Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

Ripley

Nevím kde bere ČSFD ty stopáže,protože je to většinou jinak.Že by původní nesetříhané verze?Já viděl film na DVD,který měl 105 minut i s titulky.90 minut jsem se nudil a jen pro tu závěrečnou šokující pointu,nejsem ochoten hodnotit výše. ()

showxman

M. Rourke je výborný, L. Bonet nádherná, atmosféra tíživá až běda, a jak to v kvalitním mysteriózním filmu bývá, divák zmatený až do samotného konce. K dokonalosti chybí nemnoho. Opakované projekci se v budoucnu nebudu bránit. 85% ()

Miller

"Budoucnost už není co bývala, pane Angele". Bohužel, kvůli životopisu vyzrazen konec (mluvím o De Nirovi, a jeho konci, ne o tom Rourkovém). Ale Rourkův konec byl předvídatelný, a mihl se mi hlavovu zhruba po padesáti minutách, jist jsem si byl po hodině a čtvrt. Atmosféra dle mě žádná nepanuje.10% navíc za De Nira. Prostě kdyby jsem to měl zhodnotit, tak asi: hmmmm. 70% ()

F.W.Colqhoun

SPOILERY. I know who I am. I know who I am! → Kdo to může říct, aniž by se mu nemohl nevysmát de Niro s plnou hubou vajec natvrdo? Shite!!! S videokazetou Angel Heart, naporcovanou nováckými reklamami na vložky a prací prášky, jsem prožil jedny moc fajnové devadesátkové letní prázdniny: Den za dnem jsem se vracel do dusného světa satanistického Blade Runnera (mně tenkrát notabene neznámého), zkrápěného umělým deštěm a neefektivně větraného zatracenými ventilátory, v němž se pseudo-marlowovský hrdina neochotně žene vstříc prokletému poznání, z něhož neplyne užitek. Alan Parker tvrdil, že v tom nebylo nic osobního. Jen chtěl zkusit natočit něco strašidelného, protože to předtím nikdy nezkoušel. Nezúčastněný nadhled přinesl vpravdě odporné ovoce. V jistém smyslu nepořádná režie ladí s nepořádnou duší a zasutými vzpomínkami Harryho Angela na melodie, z nichž by dokázal hity vyčarovat jen Ďábel (nebo Trevor Jones). FOR COLORED PATRONS ONLY. Z odstupem let a po nabytí [řekněme] středního filmového vzdělání nově pobavily dva momenty: Bílá krytka na nos (chránící stejně dobře před sluncem i deštěm), s níž Rourke hraje svého zvláštně nešikovného detektiva a upomíná tak na jistou slavnou roli Jacka Nicholse, který roli detektiva odmítl. Dále to, jak johnny-favouritovsky se změnil sám Rourke od doby, kdy hrál muže, který se chtěl kouzly plastických chirurgů vyvléct ze smlouvy s čertem. Náhoda? Sotva :-) You know what they say about slugs. They always leave slime in their tracks. ()

Bouřňák

Naprostá absolutoria všem stránkám tohoto filmu. Málokdy mi film tak sedne na notu jako právě tento. Skvělá atmosféra, vynikající hudba, výborný (velké překvapení) Mickey Rourke doplněný skvělým, i když méně vytíženým, De Nirem. Jedinou "kaňkou" je, že onu dobrou pointu jsem už asi od poloviny filmu tušil, ale i tak nádhera. Mrzí mě pouze to, že na tento typ filmu se nedá podívat podruhé :-((((( ()

maslic

Soukrome ocko zvykle na obycejne spehovani a na lehke podvody dostane zabrat krvavym hledanim cloveka, o nemz kazdy prohlasuje, ze je davno mrtvy. Ale "budoucnost uz neni co byvala" a tak se Harold Angel musi smirit s tim, ze vlastne nevi kdo je a ze jeho otazniky zahalene sny=jeho vlastni vzpominky. Mickey Rourke podle meho exceluje (mozna poprve a naposled) a herecky prevysuje klasicky sibalsky usmivajiciho se De Nira. ()

ClimbVibe

Skvělý thriller, který s přibývajícími minutami mění žánr aniž by to vadilo. Perfektně vystavěná atmosféra, žádný záběr zbytečný, skvělé výkony všech herců. Skvost, ke kterému se rád vracím. ()

Ondis

Fakt síla! Úžasnej krimi, kterej má ještě lepší atmosféru. Po celou dobu vyšetřování a hledání "pachatele" to byl pro mě tak trochu film snů. Bohužel "superoriginální" mystery konec zanechává za sebou spoustu otázek, nad kterými se mi ale vůbec nechce přemýšlet:-) Tak trochu Lynchovina...Třeba po další projekci budu moudřejší a přidám hvězdičku. ()

Ještěřák

Téma se mi nelíbilo a to tak, že velmi, ba ani kamera mě moc nenadchla, je z ní celkem nepokrytě vidět, že ANGEL HEART už má dva křížky na krku. Nebo že by na stáncích prodávali DVD tak šajtovní kvality? Tak nebo jinak, s triem Parker - Rourke - De Niro bych dokoukal asi cokoliv, i kdyby mě Uwe Boll na nože bral. ()

