3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

PaTeXx

Na české poměry až nevídaná kvalita (o to smutnější to je). Všechno tady kolegové už vypsali, takže já se pro dnešek straním nějakému podrobnému hodnocení. Nelíbilo se mi to, a právě proto to bylo tak dobré. Po závěrečném zoom-outu si odnáším jen pochmurné, depresivní a nepříjemné emoce. Heil Klusák! ()

Han_Quintet

Fap fap fap! Důležité je že vlastně účinkující byly zkušené roštěnky co si své porno amatérské kariéry odbyli již ve 12 letech na líbím se ti. Skutečně pak nebylo těžké aby působily tak profesionálně, zkušenost se pozná. Humor stranou, je to fakt masakt a děcka prostě na internet nepatří, za prvé mohla by se prokecnout a nebo se svěřit kámošce, že ji pendluje strýček, nebo dědeček a na chatu je snažsí se vyblít, než v reálu a za druhé je to jedinný účinný způsob jak se vyvarovat tomu, aby rodinný majetek po tajnu pendloval nidko jinej! ()

NeMiQ

Som úplne zhrozený a zvieralo mi hrudník. V spoločnosti sa vie, že existujú podobní zvrátení / chorí čudáci a málokto tomu prikladá váhu. Ale prežiť to takto spolu s babami počas sledovania dokumentu je úplne iný level a keď sa človek ešte skúsi vcítiť do tých nevinných 12-13 ročných obetí, tak fakt že masaker. Súdiť, či je na vine výchova tých 40+ ročných úchylov, alebo bývalý / terajší režim, alebo webové platformy, ktoré to umožňujú, alebo Radičovej vláda nemá zmysel. Zmysel má robiť osvetu (čo tento dokument urobil výborne), aby sa rodičia venovali deťom, aby ich či už rodičia, alebo školy pripravili na takúto, alebo aj iné seriózne nástrahy. Potom by v ideálnom prípade nebolo potrebné chytať podobných predátorov, a museli by sa uspokojiť s leštením si pri legálnom porne. ()

TomasB

Velmi přeceněné. Tak jako učíme děti přecházet na zelenou, zdravit apod., tak je nutné vychovávat i v této rovině. Pak se velká část problému odstraní. ()

mnx

Super dokument o temné sféře našich sociálních sítí. Konec s obhajujícím se psychopatem - vedoucím dětských táborů, mě úplně rozseknul. On se svým konáním jen bránil... ()

BlondJames

Kdo by to neznal,ale konečně dokument o opavdovém šílenství...kam se hrabe Katka a posraný drogy, takhle to začíná...blbá naivní mladá holka,tu unesou tihle predátoři(A MY MÁME JEŠTĚ TU MOŽNOST SERVÍROVAT SE JAK NA STŘÍBRNÉM PODNOSE:) pak už jde o obchod s bílým masem a drogy atd...takže za mě 5, protože tohle je pro mě určitě opravdový problém, a ne Covid a podobný sračky.. Po filmové stránce to komentovat nebudu, bylo tu už vše řečeno...a hudba byla skvělá,takže o to víc mě tyhle prasata(co mají potřebu posílat šuliny) znechutily...I když ta sestříhaná "sbírka" penisů byla docela zajímavá, co si dámy budeme povídat :D ale nejlepší stejně bylo, jak jim romazali ksichty a nemuseli jim rozmazat trička a pozadí a změnit hlasy...hahahah, fakt bych v tomhle chtěla poznat svýho chlapa(i když takový trosky těžko doma mají ženu na úrovni).....KAŽDOPÁDNĚ NEJLEPŠÍ určitě bylo- když ten Jack Russel Terrier pochcal toho blba, řvala jsem smíchy, a doufám, že jsme mu všichni fandili (tomu psovi samozřejmě) protože já bych ho pochcala taky (a to nejsem sprostá) .. ()

J.Mayen

Film pusobi velmi amatersky, nemam rad podobne typy a hned od zacatku jsem byl smirenej ze dam odpad. Jenze nektere pasaze nebyly uplne tak spatne. Zaverecne konfrontace pusobily velmi umele, az jsem si rikal, jestli i ti predatori nejsou jen najati herci. Pokud ne, tak tihle lide by zase naopak mohli zacazlovat Klusaka a spol za znicene zivoty. Jelikoz mit nekdo tricku Guns n Roses a trochu bibra a znamy hlas, urcite bych ho kolem sebe poznal. Ty tri vybrany holky mozna mohly pred samotnym nataceni projit nejakym skolenim jak se chovat, jak se ovladat, jak mluvit, apod, protoze sedet minuty pred Skypem a neumet nic rict je chovani vekove kategorie mozna 4 nebo 5 let, 12 -13 sti lety tu hubu nezavrou a je jedno v jake souvislosti, znam to u sve netere. Ale porad se jen jedna o dilko, ktere musi a ma nalakat nespocetne mnozstvi divaku s cilem ukazat, hele podivej se jako to je prase, prosim zametme si pred vlastnim prahem nejdrive, kdo z vas je cistej jako lilie? Mozna bysme se spocitali na desitky. Takze asi tak. ()

Aniki

Dokument mne nijak neoslovil, proto hodnotím pouze průměrem a to za snahu o autentické dekorace dětských pokojíčků a pak především za herecké výkony všech tří děvčat. Jejich vzezření a především roztomile dětská komunikace si uznání opravdu zaslouží. Co ale vázlo a vázne, je ta příšerná naivita tvůrců, konkrétně se týkající zřejmého manického posednutí ve snaze nandat to všem těm úchylným chlípníkům. No, náš právní systém určitě v malíčku nemají a nejen ten, tvůrcům evidentně chybí i jistý odstup a nadhled, který by jim napověděl, jakže to většinou končívává v praxi. Žádné tresty lámání v kole, čtvrcení či upalování na hranici se v těchto jistě smutných případech ve skutečnosti nekonají. Totální většina z těch natočených podivínů vyvázne bez trestu, některé případy budou tzv. odloženy, jindy zas budou trestní stíhání proti dalším divnolidem zastavena. Jednotlivcům z tisíců může hrozit soud, který skončí s největší pravděpodobností podmínkou a někteří propadnou sítem někam k přestupkovému správnímu jednání. Takže fajn, ano, upozornit na znepokojující společenský jev, ale... ()

swinevenca

Krutě přesná úvodní znělka a povedený casting - zaprvé vygeneroval Terezu Těžkou, která v soubojích tváří v kokot byla nejpohotovější z těch dvacítek, co ztvárnili dvanáctky přesvědčivěji než okolojdoucí sexuoložka sexuoložku, zadruhé tohle malé TABU ve filmu ukázalo, že do Sítě se chytá minimálně od dob, kdy bylo dvanáct našim rádobydvanáctkám. Filmařsky by mně přišlo logičtější se poctivěji věnovat méně kokotům, ukázat vývoj konverzace před prvním zavoláním, proměnu z pokecmana na kokota. Ale třeba by to místo jako varování dvanáctkám posloužilo jako návod těm kokotům, co teprve sbírají odhodlání. A třeba žádná konverzace předtím neprobíhá. Upřímně nechápu update verze 18+, musím říct, že bych tady vzal spravedlnost do vlastních rukou. V horkokrevných chvílích i způsobem jakým radil s výjimkou Klusáka jediný dobrák v tomhle filmu, ale jinak bych volil morálně, bohužel ne zákonně, přijatelnější cestu a divákům ty největší kokoty ukázal. A myslím kokoty jako kokoty, ne kokoty jako kokoty. Protože podle kokota ty kokoty v běžným životě nepoznáme. ()

Revolta

Velmi dobře natočený dokument, bylo to zábavné i šokující a především překvapující. Jediné z čeho mám obavy je, že je to dokument nevěrohodného Víta Klusáka, který vydával Svět podle Daliborka za dokument ze kterého se pak vyklubal hraný film, snad V síti nedopadne stejně. ()

PamelaJJK

Ač jsem k tomuto dokumentu přistupoval s nedůvěrou a se zpožděním, nakonec jsem i přes určité antipatie a po přehodnocení předčasného (nutno podotknout, že nepodloženého) nezájmu a jistého pocitu "svezení se na vlně všeho, co se jen otře o téma sexu či erotiky" a zároveň pocitu o chuti šokovat diváctvo, musel uznat, že to bylo zajímavé. A přes drobné výhrady i povedené. Téma samotné je více než závažné a bylo zpracováno uměřeně a tak nějak bez zbytečně předimenzovaných emocí, zkrátka střízlivě. Tak, jak by to mělo být a jak mi to maximálně vyhovovalo. Plný počet. ()

Dzoumen

Na to, že je to Český dokumentární film, tak docela dost dobrý, sice střihy tam nebyly úplně dokonalý u nějakých částí, ale herectví bylo dobře provedené. Musím uznat, že nějaký části byly fakt dost nechutný. 78% ()

Dejf4

Funguje to dobře. Autentické, dobré nápady a především emoce všeho druhu z toho cítíte ve velkém. Co mi trochu chybělo je větší zapojení odborníků, kteří by více popsali dané téma a například psychologii daných predátorů. Ale největší problém, který to sráží od nejvyšších známek je absence závěrečné katarze. Silnější rozuzlení a bylo by to za plné hodnocení. 7,5/10 ()

Facillitant

Ze stran hereček skvělé výkony, povedené kulisy i kostýmy, hezký font písma a nádherný šedivý králíček - jinak situace hrozná. Určitou část záběrů jsem ani vidět nechtěla. Kéž tento dokument vhodně upozorní na dané problémy a díky osvětě se snad situace zlepší. Jen nechápu, proč jsou viníci potrestáni tak mírně, když jde o výjimečně strašné zločiny (přechody mimo přechod nebo na červenou se však policie zabývá...). Je třeba brát v potaz, že internetové prostředí je stejně tak veřejný prostor jako ten venku a že sexuální násilník mnohdy není cizí chlap v parku (ostatně podle statistik ke znásilnění dochází nejčastěji v manželství). Potvrzuje se hypotéza, že zakazovat dítěti chodit ven, "aby se mu náhodou něco nestalo", řešením není (vždyť např. před domácím násilí zůstávat doma nepomůže). ()

ZHODNOTITEL

Musel jsem si to rozdělit asi na čtyři části, protože jsem to mentálně fakt nedával. Každopádně dobře, že takové dokumentární filmy vznikají. ()

Fin_429

Uplynuly cca 3 roky od vidění ,,V Síti za školou". Tehdy jsem byl malý a smál jsem se tomuto tématu, dokonce i stojícímu přirození a pokládal jsem tento dokument za komedii. Teď mám pohled zcela jiný. V Síti perfektně ukazuje zkaženost této doby. Lačnost po fotkách a různých porno materiálech natočených nebo vyfocených dětmi. Když se na to zpětně podívám, a uvědomuji si, že jsem se tomuto regulérně smál, chce se mi blít... Dokument v síti je jeden z nejlépe fungujících a celkově natočených dokumentů, této doby 8/10 ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)