3 herečky, 3 izby, 10 dní a 2458 sexuálnych predátorov. Experiment, ktorý naliehavým spôsobom otvára tabuizovanú tému zneužívania detí na internete. Tri dospelé herečky s detskými črtami dostávajú za úlohu, prostredníctvom falošných profilov na sociálnych sieťach predstierať, že majú dvanásť rokov. Vo verných kópiách detských izieb, postavených vo filmových ateliéroch, chatujú a skypujú s mužmi všetkých vekových kategórií, ktorí ich na internete vyhľadali a oslovili. Veľká väčšina z mužov požaduje sex prostredníctvom videohovoru, posiela fotografie svojich prirodzení, odkazy na porno, alebo sa dievčatá pokúšajú vydierať. Dokumentárny film hovorí o strhujúcej dráme troch hrdiniek alias „dvanásťročných dievčat“ od castingu až po osobné stretnutia, kedy sa s predátormi vidia tvárou v tvár pod dohľadom ochranky a šiestich skrytých kamier. Taktiky predátorov sa tak obracajú proti svojim strojcom a z lovcov sa stávajú lovení. (Filmtopia)

Spacecore

Vrátili jsme se právě z "V síti"... Když pominu obří mediální hype (který byl otravný, ale i zasloužený), tak jsem na to hlavně šel kvůli Klusákovi, jsem fanda jeho dokumentů. No a je to skvělý film, nejlepší Klusákův počin a český film roku. Musíte to vidět, určitě to funguje skvěle i v kině! Bál jsem se, jestli tomu bude chybět humor, nechyběl, byla to prdel jakou jsem dlouho neviděl. Taková ta bizarní nad tím jak jsou ti chlápci úchylní až to bolí. Pak jsem se bál, jestli to nebude až moc drsný, protože jsem se párkrát o tadytu tématiku (potažmo dark web a černou zónu kybersvěta i reality) zajímal a ne, nebylo to neúnosně odporný, jen tak správně tvrdý, šokující a pro mnoho lidí určitě oči otevírající. Rozhodně zásadní dokument, s velice vážnou tématikou, o které je dobře, že se mluví hlavně proto, nakolik je to dnes zcela normální, až tu máme mezi námi tisíce a tisíce degenerovaných sexuálně nemocných lidí. Hodnotím 10/10, propojení s realitou, nebo námi jako diváky a celkovým dopadem na společnost je na maximu, je to autentický a chytrý. Klusák je darem české kinematografie a pokud by Vám vadilo to, že jde o vykonstruovanou věc, tak připomenu, že to tak je téměř vždy u jeho dokumentů a mají to tak i světoví tvůrci dokumentů. Jinými slovy.. Pokud tady bublá nějaký problém, není důležité jakými prostředky na to filmař poukáže, je jedno, co nafinguje aby se ta poklice otevřela, hlavně, že se na to poukáže. Všechny zásadní myšlenky, které mi vrtaly hlavou při projekci tady byly nakousnuty, nebo vyřčeny. No a dodám, že jsme viděli verzi 15+ kde se to ptákama a creepy úchylákama jenom hemžilo, tak se o tuhle verzi nenechte ochudit. Ono je na tom celém i v podstatě dost fucked up, že celý ten problém je natolik veliký, že to dospělo do fáze, že na to chodíme do kina a sledujeme ty tuny honících pér.. Až tak je to zakořeněný ve společnosti, který jsme tím pádem součástí a je na nás jak budeme reagovat. ()

