3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

JeyeK

Týnka, Míša a Niky, tři holky, které předvedly neskutečný výkon. Ve srovnání s nimi samotnými mi vlastně hodnotit cokoliv jiného v rámci toho dokumentu přijde bezvýznamné. Je jedna věc hrát ve filmu, kde všichni okolo vědí, že se herec právě teď vydává za někoho jiného. Něco jiného, a podle mě mnohem náročnějšího, je ale stoupnout si před člověka, který tuhle skutečnost neví. Náhle chybí jakákoliv klapka, přestávka. Vše se jede na první pokus a až do konce. A když tím člověkem je navíc o 30 let starší chlap, který vám podobná děvčata pravidelně zneužívá doma v obýváku, vy s ním sedíte v kavárně tváří v tvář a musíte mít i tak dostatek sebekontroly, abyste udrželi hrát svou roli... Upřímný obdiv. 80 % ()

Accuphose

Nevím jak hodnotit příšernou realitu, ovšem bez příkras a bez pozérství či úmyslu z toho vytěžit co nejvíc. Běžte na to do kina, dá vám to velmi mnoho. ()

Martin.Proko

Po technické stránce naprosto výborně natočený dokument útočící na obzvláště citlivé téma… ….Obsahově i podáním dokument ve verzi pro dospělé je podle mě čistý prvoplánový kalkul. Ze kterého zpracováním dle mého názoru chrochtají blahem různí zastánci Kotleby a spol. a dle mého klerofašistické Aliance pro rodinu. Protože materiál pro svou propagandu dostávají na zlatém podnose. Pro normální zbytek společnosti nepřináší nic nového, ani objevného. Nerozebírá problém do podrobná a věnuje se jen určité části. Pro dospělé doslova postrádá edukativní část… …Šok a hnus to tak může přinášet nejvíce těm, kteří mají máslo na hlavě. Žijí si v nějaké ideální bublině. Jsou přesvědčeni že se jich to netýká A sami by potřebovali dovzdělat v tématu sociálních sítí a kyberšikany, stalkingu, nebo obtěžování. Odborníci tyto problémy řeší více než desítku let a jedno jestli máme na mysli pedagogy psychology, nebo kriminalisty. Řešení se věnují dávno před tím dokumentem i bez toho dokumentu. A nepotřebují pro to takové senza-chtivé virální, ale a povrchní halo… …Ten hype, až hysterie, který ten dokument u té neinformované a nevzdělané skupiny dospělých vyvolává. Povede k podobným řešením kyberšikany, jako plošné zákazy mobilů na školách. Protože to je asi tak jediné, co mnozí dospělí umí. A zaslepeně myslí, že to oni kdo mohou chránit děti. Přitom to jsou oni, kdo se sextingem mají třeba také problémy. A ti děti co se týká it gramotnosti jsou často dále… …Největšími tragédy, kterým není věnováno prostoru jsou tedy neschopní rodiče, rodina a učitelé... …Verze pro děti jednoznačně palec nahoru, byť zázraky nepřinese. Autor není Besip s dlouhodobou a obsáhlou kampaní, není to policie, ani soukromé očko v USA. Dílek do skládačky výchovy a prevence to je. Takže jako povinné kino pro děti klidně ano. …Verze pro dospělé je zbytečná, jako jiné doku-dramata, od explozí zbytečností od Třeštíkové, přes Daliborky. Konče losery K oblakům vzhlížející a inkluzi na tribunách fotbalových zápasů. Obsahově na d verzi pro děti nepřináší nic nového než ten víc emoční náboj na neinformované a nekompetentní lidi… …Osobně se mi nelíbila propagace, která dle mého byla až podobná divadlu okolo seriálu Linka 112 od kterého se nakonec složky záchranného systému distancovali. A velkohubé prohlášení o tom jak s tvůrci spolupracuje policie, bych tak bral s rezervou. Stejně bombastické počty přistižených delikventů a pravomocně odsouzených jsou bohužel jiné. A mnozí si neuvědomují, že na obvinění za svádění 21letou herečky, že si hraje na dvanáctku to opravdu samo o sobě nestačí. Takže zpátky na zem a nechal bych to na třeba psychologům Lince bezpečí a Policii a těm málo osvíceným pedagogům…. ….Mnohem víc třeba pro dospělé oceňuji dokumenty jako třeba Gordon Ramsay: Kokain ()

I.ball

Není to dokument. Již od začátku je patrné, že autoři se postavili na stranu "dobra" a bojují proti "zlu" číhajícímu na nezletilé, ba dokonce na děti školou povinné. Jediný dokumentární aspekt filmu je ten, že nám ukazují, jak vznikaly kulisy. Zbytek je drama, v němž probíhá dialog mezi třemi herečkami, "predátory" z řad veřejnosti a členy štábu dozorujícími na natáčení. Režisér se vzhlédnul v roli samozvaného ochránce nevinnosti a vybaven kamerou a vágními argumenty krystalizovanými z emocionálního natáčení, bez sebemenšího právního podkladu, přestože k natáčení odborníky na trestní právo v souvislosti s kyberprostorem přizvali, vyráží do nočního Ústí za "predátorem" se záměrem konfrontace, podporován čtyřmi rozhořčenými mladými ženami - oběťmi. A tak nezbývá než několik vtipných scén, silný soundtrack a morální přesah celého filmu. Filmu škodí i fakt, že navzdory údajným 2500 predátorům, kteří s dívkami navázali za dobu natáčení kontakt na některé ze sociálních platforem, pouze hrstka dostala prostor ukázat a varovat potenciální oběti před jim podobnými svým projevem a dalšími triky "před kamerou". A tak povětšinu času pouze sledujeme rozmazané záběry na penisy, které ochotně obnažují a sdílí s dívkami. To mi moc edukativní ba ani zajímavé nepřijde. Zkrátka dobré PR pro "reality show" pana Klusáka. 60%. ()

Camel91

Doporučuji, jen tak pro zajímavost a podporu projektu v kině - rozhodně to není něco co bych si sem tam doma pustil když nevím co by, takže Kino v pořádku, pak možná jedno shlédnutí v TV a konec, není to žádné filmařské mistrovské dílo, na druhou stranu jsem pocítil všechny možné emoce v průběhu sledování, chvilkama jsem se i nudil a co musím zdůraznit rozhodně to není popcornovka.... Vážně!!....Pokud na to půjdete, vynechejte popcorn, protože se u toho sem tam nedá jist... Po shlédnutí jsem měl chuť si dát cigaretu i když 3 roky nekouřím, no vynahradil jsem si to vychlazenou dvanáctkou když jsem přišel domů, samozřejmě v kontextu s tímto dokumentem to může být zavádějící, samozřejmě myslím pivsona :D ()

hanca.uh

Dokument rozhodně doporučuji (jak už tady píší i ostatní komentátoři) minimálně všem rodičům, co mají děti. Jako výstrahu a ukázku, co se může dít, pokud dají svým nezletilým potomkům nekontrolovatelnou volnost. Vždycky je špatné, když jsou děcka (tedy nejen) tak často přilepení na sociálních sítích. Za mě je to teda jasná závislost, která si vybírá svou daň. V jakékoliv negativní podobě - tady bohužel v té nejdrsnější. Film zajímavě natočený, střídaly se tu šoky, fakta a paradoxně i vtip. 5*. ()

Malyszs

Doufal jsem, že tam uvidím víc známých, než jen Leoše... Ale bavilo. Nebyl jsem si jist, jestli dám 4 nebo 5, ale ve srovnání s většinou českých výtvorů, které většinou stojí totálně za hovno, byl toto naprosto skvělý filmek ;)) ()

zipS

Skvely dokument o totalnom hnoji, ktoreho mame okolo seba mega vela. Toto by sa malo natocit v celosvetovom pojme a kludne aj nech to ma stopaz ako Godfather. A ziadne rozmazane tvare, nech kazdy vidi a spoznava svojho suseda, kolegu.. ()

krisikowa

Čekala jsem vynikající film a dostala ho. Čert vem šokantnost, tu člověk čeká z traileru a kampaně, takže to šokantní už ani není. Zaujal mě ale soundtrack a dramaturgická stavba. *SPOILER* Některý věci, jako že největšího sociopata pomočí s pompou pes nebo že na závěr vyleze v zástupech hnusáků někdo milej prostě nevymyslíš ani kdyby ses rozkrájel. Na Klusákovi mám ráda, že u jeho věcí střídavě bulim a směju se. Jak to už v životě bývá. ()