L@cy

Ano veliké plus tohoto filmu je hutná atmosféra, a děj který Vás určitě nenechá v klidu.... Film začíná celkem poklidně, ovšem s ubíhajícíma minutama začíná jít čím dál více do tuhého.... Ač nemám Rourka moc rád, uznávám že roli soukromého detektiva zvládl super.... Co mě trochu zklamalo je, že závěr mi byl tak nějak jasný asi už po půl hodině.... Film je to ale opravdu zdařený, bohužel ani nevim proč, ale více než 3* dát nemůžu..... ()

ondrula

Tak jo, jednou pro vždy jsem se konečně přesvědčil, že filmy z 80. let fakt nejsou můj šálek kávy. Nenechal jsem se strhnout všeobecnou adorací kultovního snímku a nechal se pouze unášet příběhem; únos to byl vpravdě nemilosrdný, protože jsem se neskutečně nudil. Co to jako mělo bejt?! Zpočátku mě bavilo prostředí oldchoolovýho Brooklynu, ale pak už nastoupí jen hloupej (opravdu hloupej) typicky osmdesátkovej příběh woodoo nesmyslu. Slizkej Robert De Niro se žlutýma kontaktníma čočkama jako Čert? (!) To snad ne. Mickey Rourke dělal, co mohl, ale v dnešní době to už neobstojí (týpek mu vysvětluje a rozplétá příběh a Mickey do toho blije do hajzlu). Akční scény jsou taky srandovní a nezajímavé. A závěr... Detektiv přinese děcko, který má taky žlutý kontaktní čočky? Fakt prda. Koukal jsem se na to s přítelkyní a ta se tak nudila, že usnula. Celkem jí závidím. ()

Ixbalanke

Tohle je přesně ten typ filmů, který mám nejradši. Skvělé obsazení, 80. léta, výborná kamera. Film je příjemně tajemný a nic divákovi neulehčuje. Rourke je prostě kouzelný, jako vždy. A de Niro je mafián, ale trochu šílenější než v Kmotrovi. Už jenom ty jeho nehty...:)) ()

santiamén

SPOILER: Vizuálně je snímek sice víc než zdařilý, ale po scénáristické stránce naprosto selhal. Pod nálepku voodoo a černé magie se dá podle tvůrců asi schovat cokoli. Největší počet kuřat na jeden film v jeho historii a bohužel i poměrně průměrný Robert De Niro. Závěr je navíc tak směšný, že evokuje spíš nedělní pohádkovou produkci ČT1. Velké zklamání. ()

Schuldiner

Je fakt, že kolem pointy a kolem skvělých herců je strašně moc vaty a dějového ničeho... De Niro je parádní, jako vždy, Rourke mou maličkost taky ve většině filmech vyloženě herecky baví, ale tenhle snímek je prostě taková prapodivná snůška prapodivností. Srovnání s Ďáblovým advokátem je sice tak trochu na místě, ale ta kvalita je úplně někde jinde. Pacino s Reevesem měli hold nesrovnatelně lepší scénář a režii !!!!! ()

derryl

Mickey Rourke je génius. Tento film předurčil jeho temnou budoucnost. Temnota obklopuje každý záběr snímku a náznak naděje je nulový. ()

Rozjimatel

Takmer celý film som sa sám seba pýtal, kde je ten horor. Ja som videl skôr klasický film-noir, veľmi (retro)štýlovo a staromilský nakrútený, so skvelou atmosférou. Mickey Rourke je v hlavnej role výborný (zrejme jeho životný výkon), oplýva veľkým šarmom a tak trochu mi vzhľadovo, aj hereckým štýlom pripomína Brucea Willisa. Vždy skvelého Roberta De Nira hádam ani spomínať nemusím a zaujala ma ešte aj mimoriadne príťažlivá mulatka Lisa Bonet. V závere filmu napokon príde aj na ten horor, keď sa film do neho veľmi šikovne preklopí pri šokujúcom záverečnom rozuzlení. Inak, ohľadom tej pointy sú dva protichodné typy komentárov. Pre jedných bola tá záverečná pointa veľmi prekvapivá, druhí tvrdia, že bola jasná už v polovici filmu. Ja sa prikláňam k prvej skupine a pýtam sa tých druhých, či by to tak ľahko uhádli aj vtedy, keby pred týmto filmom nevideli x filmov, ktoré v podstate rovnakú pointu kopírujú. ()

woodsman

vau napinave az do konca ako dobre tu vizeral Mickey nie teraz plasticky magor ale neskuocny film de niro riadny satan zmrd ale ten konec bol divny ze by to bola jeho dcera ()

Yardie

Bojim bojim... Vynikající thriller... Asi jeden z nejlepších filmů ve svém žánru, ne-li nejlepší. Mickeho zbožňuju, co k tomu dodat, opět skvělý. Příběh je zapeklitý a až do konce jsem celkem nevěděl, po kom tedy pátrá. Atmosféra je temná a taková zvláštní, nevím, jak přesně to pojmenovat, stejně jako vizuální stránka celého filmu. Prostě povedené dílko!!! Howgh! ()

GREGOIRE

Viděl jsem tento film po dlouhé době znovu. Přesto jsem měl většinu scén stále v paměti. Je to jeden z nejlepších snímků se satanskou tematikou. Temný, mrazivý, zadírající se pod kůži. De Niro i Rourke sehráli výtečnou partii bez happyendů. Nic pro slabé nátury … ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker