done… (Jo a Jonny Greenwood pomáhá moc, podobně jako v Norském dřevu...) [80%; 2022-02-20 Home sweet home] ()

rigby

Nasnímáno je to moc pěkně, obrázky jsou nádherné. Ale jinak je to klasický western, takže po dvaceti minutách jsem už usínal z nedostatku podnětů. Asi jsem se do toho radši ani neměl pouštět. ()

sirjohn

Kvalitní film. Kamera, hudba, špičkově zahrané. Jen to nese stopu "teplých kovbojů co žerou puding" (narážku ze South Parku na Zkrocenou horu . Knižní předlohu neznám, zatím, nevím tedy zda tam tato problematika je nebo není, pokud není, pak tam opravdu nemusela být, podivínský "pařez" mohl být i bez toho a možná se z toho dalo získat ještě víc. A pokud to v knize je, pak už autor může najít klidu - máme to servírované ve filmech přesně podle stanovených procentuálních pravidel. Nechť už jsou všichni v pohodě a nekecaj do toho, když se mají lidi rádi - snad to brzo všichni pochopí a budou se herci vybírat podle hereckých výkonů a kvalit, nikoliv podle nevzdělanců, co si mysleli, že barva kůže znamená něco více (nebo méně), než barvu. Benedictovi 2 (nebo 3) palce nahoru! ()

VLADEK

Skvělá alkoholička Kirsten Dunst (hlava mi nebere proč nebyla alespoň nominovaná na BAFTU), jinak bych dal jen jednu hvězdu. Ostatní, jak kamera, scénář a hudba - vylhané nebo vysněné.  Nejvíc ze všeho je vylhaný přerod "vztahu" "despotického majitele ranče" a nevlastního synovce. ()

HellsAngel

12 oscarových nominácií je zlý vtip. Celkové poňatie The Power of the Dog mi pripadalo krajne zvláštne a výrazne mi prekážalo ako film niečo naznačuje, no explicitne to neukáže, inokedy bez vysvetlenia zmení správanie hlavného hrdinu a v samom závere sa pokúsi stočiť vyznenie snímky úplne iným smerom. S výnimkou výborných hereckých výkonov, solídne zachytenej dobovej atmosféry a pekných záberov na okolitú krajinu tak film neponúka nič, kvôli čomu by som mohol odporučiť zhliadnutie. Očividne to ale veľa ľuďom sadlo do nôty, takže si treba spraviť vlastný názor. Za mňa slabé 3*. ()

kolly13

Komorní, možná artový snímek, kde je cítit jak ranč a emoce na vlastní kůži. K tomu nádherné záběry. Nečekejte akční děj, ale s něčím tekutým v ruce se oddejte trochu do historie, trochu pod kůži. PS: homosexuální napětí ve filmu není, pro mne naštěstí, explicitně uvolněno. ()

Matry

Nejvíce mi to připomíná dlouhou cestu vlakem bet sluchátek. Koukáte z okna a je to pěkné, ale vůbec to neutíká a nejdramatičtější věc co se se stane, je ze si k vám sedne někdo kdo smrdí. ()

Kozlowski8

Příběh, řešící vztahy v rodině farmářů - dvou bratrů, které naruší příchod nové ženy a jejího syna k jednomu z nich. Režisérka Jane Campion nás velmi zastřeně a plíživě vtahuje do pocitů a pohnutek jednání postav a v mém případě se jí to moc nepovedlo. Ty mé dvě hvězdičky jsou za Benedicta Cumberbatche a Jesseho Plemonse, jinak nuda. 40 %. ()

Seffi

Lehčí rodinné drama z roku 1925, které poukazuje na rozdílné životní styly dvou bratrů. Scénář je velmi dobře napsaný a hodně dlouho divácky neprůstřelný. Dost se zaměřuje na postavy, což je pro takový druh filmu velmi důležité, avšak právě díky tomu je ve filmu mnoho hluchých míst a hlavně v závěru mě nudil. Pokud by se jednalo o kratší díl z westernové antologie, něco jako Balada o Busteru Scruggsovi, bylo by to parádní. 35% ()

Bogrant

Výborne despotický Cumberbatch v inak dosť rozvláčnej dráme, síce esteticky vyhranej, ale dejovo jednoduchej a málo zvratovej. S klasickým westernom to nemá nič spoločné, ale okolité prostredie a výprava tomu dodávajú typický nádych a ten snáď neomrzí. Druhá polovica s tým mladým mumákom oveľa lepšia, no v momente keď to začína byť najzaujímavejšie, prídu záverečné titulky. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh

21.03.2024

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

Ceny BAFTA 2022 - výsledky

13.03.2022

Dnes večer proběhlo v londýnském Royal Albert Hall udílení prestižních cen Britské filmové a televizní akademie (BAFTA) za uplynulý rok 2021. Průvodkyní slavnostním večerem byla komička Rebel Wilson.… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022