Dva bratři a každý je jiný. Jeden žije spořádaným životem, má ženu, syna a pracuje jako policista. Jeho problémový bratr se zrovna vrátil z Vietnamu a je naštvaný na celý svět (oficiálny text distribútora)

dr.fish

Mý jméno je Joe Roberts, ctím zákon a stát, jsem seržantem dálniční hlídky, dělám práci co mám rád, můj bratr Frank je jinačí, je z vajec divokejch....Pavel Bobek v podstatě v téhle písni vystihl úplně celou osu příběhu. Takže jen dodávám, že oba herci to zvládli výborně a povedlo se to. 80% ()

majo25

Kto by už chcel mať za brata vyšinutého magora, ktorému prepína častejšie ako sa to dá tolerovať? Hlavný hrdina to nielenže schytáva, ale ide tomuto magorovi ešte oproti. Jedno sa ale musí nechať, mladému Mortensenovi nielenže sadla rola frajerského magora ako uliata, on sa v nej našiel natoľko, že si ho už ani nedokážem predstaviť v niečom inom. Chýbal tomu už len sakramentsky tragický záver. ()

kosta73

Pennovu režijní prvotinu zdobí velmi solidní herecké výkony Davida Morseho a Viggo Mortensena. Nevyhratelný boj s vlastními démony je díky Mortensenovi velmi uvěřitelný a vnímavý člověk vlastně ani neví, kterému z hlavních hrdinů má "fandit". Očividně to neví ani Penn ( zajímalo by mě , do jaké míry se při psaní scénáře inspiroval sám sebou ), což lze lehce vycítit ze závěru filmu. V malých roličkách přesvědčí především Hooper, jako slizský barman. ()

lennyd

Velice rozporuplný film. Na jedné straně lákavý scénář (dva bratři, jeden nenpravitelný recidivista, druhý nenapravitelný ... ehm .. policajt). Viggo Mortensen je v kůži ožraly a násilníka jako doma, Davida Morse jsem nikdy neviděl hrát "zlého" člověka (Skála se nepočítá)... Bohužel ty dobré stránky filmu strhává dolu ta vata, kterou režisér vyplnil minimálně půlku filmu (scéna kde otec sleduje televizi a mezitím Frankie ukradl auto, vykrádá obchod trvá aspon 10-15 minut, a je to celé takové ... ospalé).. Pokud si dáte před filmem hrnek kafe, tak si můžete hvězdičku přičíst :) ()

klukluka

V poslední době nemám při výběru filmů moc šťastnou ruku, o Vyvrhelovi/ Indiánském běžci to naštěstí neplatí. Po dlouhé době věc, která se mi hodně líbila. K tomu, abych jí dal ještě o pecku víc, už moc nechybělo. Spokojil bych se s tím, kdyby z toho vypadly prostřihy s běžícím indiánem. Jenomže tam jsou... :( Podle mě naprosto zbytečně. Ale z hlediska celku jde skutečně o malichernost. Podstata je, že tady Penn krásně vykreslil chlápka, ve kterým se holt občas z "nepochopitelných" důvodů probudí démon. Ale nejen jeho. I štěk stačil k tomu, abych pochopil, jakou měli mít bráchové mámu, "neodkladný" otcův noční telefonát o uvolněné liště byl výmluvnější než tisíc slov o osamění a smutku, honička v kukuřici dala odpověď na otázku, proč si byli bratři navzdory svým rozdílným povahám blízcí, Vyvrhele polidšťovala i "vzorná" manželka se zálibou v kouření marihuany... Sean Penn je prostě borec, to je marný. ()

DannyBoy80

Film o dvou naprosto rozdílných bratrech, kdy Viggo hraje skvěle lůzra, ochlastu, bitkaře. Tohle mu sedlo jak prdel na hrnec. Morse hraje pro změnu dobráka a spořádaného otce od rodiny. Prolnutí takto dvou rozdílných světů je hodně obtížné a dopadnout to může jakkoli. To co je v nás je ovšem těžko potlačitelné i při nejlepší snaze. Jsou chvíle, kdy to prostě nejde. ()

Disease

Filmařsky hodně dobře zvládnutý režijní debut se skvělým obsazením. Sean Penn umí hned v úvodu zaujmout a zanedlouho i ponudit. Té nudy tu bylo ovšem až příliš. ()

Heroine

I přes výborné obsazení a pár skvělých scén, mi přišel film poněkud nezáživný. Ne kvůli ději, ale kvůli myšlence. Není to příběh o dvou bratrech na opačné straně zákona, je to příběh o dvou bratrech, z nichž jeden je sobecký násilník a druhý celkem normální, i když nespokojený muž. Celá myšlenka mne nenadchla, a závěr už vůbec ne. Jinak tři hvězdičky si získal především kvůli obsazení, jako je vynikající Viggo Mortensen, skvělá Patricia Arquette, nebo Charles Bronson v roli smutného otce výše zmiňovaných bratrů. Snad jenom David Morse byl takový neprůhledný. Postava Joea tím získala poněkud plochý rozměr. ()

hazaba

Nenápadný snímek, který v sobě má hloubku. Navíc jak David Morse, tak především Viggo Mortensen předvádějí herecký koncert. ()

