Počítačový expert Michael Jennings (Ben Affleck) sa dobre živí kopírovaním a falšovaním programov. Firmy, pre ktoré pracuje, sa poisťujú tak, že mu po vykonaní práce dajú vymazať príslušnú časť pamäte. Muž tak žije stále akoby „nanovo“. S vidinou veľkého zárobku prijme nevšednú zákazku od svojho známeho, miliardára Jamesa Rethricka (Aaron Eckhart), a strávi v jeho laboratóriu tri roky. Namiesto sľúbenej sumy však v banke dostane len obálku, ktorú si údajne sám poslal. Obálka obsahuje dvadsať obyčajných predmetov. Vzápätí zistí, že má v pätách agentov FBI a o jeho život usilujú Rethrickovi ľudia. Michael začína skladať obraz toho, čo sa stalo, v čom mu pomáha jeho milenka, biologička Rachel Porterová (Uma Thurmanová). Bola jeho práca pre Rehricka naozaj taká nebezpečná, že mu hrozí smrť? Podarí sa mu odhaliť pravdu skôr, ako zomrie? (TV JOJ)

Yardie

Lepších 70%. Po druhém shlédnutí jsem musel zvýšit o hvězdu, protože se mi to dost líbilo. Výborné téma a nápad. Trošku mi to připomínalo Bourna. Záměr to asi nebyl, protože je malé časové rozpětí mezi filmy, ale dost se to podobalo. Celkem civilní pojetí, žádné šílené a nereálné akční scény, dosti podobná hudba a téma také trošku podobné. Samozřejmě kvalit Bourna to nedosahuje. A to z jednoho velkého důvodu - Affleck. Affleck mi nevadí, v komediích mi celkem sedí, ale tady absolutně nepasoval a působil jako pěst na oko. Má hold takové blbé grimasy. Hodit tam Damona, tak myslím, že je to pecka. A další věc je, že tam nebyla až tak působivá atmosféra - nevím, jestli to je Affleckem nebo režisérem, ale nevtáhlo mě to až tak moc do děje. Každopádně tempo filmu je rychlé a být jiný protagonista, myslím, že by to dopadlo ještě lépe. Howgh! ()

Mikino00

Námět je velice zajímavý a knihu si v budoucnu rád přečtu, film má tempo, dokáže vtáhnout i poutavě skládat kousky skládačky. Woo jak je jeho zvykem odlehčil téma, což není na škodu, Affleck mi zde ani moc nevadil, to se nedá říci o Thurman, která se na roli absolutně nehodila. ()

Strike

Solidní béčko. Překvapil mě Affleck, kterej byl konečně od filmu Dogma dobrej(jo taky Jay and Silent Bob..). Akce byla i trochu Woovská a hlavně byla HOLUBICE. Takže doma dobrý, ale v kině asi o hvězdičku dolů. ()

kecinzer

Pohled do budoucnosti a vyprávění o tom co se může stát, když budem o svém osdudu vědět příliš. Nádherná a napínavá podívaná. ()

Brejlil

Jedna hvězdička je za nápad Philipa K. Dicka, zbylé dvě hvězdičky jsou velmi nadsazené. Wooův styl byl tvrdě potlačen jakousi "politickou korektností". Tam, kde v Hongkongu hynou všude všichni (vinný nevinný), se nic neděje. Žádný krvavý balet, žádné exploze z několika úhlů. Až na konci se to trochu zlepší, výsledkem ale není požitek, nýbrž pocit chaosu. A Wooova holubice? Digitální papták se objeví ve dveřích... To už jsme Johne viděli, to už je směšné. Woo zde předvedl parodii vlastního stylu, která mně jen zklamala. ()

waits

Mohla to být lehce nadprůměřná scifi akční podívaná, to by ale nesměl experta Jenningse hrát neskutečně toporný Affleck. Proboha, přestante ho nasazovat, na světě je snad dost dobrých herců, dokonce i dost zajímavějších hezounů, co taky nemají talent, ale aspon se na plátně pohybují přirozeněji. Možná by to příště moh zahrát nějakej jihoamerickej fotbalista (Uruguayec Forlán?), lidi by do kina přisli, požitek ze zahrané role stejný a bylo by to určitě levnější. Uma Thurmanová dělala co mohla, protože věděla, že rozpočet 60 milionů není úplně málo, ale vedle Afflecka se i ona cítila viditelně nesvá. Předlohu jsem nečetl, takže nevím, jak moc z ní scénárista vycházel, ale každopádně se s nějakými logickými kauzalitami dvakrát nezdržoval. ()

Tomislav

Znáte ten pocit, když vám dají umrtvující injekci před zubařským zákrokem? Tak si představte, že Ben Affleck dostal tak silnou dávku, že musel celou "Výplatu" proksichtit jen se třemi grimasami. Asi uznáte, že nelze třemi výrazy věrohodně vyjádřit celou širokou škálu pocitů. Tvůrci si v průběhu natáčení pravděpodobně všimli nejen této indispozice, ale také šílených děr ve scénáři a pokusili se přimíchat pár komediálních prvků. Bylo už ale trochu pozdě... vznikla tak spíše parodie na sebe samu. Přiznávám, že jsem se při sledování několikrát velmi zasmál - smíchem hysterickým, který vyjadřoval údiv nad tím, co všechno je taky možné natočit.... Ještě že tam je ta HOLUBICE!???!?? ()