Slepejsek

Nechci nijak shazovat ani zlehčovat téma filmu, ale od dokumentu bych očekával trochu víc serióznosti. Zazní tu informace o celkovém počtu kontaktů (cca 2500). Ve filmu je jich ukázána jen vybraná část (cca dvě desítky). Co ty ostatní? Byly stejné? Všechny ověřené dívkami? Nebo i nějaké neprověřené? Jaký byl klíč k výběru vybraných? Podobně neprofesionálně na mne působí záběry na pohoršený štáb (jakoby nešlo o to problém samotný, ale především o to, jak ho cítí autoři (vrcholem v tomto směru je trapný pokus o lynč na konci filmu). V těchto souvislostech se kdesi vespod nenápadně vtírá i otázka, jestli - stejně jako dívky - není zinscenovaná i druhá strana. Co se týče vlastního tématu: všude se hovoří o sexuálních predátorech. Upřímně řečeno, já žádné predátory neviděl. Naopak. Viděl jsem přehlídku ubožáků a mužských trosek, které nejsou schopny ženu oslovit, natožpak zaujmout a získat, standardní cestou, zaměřují se tedy na holčičky, protože jim to dodává pocit, že budou silnější, že se bude hrát podle jejich not, že tak dosáhnout svého u(spo)kojení. Potvrzuje to většina z nich i v závěrečné pasáži v cukrárně, kdy z očí v oči svým obětem najednou ztrácí veškerou suverenitu a okázalé vystrkování péra se mění na stydlivé mlčení, tiché okřikování a uhýbání před otevřeným pojmenováním věcí i činností. Možná byli i sami zaskočeni tím, že se schůzka v reálu uskutečnila, že došli až tak daleko a byli z toho vystrašenější než jejich oběti. Velkou roli v tom hraje domnělé anonymní prostředí internetu. Člověku jakoby dávalo křídla, zbavovalo ho zábran a uvolňovalo necenzurované pudy a chtíče. A to oboustranně - jak na straně lovců, tak i lovených. Vedle prvoplánově vyvolaných emocí a otázek vůči zdejším "predátorům" se ale objevují i otázky další: 1) Co motivuje 12-tiletou holku k tomu, aby navázala kontakt s cizím 50-tiletým chlapem? Co od toho očekává? Porozumění, že jí rodiče nerozumí? Nebo je to jakési hledání ostruh a zkušeností ve zdánlivě bezpečném anonymním prostředí? 2) Proč takový kontakt neukončí, sotva na ni vykoukne něco jako penis? 3) Proč jsou tak tupé, že ještě dají své intimní fotky? 4) jaká je domácí výchova, že jsou schopné takto fungovat? A k tomu i řada společenských otázek 1) co dělá společnost, aby tyhle nežádoucí styky omezila? 2) proč chybí internetová policie? 3) proč se víc nemluví o dohledatelnosti každého přihlášení na internetu? O falešnosti pocitu anonymity? 4) A konečně: je to problém jen dívek? Nebo i chlapců? V jaké míře, v jaké podobě? ()

montel

Film, který by měli vidět všichni. Škoda, že nemohli zveřejnit ty odporné ksichty. Byl by to pro ty svině největší trest, až pak bych je zavřel. 75% ()

camomilla

Pokud jste videli nebo slyseli alespon jeden rozhovor nebo podcast s Vitem, je Vam jasny, do ceho jdete. A ve finale mozna v tech hovorech je jeste spoustu zajimavosti, ktere ani v dokumentu nejsou. Ze je film dobrej, o tom zadna. Ale priznam se, ze mi na konci hodne chybi nejaky zaver, konfrontace s temi uchylaky. To, ze prijedou za jednim typkem do Usti a ten je bude mit totalne na haku mi nestacilo. A ze byly materialy predane policii.. no tak to mi taky nestacilo. Zkratka mi to prislo takove nejake nedotazene. Oslovit okamzite vsechny ze schuzky a vzit si s sebou alespon nejakeho herce v pujcene uniforme policajta, aby se tem sracum stahnul trosku zadek. Cele to mohlo koncit take rozhovorem s tim jednim normalnim klukem :-) ()

dragonfire

Traumata. Emotivní snímek. Píšu to hned po odchodu z kina. Rodiče by si měli uvědomit, jakému riziku vystavují svoje děti, když jim koupí vlastní počítač. Nehledě na všechna ta péra, celé je to naprosto vzpurné. Místy je chování mužů tak směšné, že rozesměje celý sál. Na druhou stranu, to vůbec není směšné. Upřímně, třetinu filmu jsem měl slzy v očích. Kamarádce film navodil střevní potíže. Naprosto cením herecké výkony, sám bych věřil tomu, že je jim 13 let. Nemám slov. ()

PoprockCZ

Drsné... v kině z toho mrazilo (nejen vlivem klimatizace), lidé byli v rozpacích a místy si i zakrývali oči (a to mluvíme o dospělých jedincích). Za téma bych hodnotila 5*, za zpracování dávám 4*, jelikož mi přišlo, že dokument mohl trochu více informovat (o tom, jak celé natáčení probíhalo, o tom jestli výsledné záběry ve filmu byly průměrem akcí celého experimentu či pečlivě vybranými exempláři... to mi u tohoto typu dokumentu, který se snaží zmapovat reálný problém trochu chybělo, divák neví nakolik je manipulován či nikoli, což je škoda, protože věřím, že realita je možná ještě horší, než jakou ji V síti popisuje). Také bych uvítala zobrazení podrobnějšího průběhu jednotlivých konverzací, Sneekyho psychopatické metody jsem objevila až díky online článkům - velká část z nich ve filmu vůbec nezazněla a přitom to byly poměrně zásadní informace, které zcela pochopitelně vyústily v ono polití limonádou a ve vykročení herečky z role. Zpět k tématu: Překvapilo mě, že se v 90% nejedná o pedofily, ale o muže z běžných rodin (s manželkami), kteří jsou prostě znudění pornem a reálným životem a takové "lehké týrání dětí" berou jako povyražení. Jiní jsou zoufalí v osobním životě a tak si partnerky hledají aspoň online a to nezletilé dívky... Poslední sorta, ta nejhorší, jsou lidé (klidně i ve věku 22 let), kteří se doslova vyžívají v ubližování ostatním. A nikomu z nich toto chování nepřijde trestné či byť jen podivné... dokonce ani tomu, co pořádá tábory pro děti. To je konec tohleto. Opět se potvrzuje dlouhodobý problém a to, že fyzických potřeb si všímáme, ale mentální zdraví lidí už nikdo neřeší. Velký respekt patří všem herečkám - ustát tento experiment muselo být psychicky velmi náročné. Mně osobně bohatě stačila kino verze 15+ a i tak to bylo místy moc. ()

Godik

Technicky a metodologicky dokonalý dokument. Už dlhšie mám za to, že ak film dokáže nenásilne podať celú škálu emócií, od absolútneho hnusu, po hrejivý humor, cez dojatie z blízkosti a slušnosti až po ozajstné thrillerové napätie, bez debaty si zaslúži plný počet. Málokedy udrie do očí sampling bias, v dokumentárnej tvorbe bohužiaľ tak nevyhnutný, ako pri tejto téme, tradične to opäť zďaleka nie je chybou dokumentaristov, ale ľudského mozgu. Nie, naozaj nie všetci chlapi sme takí, ale pri/po dopozeraní toho filmu som sa s týmto dojmom musel chvíľu vyrovnávať aj ja sám. Pevne verím, že sa len podarilo naraziť na neveľkú, konečnú množinu asociálnych deviantov, ktorí skrátka v dnešnej dobe poľujú práve v týchto internetových končínách a vo filme dostali skreslene veľký priestor(túto moju vieru však okamžite podráža letmé uvedomenie si, že taký súčasný predseda slovenského parlamentu s jeho esemeskami a móresmi mohol pokojne vo filme čo to povedať aj sám - aké šťastie, že táto jedna dotyčná mala zrovna 15!). Operatívne sa ide podstatne ďalej než samotné točenie, producent sám sa vyjadril, že natočiť to, akokoľvek paradoxne to znie, bola tá ľahšia časť, nasledovať budu školské premietania a širší spoločenský diskurz. Toto je realita roku 2020, a bude húř. Dokumentaristické klišé o otváraní tém a preburávaní tabu tu je skutočnosťou, týmto sa budú vychovávať deti, for better or worse. Namietať bude kadekto kadečo, od nekompetentne vyznejúcej sexuologičky na placi(verbal), po pomerne krátky čas natáčania(pre potreby serióznej dokumentárnej štúdie by bolo potrebné tomu venovať naozaj omnoho viac času než 10 dní a ak to naozaj išlo tak hravo, tie hovädá sa hlásili sami a v húfoch, pochopiť sa to dá len po produkčnej stránke - tvorcovia to v závere prípravy filmu finančne nezvládli a film sa streamoval skôr než išiel do kín). Ja osobne tomu naozaj viem vytknúť len jeden pre mňa ukrutne desivý moment, kedy istý materíal poslaný predátorom jednej z herečiek bol premietnutý aj vo filme samotnom. Bohužiaľ, bolo jedno ako veľmi to vycenzurovali, bolo vidieť viac než dosť a aj v tej záplave penisov a hrôzostrašne vyretušovaných ksichtov, až v tomto momente som si musel zakryť oči; toto bolo cez čiaru. Dopredu som vedel, že napriek látke by mal film vedieť prekvapiť humorom. Skutočne, bolo to násobne vtipnejšie než súčasné československé komédie a niektoré hlášky by kľudne mohli zľudovieť ("Já jdu do Anglie!", "Já tady jen něco leštím."). ()

Capri2016

Výborne natočený dokument o tom akí sú sexuálni predátori zvrátení. Klusák sa vždy dotýka kontroverzných tém, ale v tomto prípade bol aj on prekvapený, kam až muži môžu v sexuálnom chate zájsť a ako rýchlo sa vedia zmocniť nevinných mladých dievčat, ktoré sú na druhej strane sociálnej siete. Povinný film pre každého rodiča dievčat (a nielen ich). ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)