Reklama

Reklama

Večera na chutore bliz Dikaňki

  • Sovietsky zväz Vechera na khutore bliz Dikanki (viac)

Obsahy(1)

Krásna Oksana slíbila kováři Vakulovi, vzít si ho za muže, pokud pro ní získá stejné střevíce, jako nosí sama carevna. Co by dělal Vakula, jestli by noc před Štědrým dnem na ulici nenašel pytel s čertem?! Čert kovářovi slíbil pomoc, ale jenom pod podmínkou, že mu prodá svojí duši. (Pickun)

Recenzie (14)

Rozjimatel 

všetky recenzie používateľa

2,5  Tak toto ma nejako nebralo, hoci som si pozrel remasterovanú verziu s nádherným obrazom. Lenže málo platné, keď príbeh za moc nestojí, mladucha veľa krásy nepobrala a ani hlavný hrdina, mládenec nie je bohvieaký sympaťák. Okrem nich v príbehu figuruje veľké množstvo nezaujímavých postav, ktoré sú ťažko rozlíšiteľné a viaceré sa zdajú byť nadbytočne. Skoro všetko sa točí okolo vriec, v ktorých sú schovaní ľudia, čo je dosť chabá zápletka a po čase začne byť otravná. Otravný je aj zvukový sprievod, akýsi predpotopný syntetizátor, ktorý sprevádza veľkú časť filmu. Pozitív by som našiel len veľmi poskromne: jedna veľmi pekná melódia (titulná), charizmatická postava čerta. ()

vitekpe 

všetky recenzie používateľa

Tak to byla famozni podivana! Obzvlast certa si budu pamatovat asi hodne dlouho. :-) Taktez jeho pomocnici (nebo co to bylo za figuru) sympatickou Ludmilu Khityayevu a krasavici-napadnici hlavniho hrdiny Ludmilu Myznikovou...P.S.: jen pro fajsmekry! ()

Reklama

majo25 

všetky recenzie používateľa

Trochu zvláštna rozprávka z vidieckeho prostredia, v ktorom sa vyskytujú fantazijné bytosti (čert) i tie reálne (cárovna Katarína). Taký rôznorodý guláš to je. Atypickou postavou je matka (v noci akási bosorka) hlavného hrdinu Kozákov, ktorá je stará rajda obšťastňujúca snáď polovicu dediny. Milljar mi v roli čerta s prasacím ňufákom tentoraz príliš nesadol a početne sa vyskytujúci humor zafungoval iba občas. Rozprávka však napriek tomu a aj vďaka kratšej stopáži nenudí. ()

Mariin 

všetky recenzie používateľa

Malebné, poetické, vtipné! Filmová adaptace Gogolovy povídky "Štědrovečerní noc" ze sbírky "Večery na samotě poblíž Dikanky". Režisér Alexandr Rou zde naplno ukázal své mistrovské umění. Nevím, proč tento film u nás neběžel, snad proto, že jsou zde křesťanské reálie (kostel, ikony), což českým bolševikům asi vadilo víc než těm ruským... ()

radektejkal 

všetky recenzie používateľa

"Chutor bliz Dikaňki" musel být hrozná díra. Ale nevedo se jim tam špatně, nic moc se nedělalo, jen se dovádělo (zvláště v zimě, specielně na Štědrý večer. kdy opravdu není mnoho práce, a na koulovačky, ježdění na saních, candrbály, létání na koštěti a milostné pletky, je času dost; a přitom si může i leckdo leccos vykoledovat). Přestože komedie není můj oblíbený filmový žánr ("Mrazíka" jsem dosud v celku neviděl) a ani tento film bych za Gogolovu knihu nevyměnil, ženské role (Oksana, Solocha) se mi líbili více než mužské. ()

Galéria (57)

Reklama

Reklama