Letec

• Česko Letec (viac)
USA / Nemecko, 2004, 170 min (Alternatívna 164 min)

Život Howarda Hughesa patrí k najfascinujúcejším príbehom Spojených štátov minulého storočia. Letecký priekopník, režisér, producent, ropný magnát a muž mnohých ďalších tvárí totiž vynikal nielen všestranným nadaním, ale aj svojou výstrednou povahou. Film Letec v réžii legendárneho Martina Scorseseho sa sústredí na najzaujímavejší úsek Hughesovej životnej dráhy - na obdobie, v ktorom nakrúcal svoje filmy, testoval lietadlá vlastnej výroby a zvádzal hollywoodske krásky Katharine Hepburnovú, Avu Gardnerovú a Jean Harlowovú. Film získal spolu 11 nominácií na Oscara, z toho 5 zlatých sošiek aj skutočne dostal. (STV)

Tomatáš

Další z řady biografických dramat..Myslím, že Martin Scorsese natočil opravdovou lahůdku..Výborná filmařina, která je okořeněna především neuvěřitelnými výkony herců...Mně se šíleně líbil Leo a Alan Alda..Opravdu jeden z velkých filmů posledních let.. ()

Brain-D

Naprosto špičkově vizuálně spracované. DiCaprio byl boží, vůbec jsem se nenudil a léta v kterých se to vše odehrává miluju (hudba, umění, kulturu- vše- to u mě mělo velký +) ()

Kicune

Letec vás místy strhne dějem nebo nádherou scén na jedné straně a místy unudí k smrti na straně druhé. Přesto jde o nadprůměrný film, který je však spíše určen nadšencům Leonarda DiCapria nebo Martina Scorseseho než konzumnímu diváku. Hvězda navíc pro Cate Blanchett, která si Oscara zaslouží na 200%. ()

sskrblik

Po pravdě jsem se na film docela těšil a zklamal mě. Di Caprio pro mě opět nezajímavý, děj vleklý a nezáživný. Vizuálně dobré, doba technicky hezky zpracovaná - to vše natáhlé na 170 minut? Proč? ()

sheldonka.

Krásná kamera a skvělá režie. Tohle životopisné drama mě opravdu bavilo. Často je tu vytýkána délka filmu, která by sice mohla být trochu kratší, ale já osobně mám ráda dlouhé filmy, takže jsem vlastně spokojená i v tomto ohledu. Leonardo Di Caprio .. ani nevím, co k němu říct. Vždy, když s ním vidím nějaký film, tak se do něj jak kdyby zamiluji. Je to skvělý herec a má můj velký obdiv. A moc se mi líbilo zpracování dané doby, to se opravdu povedlo. ()

lucascus

Z mé strany zklamání. Nikterak tak velký a dobrý film, jako velká a dobrá je jeho pověst. Ale asi mu dám ještě někdy šanci, možná jsem ho sledoval při špatné konstelaci hvězd. ()

JohnSmith

Scorsese, Di Caprio a životní příběh jednoho z nejdivnějších lidí, jaké se ve filmovém průmyslu pohyboval. DiCaprio předvádí skvělý výkon a Scorseseho režie je také výborná, ale scénář je trochu nudný a neudělám s tím nic ani pan režisér. První polovina se tak docela vleče a až teprve po havárii letadla dostává film spád. škoda ()

VanTom

Filmařsky suverénně, soustředěně vykreslený portrét geniálního letce (konstruktéra), okouzlujícího hollywoodského svůdníka (režiséra) a paranoidního excentrika v jedné osobě nechá nad svou bezmála tříhodinovou délkou zapochybovat až v závěrečné třetině, kdy si jako grandiózní finále svého záběru vybere slyšení před komisí senátora kvůli zákonu o aeroliniích, což vzhledem k rozrůstajícím se psychickým problémům hlavní postavy působí jako trochu dvojaký triumf na konec – bez onoho skutečného konce. DiCaprio předvádí bezchybný herecký koncert a stupňující se příznaky obsedantně kompulzivní poruchy, iracionální fobie z bakterií a nečistot plus paranoie, podává skutečně sugestivně. ()

cross

Skvělé herecké výkony, kvalitní celkové vzezření a přesto - příliš zmatené vyprávění, ve kterém jsem se ani neodvážil zorientovat a neutuchající nuda... Tedy, alespoň pro mě... ()

Ichabod

Slusny film o zajimavem Howardu Hughesovi. DiCaprio odvadi svuj standartne vynikajici vykon, Blanchett jako Hepburnova je opravdu skvela a Scorcese to opet vsechno jisti vzadu. Nicmene je na mne prilis nesourody. Zatimco uvod je zabavny tak napriklad pad letadla nad Beverly Hills je az desive brutalni a realisticky, coz ovsem zase se rict neda o v zaveru v soudni sini, ktera nema grady ktere bych ocekaval u takoveho filmu. At tak ci tak jde o film velmi poutavy a bez zasadnich chyb, ovsem ve filmografii Scorceseho celkem zanedbatelny. ()

Kosmik 1

Jak už tady bylo zmíněno, za vizuální stránku si film zaslouží vážně potlesk. Ovšem ten protáhlý děj a únavná stopáž je opravdu pro běžného diváka neznalého věci utrpení. Pro mě to bylo něco mezi, jednoduše jsem na film nebyl dostatečně připraven ani naladěn. Možná v budoucnu hodnocení zvýším, ale takhle to víc jak na tři hvězdy nevidím. ()

Puyi

Poněkud nízké hodnocení na tak skvělý film ne? Život Howarda Hughese je velmi zajímavý, stejně tak i jeho povaha celkově (možná škoda, že jsem o Howardovi nevěděl i něco více před zhlédnutí filmu). Martin Scorsese zrežíroval skvělý Hollywoodský film, velký film, skvěle natočen (kamera byla výborná!)....Leonardo byl super, jako vždy, stejně tak Cate, dále se mi líbili Alec Baldwin a Alan Alda (na něho jsem byl obzvlášť zvědavý a jsem rád, že mě nezklamal), celkově obsazení bylo parádní... Osobně jsem z filmu nadšen a neváhám s hodnocením - 5*. :)) ()

Koryntos

Tehle film jsem hodně dlouho neměla odvahu zhlédnout, ale čekání se mi rozhodně vyplatilo. Hodně povedený snímek, který mě dostal. Podle mého, nejlepší DiCapriova role. ()

Autogram

Ďaleko za nami sú tie časy, keď sa všetky letecké scény točili priamo a naživo a tak na film nestačilo ani 24 kamier. Priemyselník, letec, producent a režisér Howard Hughes sa do toho vložil dušou, telom a peňaženkou a vznikol tak jeden málo známy snímok. Celkovo toho veľa natočiť nestihol, ale Hollywood mu vzdal hold týmto filmom so skvelým obsadením. Spočiatku prijateľná zábava až po prejavenie jeho psychickej choroby, ktorá bola asi dosť otravná v skutočnosti, ale aj na plátne. Potom som sa už okrem jednej dobre natočenej leteckej nehody nedočkal ničoho výrazného. –––– Kdy bude dokončen tento film, který vyjde na stejné peníze jako skutečná válka? –––– Až vyrostu, budu řídit nejrychlejší letadla, budu točit nejlepší filmy a budu nejbohatší na světě. ()

Myrreczech

Výborně natočené drama o velice neobyčejném člověku, který dokázal riskovat vše pro to, aby světu ukázal, čeho je člověk schopen. Jako téma rozhodně velmi záživné, ale příliš obsáhlé a ani 170 minut nebylo dost na zpracování celého obrovského života H. Hughse. Sonda do jeho duše a jeho snů perfektně ukázala dvě naprosto odlišné stránky lidské mentality, které (schýzování v kině) mi přišly až příliš přehnané, bohužel to však nebyl výmysl scénáristů, ale skutečnost a s tím nic nenadělám. Jinak Herecky, režisérsky nemám co vytknout. Jen bylo vše tak jako nahňácané do co nejmenšího obalu a po otevření to na vás vyskočí jako čertík z krabičky. Hold velké životy se nedají natočit v malém rozsahu, ale Scorsese se s tématem popral se ctí a natočil výborný snímek, který stojí za to vidět. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (viac)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Gangy New Yorku, Letec, Skrytá identita, Prokletý ostrov a Vlk z Wall Street. Pětice společných filmů Leonarda DiCapria a Martina Scorseseho je impozantním odkazem, který se již brzy rozšíří o šestý… (viac)

„Letec“ podle Nolana?

„Letec“ podle Nolana?

19.02.2011

Christopher Nolan ještě ani nezačal točit pokračování Temného rytíře a už má jasnou představu o tom, co chce dělat pak. Před mnoha lety totiž připravoval film o životě Howarda Hughese, avšak musel… (viac)

Pohádkový Scorsese?

Pohádkový Scorsese?

24.01.2010

Filmových projektů, u nichž se počítá s \"Martyho\" účastí, neustále přibývá. Nakonec to ale vypadá, že je smete ze stolu jistý Hugo Cabret. Pokud ano, Scorsese po mysteriózním thrilleru (který v… (viac)