Počítačový expert Michael Jennings (Ben Affleck) sa dobre živí kopírovaním a falšovaním programov. Firmy, pre ktoré pracuje, sa poisťujú tak, že mu po vykonaní práce dajú vymazať príslušnú časť pamäte. Muž tak žije stále akoby „nanovo“. S vidinou veľkého zárobku prijme nevšednú zákazku od svojho známeho, miliardára Jamesa Rethricka (Aaron Eckhart), a strávi v jeho laboratóriu tri roky. Namiesto sľúbenej sumy však v banke dostane len obálku, ktorú si údajne sám poslal. Obálka obsahuje dvadsať obyčajných predmetov. Vzápätí zistí, že má v pätách agentov FBI a o jeho život usilujú Rethrickovi ľudia. Michael začína skladať obraz toho, čo sa stalo, v čom mu pomáha jeho milenka, biologička Rachel Porterová (Uma Thurmanová). Bola jeho práca pre Rehricka naozaj taká nebezpečná, že mu hrozí smrť? Podarí sa mu odhaliť pravdu skôr, ako zomrie? (TV JOJ)

dopita

Ben Afflecka fakt nemusím, ale kupodivu se na to dalo dívat. Hodně zachraňovala Uma Thurmanová a ničím nevynikající, ale stále dostatečně zručná režie Johna Woo. ()

baXter

Zpočátku to vypadalo na docela super sci-fi pohádku. Ovšem postupně film vadne a úplně uvadne závěrečnou akční blbostí. ()

Hanys_

Ten námět je na Výplatě asi to nejlepší. Dick má ale smůlu, že jeho knižní adaptace dopadnou ve většině případů "nanejvýš průměrně". Wooovi (ta čeština je kouzelná) vážně moc nevyšel casting, a tak se stalo, že jsem fandil záporáku Eckhartovi, nejen kvůli tomu, že herecky unylého Afllecka převyšoval o třídu. 5.5/10 ()

Junglista

John Woo tentokrát slevil ze svýho standardu čtyř až pětihvězdičkovejch akčních filmů. Neni to až tak jeho vina, námět je zajímavej a Woo se z Dickovy předlohy snažil vyždímat co to šlo. Bohužel to podkopávají sabotéři z castingu, protože Affleck eště budiž (takovej jeho standard), ale Uma tam byla jak pěst na oko a Eckhart jako záporák? S tim jeho úsměvem? No nevim nevim. To už byl povedenější slizoun Colm Feore. Takže celkově průměr. ()

Paity

Na první pohled dobrý záměr, nebo zápletka, stejně jako příběh, ale nějak jsem měl pocit, že se z toho nevymačkalo všechno co se dalo. Bohužel. ()

Mafiapau odpad!

'Budoucnost se nedá změnit, a právě proto mi vychází celej plán' - o skoro celý film později - 'Změním budoucnost protože mám bejt klaďast a chčiju na svojí logiku scénáře'. Do cca poloviny metráže film by se dal brát jako průměr.. Avšak od scény kdy Aaron Eckhart natáhne svojí fantasy Berettu s dvěma vypouštěcíma oknama a dvojitým kompenzátorem, se film změní v naprosto čistý koncetrovaný odpad. Deus Ex Machinismus obou hlavních postav, film porušuje svoje hlavní pravidla/logiku/základ, a obětuje vše, protože neví jak se sám zakončit. Pak největší problém filmu je to, že pan scénárista si myslí, že lidi jsou úplně stejně tupý jako on (cca 70IQ), jelikož když vidíte ve filmu to, že v tunelu podzemky je nějaká utilitní krabice, kde je doslova stará počítačová základní deska co není ničím zapojená, co zkratuje nějaký kondík na desce co není nikam zapojená, a to zamkne brzdy metra co se řítí na hlavní charakter, či to, že lze odemknout dveře přes čtečku ikdyž přes čtečku karet přejel jen průhledný plast (a tato chyba je ve filmu DVAKRÁT jen pár minut od sebe), či odpálení .45 hollow point náboje tím že nic neťukne do zápalnice, tak vás to nutí se zamyslet nad tím, jestli člověk co toto dělal je opravdu gramotný. Predestinační žánr filmu se mi líbil, bohužel je to tak vyhulený z prstu že bych se radši koukal na Lynchův film, a dával by mi větší smysl. Shlédnuto po cca 16-ti letech, s tím že jsem si pamatoval že je to docela dobrý film. Svatá sr*čko. Chvílema je film až taková klauniáda, že jsem se musel kouknout na csfd, jestli u filmu není napsaný podžánr komedie.. Až tak brutálně komický a patetický se film v poslední třetině stane. Nikdy víc. Do odpadu posláno adekvátně! PS. Právě jsem toto dopsal, a kouknul se na hodnocení tohoto filmu (69% v době psaní recenze) a pak se kouknu na Snyderovo Sucker Punch a vidím pouhých 61%. Jestli si zdější uživatelé myslí že tento film je lepší než-li sucker punch, mám opravdu velkou chuť smazat svůj účet na této stránce a DDoSovat servery kvůli tak brutálním dezinformacím a neznalosti zdrojového materiálu, a přejít na IMDB (kde situace i tak není o tolik lepší). Ale asi to chápu, tento film je pro lidi s podprůměrným intelektem, a průzkum ukázal že je v ČR 60% populace, podprůměrně inteligentní občanů. Užijte si tento film pokud jste opice s IQ70. Pokud jste tomuto filmu dali více jak 2 hvězdy, jste tento případ. PPS. v jedné scéně máte přímo close up záběr na cvičný náboj puškové ráže co nabíjí nějakej bad guy do G36ky, co má voskovou náplň s plastovým obalem, který lze přežít bez značného zranění i bez plátů ve vestě. Této střele se vyhnou naše hlavní dvě postavy po vystřelení, a pak trefí a zabije hlavního záporáka. Scénárista: "ALe mÁ to čErvENeJ hRot tAk tO bUdE vYpaDaT nEbeZpEČňe! To bylo pro ty lidi co měli ještě chuť se na tento zvratek kouknout. ()

