Angel Heart

• USA Angel Heart (viac)

Helldo

Celé velice temné, napínavé a také s řadou hlušších míst. Závěr však ohromně zapůsobil a já o hvězdu přihodím. ()

Bozvav

Velmi zajímavá záležitost, jejíž temnou a hutnou atmosféru kazil pouze De Niro svojí šaškovskou vizáží. Jako dáběl by nevyděsil ani mrňata ze školky. Rourke se fakt vytáhnul. Za mne 75%. ()

Lindushka

Ja som sa pri tomto filme absolútne nudila. Nemalo to šťavu, ani atmosféra mi zase nepripadala taká temná a depresívna, ani strhujúci dej a vyvrcholenie nijako zvlášť neprekvapilo. Akurát de Niro mal pekné dlhé nechty a vizuálne zaujímavá bola scéna kde Rourke súloží s Lisou Bonet. Ale film ako taký na mňa nijako nezapôsobil a nezanechal ani pozitívny, ani negatívny dojem. ()

Akana

Nesnesitelně dusivá, plíživá atmosféra Louisiany plná bahenních výparů a voodoo propriet. To je ta zásadní deviza filmu. Trpělivost diváka je natahována na skřipec náznaků a zneklidňujících detailů, jejichž řazení je rozvleklé, ale o to napínavější. Skvělá záležitost, která vůbec neukazuje na rok svého vzniku. Určeno těm, kterým se líbí filmy typu Ďáblův advokát či Devátá brána a kteří zároveň mají rádi filmy s perfektně dotaženou atmosférou. S koncem mám trochu problém: i když se od jisté chvíle dal předvídat, čí duše to ale nakonec propadla peklu, Johnnyho Favoritea nebo Harryho Angela? Nebo je to jedno? ()

Rockerman

23 let starý film jsem viděl včera ( 16.4.2010 ) poprvé a byl jsem velmi příjemně překvapen.Opravdu mistrovský kousek pana Parkera.Hlavně ten překvapivý a naruby obrácený závěr,to je opravdová lahůdka.Leccos lze sice vytušit i v průběhu filmu,ale takový konec jsem fakt nečekal.Skvělé!!! 85% ()

jamesjimbo

detektivky moc nemusím, ale tahle mne zaujala naprosto šokujícím koncem. dobrá pointa s prvky hororu a tajmena. a mickey je prostě švihák. ()

Wolvie

Zatraceně stylový mysteriózní noir.Parker dokázal mistrně navodit atmosféru a precizně vygradovat celý temný příběh až do zdrcujícího závěru.Skvostný Mickey Rourke tehdy dokazoval,jaký je talent a De Niro dokázal na minimálním prostoru načrtnout postavu,kterou jen tak z hlavy nevyženete.Brilantní kus filmařiny. ()

agassi68

Och, staré zlaté časy! Žiadne výbuchy, zbesilé naháňačky, digitálne efekty. Len poctivé filmárske remeslo, ktoré očarí aj po vyše 20 tich rokoch. Práca s kamerou a strihom je prakticky bezchybná, kulisy juhu USA tiež. A na herectvo mladého Rourka som sa nevedel vynadívať. ()

Lyžař

Wow..zase se ke mně dostal filmek, kterej za něco stojí. Vůbec nechápu, jak jsem mohl tuhle věcičku ve své filmografii opomenout..Alan Parker je pro mě velkou neznámou a musím uznat, tady předvedl něco, co jsem vůbec nečekal. Komplet se filmek tak nějak plynule chýlí ke konci, který byl pro mě dost strhující a nečekaný, ač určitě pro spoustu lidí předvídatelný. No a hudba zase jednou dokonale podkresluje scény tak, jak je třeba. Mickey Rourke předvádí skvělý výkon, za který by se nemusel stydět žádný herec. Jednou jsem si ale všiml detailu, který nedával smysl - ale co - i "dokonalý" filmy skrývají spousty a spousty "filmových překlepů", kdy se jim do scény ze středověku dostane novodobý stroj apod. Takže - podle toho prostě nesoudím. Jenom je pro mě velkou otázkou, jestli se v době, do které je film zasazen, prodávaly Camel-ky s takovým obalem, který je tolikrát ve filmu ukázán. Zjišťovat to ale nebudu:-) Kdybych mohl, dám necelých 90%..... ()