mira007

3 herečky v rolích tří dvanáctiletých dívek ve třech pokojících v ateliéru si udělají tři profily na sociálních sítích a během deseti dnů je zkontaktuje 2458 predátorů. Nejprve si píší ( wow to je síla ) pak dokonce mají videohovor ( tolik penisů za sekundu není ani v gay pornu ) a pak dojde i na osobní setkání ( hodně mrazivé ) .... poté co jsem viděl trailer a rozhovory před premiérou tak už to nebylo tak překvapivě šokující a co mne překvapilo, že ve své mrazivé absurditě je to dost vtipné. Dokumentu, který otvírá téma do společenské diskuze, nedám pět hvězd, protože tvůrci šli trochu naproti danému problému tím, že profily těch dívek vytvořili na lide.cz což je prakticky erotická seznamka a dívky pokračovali v konverzacích i v případech, kdy by průměrná dvanáctka dávno utekla. Na ČRO říkal informační kriminalista, že ten postup těch predátorů je v reálu daleko pomalejší i několik měsíců, než si získají důvěru obětí a lapí je do pasti. Jenže podtrženo sečteno, to co měl ten dokument ukázat, ukázal jako první a svou funkci splnil ( kino bylo plné ) Klobouk dolů před tvůrci a herečkami. PS: Je směšné, že ty zločiny, které to ukazuje, v tomto státě soudy trestají jen podmínkou, což u těch extrémnějších , kdy se dvanáctileté holce vyhrožuje znásilněním , zabitím nebo když jeden borec rozšíří nahé fotky dětí , tak to už se stydím za společnost, která tyhle věci dává na úroveň přestupku. ()

ArthasKarfa

Dost amatérské a chvílemi je styl spíš úsměvný, což je u tak vážného tématu rozhodně špatně. Navíc naprosto chybí návod účinné obrany pro rodiče i cílovou skupinu dívek. Škoda tenhle projekt měl větší potenciál. Umím si představit, že celá řada rodičů dívek kolem dvanácti let, teď doma dětem perlustruje mobily a počítače nebo jim je rovnou zakážou, film měl mít pro ně trošku know how jak děti na internetu chránit (zámky aplikací, rodičovský dohled, vypínání WIFI ve chvíli kdy mají děti spát, časové rozvrhy, etc.) To ve filmu fatálně chybí. Navíc poslední scéna s usvědčeným "sexuálním predátorem" byla neskutečně nepřipravená a na diváka spíš dělá dojem, že je pán u-argumentoval, i když oni se mohli připravit a mohli ho usvědčit lépe, než nesouvislým pokřikováním. ()

Jaro_slav

KLIROTIS a čůrající pes jsou jedny z mála okamžiků, kdy to tvůrci pro snesitelnost trošku odlehčili. Je to děsivě tísnivý – a zvonění Skypu po tomhle milovat zrovna nebudete. Nejblbější pocit je, že ač po skončení natáčení bylo zahájený trestní stíhání aktérů, je to jenom drobek z těch grázlů, který na internetu lověj malý děti. A asi chápu, že ty tři herečky maj poskytnutej nějakej druh osobní ochrany. ()

Untentrauer

Chvílemi mě opravdu bolelo se na to koukat. Místy jsem tomu prostě nemohl uvěřit. Říkal jsem si: Takoví lidi existují, takové lidi denně potkáváš. Všichni kolem nich chodíme.....Klobouk dolů před odvahou těch holek. Já bych na to neměl žaludek, ani nervy....Je to jedinečné dílo a já doufám, že nevzniklo jen tak nadarmo. Doufám, že každého z těch predátorů někdo klepne přes čůrá...ehm prsty.... ()

perko

Tak tohle je opravdu silné kafe i pro otrlé. To, jací lidé se skutečně pohybují po internetu a komunikují s dětmi, jsem si nepředstavoval ani v nejhorších snech. Jedná se o přehlídku snad všech typů sexuálních predátorů s různými praktikami. Od jemného přemlouvání, přes pohádky o bolesti z navracejícího se spermatu, až k výhrůžkám a vydírání. Tohle je obrovský vykřičník, který nesmíme přehlížet. Jako otec malé dcery jsem se při sledování tohoto snímku necítil vůbec dobře. Každopádně klobouk dolů před aktérkami a díky štábu za ten nápad. ()