Ulrich

Po zhlednuti tohoto filmu jsem mel pocit, ze jsem prosel podobnou zkusenosti jako hlavni hrdina. Totiz, ze mi byl snimek totalne vymazan z pameti. Tak mdly akci film jsem opravdu snad nevidel. Mdle je v nem uplne vsechno - akcni sceny, stupidni zapletka, hlavni hrdina, zaporak (mezi nimiz melo byt zrejme pratelske pouto, coz melo delat pribeh zajimavejsi, ale kdyby padouch na zaver nerekl "Mohli jsme zustat kamaradi", tak bych si toho ani nevsiml). Akcni sceny nejsou spatne, ale proste jsou... obycejne. Nicim nezaujmou. Jeste nikdy se mi snad u akcniho filmu nestalo, abych si behem zaverecneho vyvrcholeni, kdy ma nastat nejvetsi narez, rikal, ze bych si sel udelat neco k jidlu... Chtel jsem dat hvezdy dve, protoze remeslne to neni spatne zvladnute, ale proste, zatimco za chvili uplne zapomenu o cem to bylo, tak ten pocit zbytecne stravenych dvou hodin zustava... Jo, a s tim holubem to snad Woo nemohl myslet vazne!! ()

Wild_man

Podle mého skvělý film. Ben Affleck předvedl velmi kvalitní výkon jak ve vážných tak v akčních scénách, stejně tak moje oblíbená akční herečka Uma Thurman. Geniální vývoj děje pomocí prkotin z obálky a na druhé straně monstrózní přístroj, který umí předpodvědět budoucnost vytváří velmi napínavou atmosféru filmu, u kterého se určitě nudit nebudete. Bohužel musím říct, že se mi nelíbila až přílišná neohrabanost FBI při "vyšetřování", kdy nechali Jenningse utéct při požárním poplachu. ()

melloun

Hodně zajímavá zápletka, gradující příběh a spousta akce. Ben Affleck zde hraje ve své zatím nejlepší akční roli, zdatně ho doplňuje Uma Thurman a Paul Giamatti. Velmi povedené sci-fi, které mi káplo do noty. ()

joker2

Slušná oddechovka. Ač John Woo natočil už lepší filmy, tento film neurazí a příjemně plyne vpřed. Film neobsahuje žádné velké myšlenky a je určen pro milovníky sci-fi, kteří preferují časové paradoxy. Je zde jistá afiliace s filmem Next (Nicholas Cage). Normálně bych dal tři hvězdičky, ale způsob jakým je film natočen mě nutí dát hvězdičku čtvrtou. Prostě solidně odvyprávěný příběh, který chce pobavit, nic víc. Stejně ale nejlepší je začátek, kde je ukázána práce reverzního inženýra. "That would be Redsocks?" ()

Heui

Další ze snímků s velmi slušnou myšlenkou, která není realizovaná moc dobře. Začátek byl velmi zajímavý, strhující a nutil člověka přemýšlet. Film má opravdu dobře našlápnuto, avšak tak po 40 minutách jakoby docházely nápady a začne převažovat prvoplánovost tak typická pro akční filmy. Naopak posledních 30 minut si vůbec nepamatuju - děj je až do konce pohlcen zvukem samopalů a výbuchů, které po chvíli začnou diváka nudit. ()

R4kosn1k

Není to výborný film, ale je v něm výborná akce a já jsem se dost dobře bavil, ani na chvíli jsem se nenudil. Příběh také nebyl k zahození :), takže 7/10 ()

djfun

Ach jo, to je fakt k nasrání, když u filmu, který vás nejdřív úplně dostane, postupně ztrácíte zájem ho vůbec dokoukat... Začátek a první třetina tolik nadějná a lákavá, druhá sice napínavá, ale už se topí v přepálené nesmyslné akci, nelogičnostech a topornejch dialozích. No a poslední třetinu jakoby už psal jinej scénárista a točil jinej rejža - naprosto uhozená slátanina. I když v případě Johna Woo to vypadá, že spíš začátek točil někdo jinej. Škoda, promarněnej parádní námět. ()

Gedes

Film se mi moc líbil, zrovna sem se učila na zápočty a film me dokonale odvedl od uceni...Nezlobim se, stálo to za to. Myšlenka filmu byla velmi zajimavá a nutila me se nad tim zamyslet. Někdo určitě řekne, že to byla fantas magorie, ale já mam ty hranice reality trosku posunutý, takže vymýlaní mozků , pohled do budoucnosti - já říkám, proč ne? ()

Rockerman

Velmi pěkná sci-fi oddychovka. Je to jen o dalším z řady hrdinů, kteří chtějí zachránit svět. Zde je třeba zničit stroj, kterým lze nahlédnout do budoucnosti. Když však jeho tvůrce Ben Affleck zjistí, že budoucnost lidstva je děsivá a má skončit válečnou apokalypsou, rozhodne se stroj zničit. Pomáhá mu v tom Uma Thurman. Film je protkán akčními scénami, které působí poněkud komicky. Zvláště scény rvaček vypadají, jakoby to byla spíš bláznivá komedie než sci-fi drama. Ale budiž, já jsem se docela bavil. Film má spád, nenudí, ba ani ten tolik kritizovaný Ben Affleck mi skoro nevadil. Verdikt tedy zní 3 a půl *. ()

sadlokan

Vtipná skládačka,která se ke konci zvrtne až do jakéhosi romantického sci-fi.Málem došlo k prvnímu oběšení na optickém provazu v dějinách filmu. ()

helloween93

Tenhle snímek není úplně špatný, ale na to, že jde o režii Johna Woo je až příliš průměrný. A to po všch stránkách. Příběh po chvilce vyšumí z hlavy ven, akční scény taky nejsou nijak zapamatovatelné. Affleck sice do role sedl, ale Uma Thurman už tolik ne. 2* ()