Ygnor

Je pro mne velmi těžké tento film posuzovat pro mé silné autobiografické pocity... Každopádně určitě doporučuji shlédnout. Emoce i naturalistické záběry dostanete dosyta. Technicky je snímek opravdu bezvadný. Do dokonalosti moc nezbývá, trošku mi chybí v druhé půlce spád, ale na debut opravdu vyspělý. Viggo je dost dobrý a ty kérky na prstech Cronenberg ve Východních příslibech prostě obšlehnul, pardon, nechal se inspirovat. Je zajimavé, že snímek se dosud nedostal do naší tuzemské distribuce, přestože je v cizině dostání s českou podporou. ()

pushover

Skvělý Pennův režijní debut. Filmařsky hodně povedený a výborně obsazený i zahraný. Ani ty pomalý klipovitý pasáže mi nevadily. Nic pro netrpělivý diváky, kteří v polovině usnou a pak tomu dají 3* (viď brácha). ()

jafuska

průměrný film kde začínal hrát herec Viggo Mortensen, a docela se mě zprotivil, měla jsem ho jako oblíbenýho herce, ale bohužel mě hodně zklamal, je vidět, že je to už starý film, ale přesto to mělo i trochu dramatičnost, problémy s bratrem, který se nezměnil a byl stále tím špatným bráchou, oproti tomu jeho druhý brácha byl ukázkou dobra, takže se v tomto prolíná dobro a zlo, v podobě dvou lidí, ale vyloženě špatný film to není ()

PeterJon

Kvalitný film, výborná atmosféra južanského malomesta, ale dalo by sa to.skrátiť. Nesedeli mi tam tie Frankove vnútorné haluze, také nezmyselné, ako ubližoval druhým, pripomenulo mi to môjho brata s alkoholom v minulosti, až to bolo horrorové, mrzelo ma, že sa takto správal. Inak výborne natočené. Celý čas to smeruje k dráme a koniec sympaticky prekvapil. Detailný záber na genitálie Franka a potom Dorothy pri pôrode načo ukázali? :D. Charles Bronson bol prekvapivo nulový, rovnako aj Hopper. Viggo mi nebol nikdy sympatický, prvýkrát som ho videl v Pánovi prstenov, kde ma vôbec nezaujal ako taký vysušenec, tu je ale v top forme ako krásny muž. 3,5* ale nepotrebujem vlastniť. ()

kolacky

Dobrý psychologický film. Hodný bratr šerif, špatný bratr průšvihář... a ten Vietnam mu asi nepřidal. Děvčata jsou obě moc milá, rodiče takoví fajn američtí... a barman si o to koledoval. Jako ženská oceňuju, že prvorodička neřvala jako tygr, byla jen logicky vyplašená, než pochopila, že porod je "jenom" děsná dřina. Konec mě mile překvapil, dlouho jsem se bála, že David Morse přece jen vystřelí... Pro mě úžasný třicetivteřinový bonus zhruba uprostřed filmu, kdy mladá Mexičanka Lucy odchází z hodiny angličtiny u šerifovy manželky. V tomhle docela dost vážném filmu roztomilá vsuvka. Pro mé dospělé dítě příležitost k mlácení smíchy hlavou o stůl. A protože Benicio Del Toro a Valeria Golino spolu v té době chodili, vypadá to i jako jejich soukromý vtípek (už proto, že se člověk nedozví, CO to vlastně ve tmě svítí :-)). ()

gezper

Pennův režijní debut je poněkud rozvleklejší než by být musel, ještě že tu máme alespoň nepredikovatelného mladého Aragorna. Obsazení je celkově docela vyvedené a skoro hvězdné -v malích rolích např Bronson či Hopper. Ale ten příběh si mě úplně okolo prstu neomotal, i když pár dobrých scén tam je. [60%] ()

jpacuta

Inspirace písní Bruce Springsteena Highway Patrolman. Bohužel od pětiminutové písně je film roztažený na 2 hodiny. Trochu nudné a zbytečně roztažené, nicméně mnou cloumaly emoce celou dobu - nejprv z toho hajzla Frankieho a pak z toho brutálního závěru. Viggo i Morse to zahráli moc pěkně, ale nekoukejte se na to jenom proto, že máte rádi Vigga. Tady hraje fakt pěknýho hajzla a vy mu to uvěříte. ()