Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

Pokryvac

Zaujímavý, miestami príliš zamotaný mysteriózny thriller s dobrým hereckým výkonom Mickeyho Rourka. Lisa Bonet je tu krajšia ako v seriáli Show Billa Cosbyho (tu stvárnila druhú najstaršiu dcéru Cliffa) a taktiež toho ukáže viacej. Tým síce potešila väčšinu divákov ale už vôbec nie producentov rodinného seriálu. ()

4k7

Když jsem se na začátku filmu ptal sám sebe, proč má De Niro tak debilní nehty, ještě jsem nečekal, že se na konci filmu dočkám takové odpovědi. Průměrná detektivka, osolená především finálním momentem překvapení. I přestože byl film pěkně natočený, hlavní záměr mi prostě nesedl. A ještě něco - byla to nuda ()

whysoserious

Nejlepší film, co jsem s Mickey Rourkem viděl. Stačí pro doporučení konstatování, že mi běhal v závěru mráz po zádech a, že jsem závěrečné scény sledoval s užasle otevřenou pusou dokořán? Co víc říct... ()

uodevr

Tak odtud pramenila inspirace k prvnímu Gabrielovi Knightovi (možná ne, ale některé znaky jsou až děsivě podobné). Anyway, Angel Heart je kolem a kolem povedená temná detektivka s věru překvapujícím rozuzlením, avšak De Nirův ďábel je přinejlepším nezajímavý, přinejhorším vyloženě trestuhodně nudný. To by nemuselo ani tak moc vadit vzhledem k tomu, že v tom Bob vystupuje dohromady cca 7 minut, ale mě to prostě vadí. Hodně. ()

MyrnaAlec

Vy, kteří adorujete Rourka, si pusťte jeho komentáře v bonusech. Opakovaně zdůrazňuje, že ho to nebralo, chtěl jen spolupracovat s Alanem Parkerem, potřeboval prachy na dům a scénář se mu vůbec nelíbil. Takže fakt, že film je působivý svou atmosférou, kamerou a vyzněním nebude jeho zásluha, ale spíše shoda okolností. Na mě je poněkud polopatické svícení oranžovýma očima, konec by se mi líbil více neurčitý. Jazzová hudba super ! ()

smatana.sk

Výborní herci, detailne spracovaná výprava, skvelá kamera, šikovná réžia, starostlivo budovaná atmosféra... takže až ku koncu filmu zistíte, že príbeh je chorý woodoo-satanistický grc. Netrúfam si to hodnotiť hviezdičkami - museli by byť v ponuke aj tie obrátené. Lise Bonet ten film na pár rokov zničil kariéru. ()

kubilov

Určitě to spoustu filmových fanoušků už několikrát potkalo. Udělal jsem si čas na film, od kterého jsem čekal pořádně depresivní a černočernou atmosféru, jenže Angel Heart už v průběhu let přeci jenom předběhla jeho pověst, takže jsem si zase nedělal nějaké extra naděje, že z toho bude další nezapomenutelný filmový zážitek. Jenže to jsem ještě ani náhodou netušil, jak moc šeredně jsem se spletl, tenhle parádní mysteriózní thriller z jižanského voodoo prostředí si mě totálně získal, a i když sledování místy rozhodně není žádný med, už mě nepustil. Mickey Rourke zde ukazuje, že když se snaží (snažil), tak rozhodně uměl skvěle hrát, a co se týče Roberta De Nira? Hrát podobné postavy se v historii kinematografie poštěstilo jen hrstce herců, shodou okolností to vždy byly herecké extratřídy a jak si mezi nimi vedl Bobby? Vynikajícím způsobem Louisi Cyphre vdechl ten správný ďábelský look a feeling a i když si času na plátně příliš neužil, prokázal, že v podobných hereckých polohách mu může konkurovat jen opravdu málokdo. Konec mě rozsekal na atomy, aby mě poté totálně rozdrtil pozdějším ještě tíživějším dopadem. ()

subic

Retro thriller z padesátek ve státech, ještě mladý Mickey Rourke bez plastik dělá jako soukromé očko pro tajemného Roberta De Nira, který tu má napilované obří nehty. Navíc Woodoo a krví se tam nešetří. Film jsem viděl někdy začátkem devadesátek ještě jako náctiletý a přišlo mi to jako velmi slušný filmík. Teď na to koukám po letech znovu a je to takové zbytečně rozvleklé, jedna frčka musí dolů. I tak je to pořád slušná podívaná. 70% ()

pestak

Brilantně inscenovaný film provází diváka mystickým labyrintem satanismu a okultismu . Film v sobě spojuje prvky detektivky a hororu. Robert de Niro v roli ďábla je velmi působivý. ()