WayDott

Nějak to pořád v sobě nedokážu zpracovat. Nečekala jsem, že to bude až tak odporné. Netušila jsem, kolik je v síti zoufalců s potřebou udělat si to při komunikaci s 12letou holkou. Čím si musely projít dospělé ženy, kvůli tomuto dokumentu. A čím si musí procházet malé holky v reálu, bez dozoru. Každý rodič by to měl vidět, je potřeba hlídat s kým naše dcery mluví, komu píší, s kým se schází. Tleskám nejen tvůrcům, ale i herečkám, čím vším si musely projít. Doufám, že tento dokument otevře mnoha lidem oči. ()

Marius_ss

Spracovaním lepší priemer, čo to ale o hviezdu vyťahuje, je téma a neobvyklé (realistické) podanie. Tento dokument by po zostrihaní mali vysielať na stredných školách, prípadne rodičom na združeniach, sám som totiž neveril, dokým som to neuvidel. Internet je nebezpečné miesto pre deti a naivky, nebezpečnejšie, než by som si doteraz pripustil. ()

Cement73

2500 chlípnych hajzlov kontaktuje 12-ročné dievčatá v priebehu 10 dní?!!! O čom chcú viesť asi rozhovory? Čo je toto za doba? Odišiel som poučený a zhnusený zároveň z kina a 11-ročná dcéra dostala školenie hneď v ten deň. ()

suzanne1997

První co se mi v posledních chvílích dokumentu V SÍTI vybavilo bylo: Tak to je masakr! Tenhle film mě minutu za minutou čím dál víc přesvědčoval o tom, že tohle nejsou lidi, ale prasata. Jak může sakra někdo takto komunikovat s dvanáctiletou holkou a ještě potom tvrdit, že je špatně vychovaná. Za mě je tohle extrémně důležité téma k přemýšlení. Tři herečky měly opravdu těžkou roli a velice silný žaludek. Být na jejich místě, asi se po pár minutách pozvracím a i to by možná bylo málo. Tito muži jenom nechutně manipulují s dívkami a všechnu vinu, odpovědnost nebo jak to chcete nazvat svalují na ně, což je ve výsledku ještě větší problém, než samotný kontakt s nimi. Muže, který chtěl jednu z dívek varovat neskutečně obdivuju a stejně jako ve filmu herečky a štáb, i mě jeho existence dojala a jsem ráda, že ve snímku objevil. Určitě tento dokument doporučuji ke shlédnutí, a to především dospívajícím dívkám, protože tahle situace se nemusí stát jenom těm, které mohou odpovědět ano na otázku: A nevadí, že je mi dvanáct? ()

Garch

Klusákův a Chalupové nejlepší a pro svět nejpotřebnější dokument. Slečny neuvěřitelně statečné. PS Silný moment, když po marastu tisíce hovad zavolá slušnej kluk. ()

bohemia_regent

Společenská závažnost tématu je nepopiratelná, očekávaný odér skandálnosti a poukázání na úchyláky nepochybně přispěl k tomu, že loňskou návštěvností v kinech tenhle dokument převálcoval i všechny domácí hrané filmy. Což je už sám o sobě potěšitelný výsledek, který může vyvolávat pocit - obávám se ale, že jen iluzorní (viz zmínka o tématu) -, že vkus českých diváků dokáže aspoň občas dát přednost něčemu závažnějšímu, než jsou vnitřně prázdné komerční snímky. V síti toho ale kromě tématu už moc nenabízí: většina filmu, což jsou samotné rozhovory hereček-lolitek a slintajících slizounů, je dost monotónní a brzy přestává být zajímavá. Trochu lepší je předzávěr v cukrárně, který oživí párek zájemců o trojku a hlavně skvělý vtip s močícím psem, a pak závěrečná konfrontace tête-à-tête s jedním z internetových lovců. Obecně posuzuju kvalitu filmu mj. i podle jeho nadčasovosti, jinak řečeno podle toho, jak často - a jestli vůbec - budu mít chuť vidět ho znovu. Obávám se, že nejen já, ale ani drtivá většina diváků, kteří přispěli k rekordní návštěvnosti, se na tenhle film podruhé už nepodívá. -------- V titulcích filmu uvedeno: koprodukce Česko / Slovensko. ()

HonzaSim

Nejdřív jsem to chtěl vidět, ale po lavině nejrůznějších ohlasů mě to nějak přešlo. Po dvou letech jsem si dnes otevřel chipsy, ale brzy mě přešla chuť. Bezprostředně po skončení mám pocit, že mělo být rozmazáno více, než jen predátorské obličeje. Dělá se mi zle při představě, jak asi je malé holce, která najde své nahé fotky na internetu a že to může skončit až sebevraždou. Jsem v šoku z tolika situací, že nevím, kterou vypíchnout. Jedno číslo za všechny, 800 oslovení každého dítěte během natáčení, to je asi nejvíc děsivé. Je těžké to hodnotit, ale (naštěstí) jsem neviděl nic podobného a přesah dokumentu si říká o plný počet. EDIT: Právě jsem zjistil, že existuje ještě necenzurovaná verze, tak zpětně doufám, že jsem viděl právě tu, protože horší už to snad být nemůže. ()

kumite odpad!

Musím říct, že ta Těžká nevypadá na 12 let ani omylem. Jestli tato slečna (mladá dáma) přitahuje chlapy, tak určitě ne pedofily. Dokument, který chce šokovat. Je přitom hlavně jen o následcích a ne o příčinách. V rodinách, kde se zajímají rodiče o své děti, jak tráví svůj volný čas, komunikují s nimi, tam je hrozba ze strany těchto různých úchylů a pedofilů zcela minimální. Holky, které zhlédnou pedofilovu fotku vlastního penisu a přesto s ním vesele komunikují dál, tak ty holky si o průšvih vysloveně říkají. Tyto holky na tom přitahuje něco nového, dobrodružného a zakázaného. To nemluvím o pipinách, které jsou ochotné se s takovým člověkem někde sejít !! To, že po světě běhají mraky různých úchylů, to není žádná objevná a šokující informace. Je jen na rodičích (a taky trochu na škole), aby děti měly o těchto hrozbách dost informací a rostly hlavně ve funkčních rodinách, se zdravou a normální oboustrannou komunikací. Pokud např. žije holka sama s rozvedenou matkou, která honí hlavně kariéru nebo střídá chlapy, jak na běžícícm pásu a dceři se věnuje jen minimálně, tam může být zaděláno na problém. To ale není pro tento dokument dost cool !! To už nemluvím o holkách z osmé nebo deváté třídy základky, z nichž některé již vypadají jako dospělé ženské. Jen se dobře oháknou, zvýrazní dekolt, namalují se a že je jim 20 let jim zbaštíte i s navijákem. ()

Mattij

Silné téma. Z mého pohledu chybějící edukativní část a někdy až přehnaně explicitní. Ale je dobře, že se na to upozorňuje. Pokud verze do 15 let (kterou jsem neviděl) obsahuje i rady rodičům apod., dokážu si představit, že dokument povznese ještě výš. ()

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

Film Zákon lásky do kin vstupuje 5. srpna

08.07.2021

Spolurežisérka úspěšného dokumentu V síti a držitelka Českého lva Barbora Chalupová představuje svůj celovečerní debut Zákon lásky. Tragikomická dokumentární roadmovie sleduje cestu zákona, jenž může… (viac)

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

37. ročník FAMUFESTu právě začíná!

26.04.2021

FAMUFEST a jeho 37. ročník již stojí za dveřmi a čekají, až je příští týden vpustí dovnitř. Od středy 28. dubna do neděle 2. května 2021 se v rámci festivalového dění můžete těšit nejen na nabitý… (viac)

28. České lvy vyhrál Šarlatán

28. České lvy vyhrál Šarlatán

06.03.2021

Dnes večer byly v rámci svého 28. ročníku uděleny výroční ceny České filmové a televizní akademie (ČFTA), Český lev. Komorní ceremoniál se tradičně odehrál v pražském Rudolfinu, nicméně z důvodu… (viac)