V sochařském ateliéru AVU si přivydělávají modely: důstojný, ale stále usínající důchodce, mladá žena na mateřské dovolené, která se bojí žárlivého manžela, a zraněný uhlíř středních let. Mezi studenty se diskutuje o tom, který věk je ten nejkrásnější… (oficiálny text distribútora)

gizi

Pěkný film ve stylu raných děl Formana, kde ale nedosahuje Formanova formátu. Přesto se jedná o dobrý počin, kde diváka baví ta neherecká neumětelnost a (ne)přirozenost. 65%, 11.6.2015. ()

Adah

“Hergot, nechte toho, mluvte radši vo ženskejch!” - “No a smrt není ženská?” // “Existence... Prd!” // “Já se, pánové, dneska naleju jako bejk.” - “Jakto, co, proč, co se stalo?” - “Hovno!” // 70% ()

ToddB

Absolutní špička. Už dlouho jsem se tak nenasmál. Skvělej Šebánek a hlavně úvodní scéna : "Kdo vám co sebral?!!! . MY jsme vám to sebrali !!!" :-))) ()

VagaBunda

"Neherci" filozofující o životě a cypovinách - to já rád ;) A že tady jich je pořádna sbírka... ať už uhlíři v hospodě debatujou o ženských a "co by, kdyby...", nebo důchodci předhánějící se, kdo je větší hřebec... Nicméně spíš to na mě působí jako pásmo samostatných scének než ucelený film, proto "jen" 4* ()

kodel

Film je spíše sledem momentek z prostředí sochařského ateliéru, hospod i domácností modelek a modelů. Nevypráví příběh a nemá spád, ale stojí především na skvělých konverzačních výkonech neherců. Jaká radost poslouchat úžasné improvizované dialogy důchodců - komparzistů na konkurzech modelů! Přesto pod mozaikou povrchního a zábavného dění cítíme záměr. Je jím brilantní popis zastaveného času na konci šedesátek, kdy už jsou lidé imunní vůči ideologické symbolice ("proč pořád křičíš 'hurá', proč nekřičíš o pomoc, když jsi zraněný?"), není kam odjet nebo utéct a zbývají jen poklidné niky, kde lze se stejně naladěnými lidmi příjemně tlachat, vyvádět vylomeniny a přít se o to, který lidský věk je nejkrásnější. Čas zdánlivě neubíhá, je ho nekonečně mnoho, takže malá Alenka může jít klidně pro jedno pivo třikrát. Ale i v tomto bezčasí je individuální lidský čas omezen: lidé stojící na počátku životní dráhy jsou konfrontováni se stářím a stáří je zahaluje lehkou nostalgií. Všichni mají pocit, že by měli (ještě) něco užít a stihnout, důchodci na konkurzu i mladá modelka Vránová, měli by po sobě zanechat stopu, třeba otisk v podobě sochy (a filmu). Nejkrásnější věk už byl... ()