AlexUnited

Vynikajúci film (dá sa povedať že asi jediný svojho druhu) na ktorom zaujme najmä jeho vyložene špecifická atmosféra a prostredie. Kombinácia amerického juhu 50. rokov spolu s prvkami voodoo, dejom v štýle noir detektívky, do toho semtam nejaké sliepočky, krvavé orgie, efektívne zábery na krútiace sa ventilátory, výťah, náboženské prvky, rasová segregácia a všetko toto perfektne drží pokope a vytvára jeden špičkový mysteriózny nenapodobiteľný filmový zážitok. ()

maoc

Temný, pomalý a záludný film. Nepodbízí se, jde na diváka nenápadně. Proto jsem ho, hamba mi, jen tak letmo shlédl a nevěnoval mu dost pozornosti. Když o něm ale více a více přemýšlím a čtu si komentáře, kterým musím dát zapravdu, budu si muset dát opáčko v původním znění. Protože na tomto filmu něco je. Minimálně krásná Lisa Bonet, skvělý Mickey Rourke a tradičně bezchybný Robert De Niro. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 7,3/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 79%, Audience Score - 81% | FDb.cz - 76,6% | Mistrovský Thriller, kde při vypjatých scénách tajuplnou hudbu nahrazuje tlukot lidského srdce, místy trochu těžkopádný, ale díky skvěle vymyšlenému scénáři, výkonu Mickeyho Rourka (který musel během natáčení dostat dvakrát rakovinu plic :-) a démonickému De Nirovi (ale Pacino je jako ďábel přeci jen trochu lepší...), jsme si Angel Heart opravdu užili! No a závěr nás samozřejmě posadil na zadek. Opravdu! Takové plot-twisty opravdu musíme, to nám totiž potom přechází mráz po zádech - a za tím účelem jsou detektivky dělány, nebo ne? 75% ()

Joedas

Konečně! Člověk brouzdá, hledá, zkouší a čím víc toho vidí, tím těžší je pro něco se skutečně nadchnout. O Angel Heart jsem zavadil v podstatě náhodou, o to víc mě to vzalo. Je to od začátku do konce především vysoká škola mocnýho stylu a těžký atmosféry kolem mnou tolik zbožňovanýho příbehu o čmuchání soukromýho očka. A ta hra stínů, ta hudba a zvuky, ta gradace, ten setting, Rourke, De Niro, Lisa Bonet... Tady se zkrátka sešlo všechno a já jsem zase po dlouhý době konečně nadšenej. PS s možným spoilerem: Dlouho mi to hodně připomínalo Bioshock: Infinite, jeden z mejch největších herních zážitků, po přesunu na Americkej jih je to ale jasný. Tohle byla stoprocentně stěžejní inspirace a kdo hru hrál, toho pointa filmu bohužel tolik nepřekvapí. U mě to ale kupodivu na zážitku nijak výrazně neubralo. ()

hrumsrt

Vítězství formy nad obsahem.. I když si boxem a životním stylem zničil život, pořád toho Philip Rourke předal filmu tolik, že mu jsem ochotný odpouštět ony filmový hrůzy, které točí posledních deset let. Neviděl jsem z té jeho staré tvorby nic než-li tohle a teda je to pecka. Mickey Rourke se pro tuhle roli parádně hodí a já žasnu, jak zvládne v roli labilního soukromého očka převést na diváka až empatické vnímání světa. V poblázněné době neřeší jakou barvu má něčí kůže nebo v co věříš.. A když si ho jako soukromé očko najme celkově spíše nevýrazný Robert De Niro, aby našel jednoho nezvěstného, vydává se náš hrdina na na cestu mezi voodoo holdující černochy. Náboženské rituály jen podporují všudypřítomnou mystrióznost.. Na ten snímek se zkrátka perfektně dívá! Vyjma skvělého záběrování nechybí ani omamující hudba. Přiznám se, že tenhle film má jednu z nejlepších postelových scén, jakou jsem kdy viděl. Vůbec nejde o nějaké explicitno, naopak vše je zachyceno citlivě, ale jako celek užasně vyváženo. Parádní rytmické vložky, dravost propletených těl a k tomu všudypřítomná magie.. Lahůdka! A když se poté v závěrečné části dostáváme k rozpletení celého kriminálního případu a následuje ono překvapivé odhalení, jenž je skvěle navlečeno na jednotlivé elementy případu, mám ústa dokořán.. Jen škoda nevyrovnaného tempa a přetáhlé prostřední části, kde mi chybí více prvků, které by diváka udržely ve střehu a oživily někdy sušší vyšetřovatelské čenichání. Jisté je, že při druhém setkání se budu na celý příběh už koukat jinak a usilovněji hledat drobečky. 75% ()

adamix

Už som sa obával, že tu Mickey Rourke nikoho nepretiahne :). Priemerný deväťdesiatkový triler, ktorý sa tvári že je čímsi viac a zlyháva tak ako v oblasti hororu, tak aj mysteriózneho trileru. Jediným svetlým bodom je tu De Niro a jeho honosný Satan z predmestia, ale ten nezáživný dej a nenápadité striedanie žánrov filmu len podlamuje kolená. Za mňa 50%. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker