Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

SeBig

Jedna za Rourka, druhá za ten vypsychlej konec.. průběh filmu mě vubec nebavil, furt se tam kecá a hledá a hraje se na detektiva, dialogy mě nebavily.. nuda. ()

Ghoulman

Kromě atmosféry (!!) a chytrého scénáře jsou zde další dva důležité důvody, proč se na Angel Heart podívat - jeden se jmenuje Robert De Niro a druhý Mickey Rourke. De Niro je výtečný a vskutku ďábelský, nemám mu co vytknout, ale co zde předvádí Mickey je něco naprosto neuvěřitelnýho. Kdyby sem si dělal list deseti nejlepších hereckých výkonů vůbec, Mickey by tam určitě byl... ()

packa

Zhruba v půlce filmu jsem tušil, ve třech čtvrtinách si byl poměrně jist, ke konci jsem věděl.... ale přesto mě závěr totálně odrovnal. Mickey Rourke nikdy nebyl lepší, a pokud máte rádi Roberta DeNira, budete slintat blahem při každé jeho scéně. Snímek navíc rozhodně stojí za znovuzhlédnutí, až napodruhé si plně vychutnáte tu spoustu náznaků a nápověd, čímž se vám to v hlavě definitivně poskládá. Můj Top10 ()

lola3121

Tak tohle mě fakt dostalo. Amerika padesátých let, jižani, vedro, jazz a do toho Mickey Rourke ještě když byl frajer. Neodolatelná kombinace, navíc tajemná atmosféra woodoo rituálů včetně orgasmického tance se slepicí. To se prostě musí vidět, teda pokud vám nevadí trochu víc krve a pár mrtvol. Navíc překvapivá pointa (aspoň pro mě), takže nemohu jinak, dávám plný počet bodů. ()

jojinecko

Film, ktorý nemá strhujúce tempo, ale zatoskvelú atmosféru, vďaka výborne odvedenej práci Alana Parkera a Mickeyho Rourka,ktorý v tomto filme podal asi svoj najlepší výkon...Celý čas som si myslel, že viem ako to skončí, no záverečná pointa ma poriadne vyviedla z omylu! Skvelé... 4,5/5 ()

sharky

85%Rourke vchází do kostela a hudba tepe do rytmu vyděšeného lidského srdce... geniální depresárna s velmi divokou pointou, která film trošku sráží dolů...i když vlastně záleží na tom, co se tam dole přesně nachází;) ()

Flego

Úspech tohto filmu zabezpečuje predovšetkým osobitý Parkerov vizuál. Záverečná pointa dodala všetkému zmysel a posunula snímok vyššie. Film bežal v našich kinách v roku 1992. ()

Jinny

Detektiv Angel hledá a najde... už dlouho se mnou žádná scéna emocionálně nepohla tak, jak se to podařilo vskutku ďábelské pointě filmu Angel Heart. Člověku až zpětně dojde, jak vychytralé bylo od Mickeyho Rouke vystřihnout Angela jako sexy zlobivého hocha, ale vlastně ničím zvlášť zajímavou figuru. Na druhou stranu: film se rozjíždí zbytečně pomalu, nevyvaroval se logických nedostatků a nebýt zavěrečné čtvrthodinky, byla by to jen lehce nadprůměrná mysteriózní pátračka. ()

rikitiki

Velmi solidní tři hvězdičky. Režisér to ale přepískl s mysteriozností, moc tlačí na pilu. Zejména závěrečné mrknutí děťátka už bylo příliš. A vládce pekel v podání De Nira byl (patrně i zásluhou kostýmu a vzhledu) spíš směšný než démonický. /6. 2. 2011/ ()

Roman.Ticka

Velká škoda jasného závěru v samém začátku filmu. Stačil k tomu pouhý "zdvořilostní" rozhovor soukromého očka s budoucím klientem, bez ohledu na jeho vzhled a jiné "ďábelské indicie". Tahle nepříjemná jistota se mi často vracela před pár příštími akcemi a u té poslední jsem se dala na modlení, ať proboha neojede vlastní dceru. Vyjma vizuálních a zvukových detailů, výkonu Mickeyho Rourka a mystické krásy Lisy Bonet, mě příběh ničím víc nezaujal. Ani dobou, ani místem, natož kličkováním mezi náboženstvím, sektářstvím a odvěkou nenávistí. Tenhle advokát mě bavil o něco více. ()

poz3n

Naprosto parádně natočený a atmosférou silně působící mysteriózní noir, kterému, k mému velkému překvapení, vévodí, mimo skvělé precizní kamery, Mickey Rourke. Především atmosféra doléhá na diváka hned od začátku a postupně houstne až na hranici šílenství hlavní postavy. Pustit si Angel Heart někdy o půlnoci, měl bych navíc silně naděláno v kalhotách. 9/10 ()

Ivoshek

Vynikající mystický thriller s atmosférou, která by se dala krájet. Kdyby člověk soudil M. Rourka jen podle tohohle filmu, řekl by si, že je to vynikající herec (což už pak bohužel moc neplatilo). // UPDATE 2020: Viděl jsem to znova, už asi počtvrté, a pořád bych tomu dal 5 hvězdiček. I když si myslím, že pozorný divák si leccos dokáže domyslet už v průběhu filmu (ale těžko říct, když už to člověk ví dopředu). Tentokrát jsem si nejvíc vychutnával atmosféru, práci s obrazem a hudbou. Takovéhle filmy už se dneska bohužel netočí. ()

MM11

Nelze než doporučit. Mickey Rourke dovedl velice umně reinterpretovat drsnou detektivní školu s noirových časů a zdá se mi, že nalezl řeč s dalším důležitým pojítkem, a to sice s režisérem Alanem Parkerem. Já se v něm popravdě příliš nevyznám. Špatný film jsem od něj neviděl, ale ten způsob, jakým skáče v rámci diametrálně odlišných témat (přičemž pokaždé je stylově přesvědčivý) budí obdiv. Nemá patinu aneb "toto je Parkerův film", na druhou stranu vždy odvede dobrou práci. Více než přehnaně zdůrazněný a víceméně epizodní Robert De Niro, jehož chvíle přichází až na konci, si divák uvědomí roztomilou Lisu Bonet. Uznávám, že zázraky nehraje, ale správně do děje zapadá a její osud hodně zajímá. V tom scénáři je krapet výpustkových scén, přesto se nudit nebudete. A správná hudba společně s uklidňující kamerou Michaela Seresina Vás možná dostanou do příjemné pohodičky, z níž nicméně v poslední třetině nic nezůstane. Dobře gradovaný film. ()

GigaPudding

Detektivní příběh frajírkovského soukromého očka Harryho Angela začíná jako každá normální detektivka a Harryho si najme tajemný boháč Louis Cyphre s úkolem najít zmizelého slavného zpěváka Johnyho Favoritea, se kterým Louis Cyphre uzavřel smlouvu a má strach, že by ji Johny chtěl nedodržet. Harry tedy začne pátrat po stopách, jenže hned od začátku se jeho pátrání začíná komplikovat, aby nakonec pomalu zjistil, že se tentokrát dostal někam, kam by se asi nikdo dostat nechtěl. Angel Heart buduje atmosféru pomalu od klasické detektivky až temně mrazivému thrilleru, který i s poměrně komorním obsazením bez zbytečných postav nebo nějakých nepodstatných štěků zapůsobí silně a napětí filmu se stupňuje čím víc se blíží konec, který je docela nepředvídatelný a hlavně strašidelný :).Atmosféře v některých záhadných nebo okultních scénách pomáhá hlavně nasvícení a kamera, která dokáže z obyčejného výstupu do schodů udělat skoro až surreálný obraz a to zvlášť ve spojení s námětem celého filmu. Kromě tak trochu exotického a málo zpracovávaného tématu voodoo to tu ale především táhnou herci a to hlavně Mickey Rourke ještě s vlastníma zubama zahrál frajírkovského detektiva, co není žádný superhrdina a spíš prohání holky než aby si hrál na nějakýho Colomba. Robert De Niro předvedl docela slušný výkon v roli, která pro jeho tvorbu zrovna typická není a pak samozřejmě Lisa Bonet v docela zvláštní roli. Takže se nám to líbilo moc. :) ()

eraserhead666

Hodinu mě to nebavilo, pak to začalo být trošku zajímavé, pak jsem prokoukl pointu a dokoukat to do konce bylo zase trošku nudné (nehledě k tomu, že tenhle typ point nemám dost v oblibě). De Niro byl strašně nudnej, Rourke táhne celej film sám, retro atmosféra tomu hodně pomáhá (příjemně se na to kouká). Tak nějak i chápu to vysoké hodnocení tady, ale mě ten film prostě nesedl, podle mě je to místy hodně dost nudný podprůměr. ()

SOLOM.

První půlka mě taky moc nebavila. Pořád jsem čekal, kdy se objeví nějaký ten náznak hororu, ale dočkal jsem se jen obyčejného krimi. Navíc Rourkeho nemám moc rád. Jediné dva filmy, kde jsem ho musel přetrpět jsou 9 a 1/2 týdne a Smyslná orchidej, tam jsem se ale spíš věnoval herečkám:) Tady mě docela překvapil a konečně jsem ho viděl i něco zahrát. Naopak De Niro se mi nelíbil vůbec a byl to jeden z jeho nejslabších výkonů. Druhá polovina ve které se objevilo i woodoo už byla mnohem lepší. Vyvrcholením pak byl divoký sex a skvělý střih. Závěrečných patnáct minut bylo přesně podle mého gusta, ale takhle měl vypadat celý film. Takže film jako celek hodnotím jako slušný průměr. ()

Exkvizitor

Po Čínské čtvrti a Blade Runnerovi pro mě rozhodně nejlepší moderní film-noir. Vizuální stránka je úchvatná, mysteriózno je správně mysteriózní a herci se naprosto hodí k postavám které hrají. Takže celou dobu to u mě vypadalo na 5 hvězdiček, ale ten všemi zde opěvovaný konec mě naopak trochu zklamal, protože: a) jsem to tušil, ale zdálo se mi, že tak jednoduché řešení celé hádanky být nemůže (a taky mi to pak přijde poněkud nelogické v některých momentech), b) podobnou pointu už jsem prostě viděl/četl/slyšel v mnoha příbězích. Proto dávám "jen" hvězdičky čtyři, ale jsou to hodně silné hvězdičky! ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker