Beckett

• Brazília Beckett (viac)

Po tragické dopravní nehodě v Řecku se americký turista Beckett ocitne uprostřed nebezpečného politického spiknutí. A aby si zachránil život, musí se dát na útěk. (Netflix)

Monyfik odpad!

Asi školní akce z řeckého "FAMU" - srač*oidní amatérismus, ošklivé herečky, nesmyslný děj, neexistující mobilní telefony, nepěkné Atény, spiderman z USA, mladí komunisti a jiné vymoženosti. Lituji platící diváky netflixu, pokud tedy nejsou po lobotomii . ()

Sopholojong

Netflixovska Smrtonosna pasca so strohym audiovizualom (to Grecko je neuveritelne osarpane a zastarale). John Washington sa vyformoval na skveleho herca a na konci vyzera horsie ako John McClane. Scenaristicka praca je ale mierne nedopecena, i ked sa rejza snazi a skoro-akcne sceny su povacsinou zaujimave. Pozadie antagonistov vykreslene slabo a zaver chabo katarzny. ()

Kusbi

Přijde mi to tady jaksi podhodnocené. Je to sice film, který nemá nějak strhující děj a není nějak přehnaně originální či podobně, ale stejně mě dost bavil. Začátek je pomalejší a patří k horším částem filmu, poté se to ale rozjede v momentě, kdy je Beckett naháněn. Samotné rozuzlení a nějaké dějové zvraty jsou sice trochu zvláštní, ale jinak chválím. Přijde mi, že filmů, kdy je obyčejný hlavní hrdina na útěku před nebezpečím je v poslední době poskrovnu. A to je škoda. ()

JB001

Očekával jsem něco lepšího. Udělal bych líp, kdybych si místo filmu raději prohlížel fotky z dovolené v Bosně a Hercegovině. Tam jsme zažili víc adrenalínových zážitků než v této dvouhodinové slátanině ()

Memphz

Ak máte 108 zbytočných minút tak tento film je pre vás. Herecky dobre obsadená nuda v ktorej všetko trvá strašne dlho a vo výsledku to je natiahnuté ako žuvačka. Ono aspoň keby tie dialógy boli dobré ale väčšina sa nedá ani poslúchať. Zápletka má akože budovať napätie ktoré tam bohužiaľ žiadne nie je a finálne rozuzlenie príbehu, keď som si myslel že to ku koncu ešte môžu spasiť, bolo priam komické a nespočetne krát videné v iných a hlavne zaujímavejších filmoch. Dopozeral som na silu a aj to som sa musel veľmi premáhať. Odpad nedám iba kvôli tomu že mám rád Denzelovho syna. 20%. ()

Rozarka18

Veľmi priemerné. Síce dobre natočené, ale to je málo. Je to bez iskry a akéhokoľvek momentu prekvapenia. Do Utečenca to má strašne ďaleko a (to je už čo povedať), dokonca aj do Homelandu. A mimochodom Washington jr. je síce dobrý herec, no chýba mu otcova charizma. ()

Khotzilla

První, o čem jsem u toho musel pořád přemýšlet, jak bych se v takové beznadějné situaci zachoval já. Trochu deprese. Pak ovšem přišlo pomyšlení, jak na tenhle old-school budou reagovat mladý a neklidný, co musí mít všechno přehledný, podaný polopatě a k tomu sto dvacet klipových střihů za minutu, aby jim to náhodou nepřišlo pomalé a neakční... a u toho pomyšlení jsem se už bavil. Skvěle se myslím povedlo i střídání vesnické zaostalosti (klidně se to vůbec nemuselo odehrávat v Řecku, ale někde v Turecku nebo Kazachstánu) a městské živelnosti, přičemž režisér dokonce odolal i  lacinému vizuálnímu podbízení v podobě přírodních krás a zdánlivě náhodného ukazování antických ruin. Postupem času se ovšem stejně neudržel, a z běžného turisty postupně udělal supermana, co sice syká bolestí s prostřelenou rukou, ale nijak moc mu to nebrání v běžném fungování. V tu chvíli už je tajuplnost ta tam. A když vše sklouzne k zoufalé předvídatelnosti (sorry - spoiler) v podobě pracovníka ambasády, u kterého snad jen lidi s IQ 80 mohou netušit, že se z něj vyloupne hajzl, a neodolá ani přelézání kolejí před jedoucím metrem, tak už je to v pytli. Finále, kde už je z hlavního hrdiny kříženec Indiana Jonese, agenta 007 a Jacka Sparrowa  (madam s kosou musí počkat až po titulkách), už se nese na vlně lehké trapnosti. Škoda. ()

Dangerous2

55% poté co jsem viděl trailer, tak jsem se poměrně dost těšil, ale tohle bylo zklamání. Žádné velké vzrušení, logika také nehraje příliš velkou roli a hlavní hrdina čím více je zraněný, tím je silnější. Což by byla hezká metafora, ale film to nezachrání. Dávám 3* za výběr lokací, obraz, a ten trailer, který opravdu zafungoval jako red herring. Docela bych ten film z toho traileru někdy viděl. ()

NagatoPein

Nemám rád keď sa z divákov robia hlupáci tak podprahovo. Prečo si režisér myslel, že to pôjde aj bez toho čokoľvek vysvetliť alebo naznačiť. Hlúpy otrokársky film. ()

Zaks

Slušný thriller s politickým podtónom sa, žiaľ, v závere zmení na akčnú pakáreň. Hlavný hrdina sa z dovtedy bežného civila so šťastím zrazu zmení na nepremožiteľného Ramba, čo hýbe celými gréckymi dejinami. ()

podlet

Docela nudnej rozjezd a chtěl sem tomu dát 3*. Ale slušně se to pak rozjede a je to klasickej thriller. Prostě dobrá akcička. ()

McGuffin

Turista příjmením Beckett odjíždí odpočinout si od demonstrujících Atén na řecký venkov, v noci sjede z cesty, vybourá se a autem proboří zeď opuštěného domu. Čímž zabije dvě mouchy jednou ranou. Svou spolujezdkyni a manželku, to za druhé. A za prvé spolu se scenáristou Kevinem A. Ricem stvoří zápletku příběhu, neb v ne tak prázdném domě zahlédne chlapce, jehož tvář později zahlédne na plakátech pátrajících po uneseném synovi řeckého politika organizujícího v Aténách demonstrace. Jeho nepřátelé a synovi únosci jdou od té chvíle americkému turistovi coby náhodnému svědkovi po krku a jsou všude, kam se šustne. Ve vlaku, v obchodním domě i na americké ambasádě. Největších nepřátel se nakonec zbaví nejprve neúspěšně přetáhnutím zářivkou a pak už úspěšně dvěma ranami železnou tyčí a dalšího vybourá v autě. A ejhle, z kufru vyskočí živý a zdravý unesený syn. Div, že ne i Beckettova žena. P.S. To je zpráva o příběhu, ne o filmu z něj. www.macguffin.cz ()

hardnoize

Dvě hvězdy dávám na první půlku filmu a překvapivě škaredé prostředí Řecka. Tyto místa Vám v cestovní kanceláři neukáží...Hlavní hrdina bohužel neměl moje sympatie, ale až do návštěvy ambasády se jeho snaze dalo celkem věřit a vypadalo to na docela tvrdý politický thriller....pak už bohužel to bylo už přestřelené. Asi se budu muset dívat na filmy jen do půlky... ()