Anderas

Chápu to jako hodně nepovedený vtip. O to nepovedenější, že Dickovy adaptace patří k mým nejoblíbenějším filmům. Nebýt to někdejší legenda John Woo, nechám mu usekat pazoury. ()

Sairina

Klasická americká akce - nesmíte nad příběhem přemýšlet a dožijete se konce. Otázka co by kdyby je hlavní tema tohoto filmu a to lidi, kteří mají aspoň průměrné IQ, trochu deptá. ()

Káronoš

Impulzivní snímek, který nenechá diváka vydechnout a zasypává ho množstvím nevyřešených otázek a souvislostí. Z Benem jsem prožíval každý moment filmu a snažil se vyřešit poutavé tajemství jeho všedních, obyčejných předmětů s neobyčejnou mocí. Po všech stránkách byl film vzrušující a velkolepí. Napětí, akce, tajemství, láska, spousta nevyřešených otázek a vidina hrozivé budoucnosti. Hodnocení:8.5/10 ()

Haymar

Ben Affleck sem pasuje dokonale, ale účast ostatních - relativně solidních herců (Uma, Eckhart, Giamatti), navíc v režii (kdysi nadějného) "šikmoočka" Woo, v takovémhle braku - tak to je mi vskutku veeelkou záhadou ()

ThomasCrown

Niektoré filmy majú to zvláštne čaro, vďaka ktorému vás to k nim nejakým spôsobom priťahuje. Takým je pre mňa Paycheck. Jasné, že John Woo má na svedomí aj lepšie filmy, ale tu mi vôbec nič nechýba. Je tu dostatok akcie, záhad a hádaniek, ktoré v mnohom pripomínaju Hru s Michaelom Douglasom, je tu sci-fi stránka, ktorá je vcelku realisticky poňatá, no a ako ozdoba je tu pre mňa Uma Thurman. Nadpriemerný film a pre mňa príjemne strávený večer. ()

peetriss

Trestuhodně nevyužitý potenciál námětu, John Woo totálně z formy, špatný a křečovitý Ben Affleck, špatně napsaný scénář, nuda k uzoufání - to jsou jen některé atributy, které Výplatě ublížily, a které mě nepustí výše než na dvě hvězdičky. ()

Disease

I když jde film poněkud proti smyslu původní povídky, mohl to být alespoň solidní akční film. Naneštěstí to pan Woo ve finále poněkud přestřelil. ()

willis

Některé filmy zkráty vypadají na video nosičích lépe než v kině. A výplata bude patřit k jednomu z nich. Kdybych dal v kině za lístek 150 Kč tak jsem dost naštvaný a hodnotil bych o stupeň hůř, ale těch 30 kč za dvd půjčovné je v pohodě. ()

Jeržik

Zlé. Vysokorozpočtové sci-fi utopené ve své hrané originalitě a velkoleposti. Špatný scénář, fatálně nevhodní herci, příšerná akce a přepálená stopáž o 95minut. Snad jen ta první patnáctiminutovka, kde se ještě nestřílí a nic nevybuchuje je poměrně dobře herecky zvládnutá, zachraňuje tohodle ochrnutého neplavce před setkáním s absolutním filmovým dnem a setrváním na něm. 25% ()

ADZI

Tohle mě moc zaujalo a nenudil sem se ani chviličku. Skvělý nápad, bohužel stále to samé ,,americké" provedení. ()