Páně

Na rok vzniku zcela netradiční záležitost. V době kdy vznikaly spíše bezduché akčňáky přišel najednou film, který se snaží zaujmout především atmosférou, stylizací či hudbou. Mladý Mickey Rourke coby zhýralý soukromý detektiv? Ano! Všechno jako by se nabízelo pro noirovou jízdu z drsné školy, ale pozor, nenechte se zmýlit. Dostane se vám něčeho přeci jen trochu jiného a musím říct, že i mé maličkosti se to velmi zamlouvalo. Konec mě vyloženě potěšil, ačkoliv vlastně není něčím zcela novým. Tohle dílo je precizní prácička, všechna čest. ()

Andronikos

Zaujímavé prostredie juhu USA v dobe, keď "čierna" je v očiach policajtov dobrá len na to, aby upratala. Ako introverta ma fascinovali scény, v ktorých súkromné očko šarmantne a pseudonevtieravo vyzvedalo. Ako detektívka to bolo slušné, ako mysteriózny thriller až horor film napokon v mojich očiach zlyhal. Spojenie brutality a erotiky ma po Základnom inštinkte už nechávalo pomerne chladným, ba pôsobilo na mňa ako povinná a teda skôr otravná obeť žánru. V podstate som sa nenudil, ale spätne mám pocit, že ma od toho mnoho pri sledovaní nedelilo. - Nuž áno, moje dojmy sú tentokrát práve tak zmätené ako môj komentár... - P. S.: Najsilnejší zážitok z filmu je pre mňa paradoxne scéna, v ktorej Angel "tlačí" na informátora-bývalého lekára, využívajúc jeho závislosť. O pár rokov sa mal v "role" závislého ocitnúť predstaviteľ Angela Rourke. Nenápadné kúzlo nechceného. ()

Iwiiik

Moc se mi líbí práce, kterou odvedl Alan Parker na této voodoo mrazivince a nebýt mé záliby v anagramy, která mi polovinu záletky prozradila už ze jmen hlavních postav v první desetiminutovce, neváhal bych sáhnout po pěti hvězdách. I tak jsem si však projekci užil od začátku až do konce v podstatě jedním dechem. Mickey Rourke i Robert De Niro skvělí, atmosféra tísnivá a mysteriózní, filmařina precizní. Určitě by Angel Heart neměl chybět v žádné pořádné filmotéce. ()

fisikk

Představte si, že plujete po moři. Občas vás chytne vlna a vy ji s trochou strachu, ale hlavně s adrenalinem a zábavou, překonáte. Následuje klidná hladina, kdy jste rádi, že můžete zpracovat minulé scény a nechat je v sobě úplně doznít. Nicméně čekáte stále větší a lepší vlny, které přicházejí, avšak místo vrcholu, kdy byste měli vyletět až do nebes, narazíte velice tvrdě do skály a roztříštíte se na milión kousků a říkáte si "proč sem se na to vůbec díval?". ()

Hapretor

Mikyho Rouru jsem nikdy jako herce nemusel a ani tady mě nepřesvědčil. Nepřesvědčil mě ani A. Parker a dokonce ani R. De Niro. Závěr mě nijak nepřekvapil. Asi jsem už toho viděl dost a toto později než je hodno. V oné době možná pecka, teď standard. ()

Raziel_cz

Film s výborným Rourkem (sakra, ten chlap byl krásnej, dokud si nenechal zprznit ksicht plastikama), absolutně nehrajícím De Nirem a největším počtem větráků na minutu. Dokud se do děje nezačnou montovat voodoo a satanské sračky, je to v zásadě fajn detektivka, kterou však sráží iritující hudební vystoupení a kupa zbytečných, táhlých a nudných záběrů, které kromě prodloužení stopáže nemají v celku žádné opodstatnění. Škoda, protože kvůli tomu se zvláště druhá polovina stává v některých momentech takřka nestravitelnou. ()

Zemřel režisér Alan Parker

Zemřel režisér Alan Parker