Počas osláv Dňa nezávislosti napadne Spojené štáty americké mimoriadne rafinovaný útočník. Zneuznaný počítačový génius Thomas Gabriel (Timothy Olyphant) využíva najmodernejšie technológie, aby napáchal čo najväčšie škody na americkej infraštruktúre a uvrhol krajinu do totálneho chaosu. Jeho model deštrukcie zvaný „výpredaj pod tlakom“ spôsobí kolaps dopravných sietí, paralelnú destabilizáciu energetických a bezpečnostných systémov štátu a napokon zničí počítačové zálohy kľúčových finančných údajov. Jeho premyslený plán však má vážnu trhlinu. Neráta s tým, že sa na scéne objaví poctivý policajt John McClane (Bruce Willis), ktorý je aj po rokoch služby v prekliato skvelej forme. Počítačom síce nerozumie, ale proti teroristom vie použiť iné prostriedky. Napokon, na počítače má niekoho iného – mladého počítačového hackera Matta (Justin Long), ktorého mal pôvodne iba dopraviť ako delikventa na oddelenie FBI... (TV JOJ)

mira007

Jednička byla špičková paráda, kdy jeden zmatkující bosý policista dělá co může proti bandě ozbrojených únosců, ve dvojce povýšil na obutého policistu, který už organizuje zásah proti teroristům a už je ze všech nejchytřejší a nejlepší, ve trojce už začíná mít supermanské schopnosti kombinované se sebeparodií, ale čtyřka .... to už je fakt srajda o jednom ultrasupermanovi. Když postavím vedle sebe jedničku a tenhle paskvil, tak se jedná o dva úplně jiné filmy, s jiným hlavním hrdinou v jiném žánru. ()

Emo-haunter

John McClane je počtvrté zpátky. Upřímně jsem očekával propad směrem dolů, ale nakonec to byl povedený film, který si ještě čtyři hvězdičky zaslouží! Byť už z filmu nedýchá atmosféra devadesátek, furt zde najdeme spoustu skvělé akce, dobré obsazení - Justin Long byl fakt sympaťák, dobří byli i záporáci. Nicméně, některé scénky byly dost za hranou a přehnané - stíhačka nebo i s autem ničící helikoptéru, bylo to hůře uvěřitelné a tudíž přestáváme McClaneovi věřit i jeho smrtelnost, tolik typickou pro první dva díly hlavně. Taky mi chyběly jeho cigarety a tílko, zde to byl už zkrátka klasický policajt a jeho vnější identita pokulhávala. Hlášky byly ale moc fajn a já celkově si snímek užil, byť už lehce za prvními třema díly zaostává. 80% ()

Klajnik

Před pubertou mě to bavilo, kvůli té přepálené akci, ale dnes to CGI působí podstatně hůře, zatímco praktická trilogie své kouzlo zkrátka má. Čtyřka už působí poněkud bezpohlavně. Přechozí díly byly v akci přirozenější, hmatatelnější a obrazově to vypadalo lípe v celém svém celku - asi kvůli technice a materiálu, na který byly natáčený. Vždycky se mi zdálo, že filmy natočené na digitální kamery přibližně v této době nemají valnou estetickou úroveň. PG-13 taky nepotěšilo. ()

Strike

Další podařený návrat velké akční hvězdné trojky 80. a devadesátých let (Bruce, Arnold a Sly) k nejslavnější roli. Bruce je výbornej, stejně jako hlavní záporák Timothy Olyphant. Prostě Badassdaddy for 21st. century. ()

rcorp

John McClane je pravá osobnost Bruce Willise, kterou jenom na veřejnosti a při natáčení jiných filmů skrývá. Jinak to nemůže být, protože Bruce Johna nehraje, on jím je od začátku do konce. Nejsou to jenom hlášky, často stačí jenom pohled. Nová Smrtonostná past už od začátku stojí na tom, že víme, kdo je to John McClane a spousta situací na tom staví. Film, jako čtyřicetitunový kamion, by mohl táhnout úplně sám, ale kvůli zachování plynulosti si nechává pomoci od ostatních, kteří za ním překvapivě o moc nezaostávají. Thomas Gabriel Timothy Olyphanta je po dlouhé době pořádný záporák, který i dokáže Johna nekompromisně "utřít", což se musí ocenit. Justin Long jako "hackeřík" Matt Farrell jako Johnův sidekick funguje výborně a ostatní postavy jsou taky zahrané hodně dobře. První polovina trpí nedostatkem napětí, sice víme že hrozí kolaps celé země, ale vůbec to nepociťujeme. Režisér není schopný zprostředkovat nám pocit ohrožení. To, že se nebojíme o Johna nevadí, o to ani nikomu nešlo, ale do doby, než se v druhé půli objeví Johnova dcera, nemáme žádný bod, ke kterému by jsme směřovali. Před tím se jenom běhá/jezdí sem a tam, ale nějaký konkrétní cíl nevidíme. John McClane je drsný, ale Past nikoli. Tenhle rozpor filmu dost ubližuje. Zjemnění výraziva kvůli PG13 ratingu nevidím jako problém. Horší je to s celkovou uhlazeností akce. Minimum krve, práce s kamerou...působilo to dosti rušivě a mělo to za následek pocit neuspokojení z akčních sekvencí. Stejný problém měly záběry kolapsu infrastruktury. Tam, kde by člověk čekal paniku, nepokoje, rabování a jiná zvěrstva, vidíme pouze pár srážek aut a hlasité, ale jinak klidné srocení lidí v ulicích. Některé akční scény jsou hodně "přepálené" a v případě souboje s nezničitelnou Mai Lihn (Maggie Q) nebo duelu John vs. stíhačka to už dost lidí neskousne. Některé mi přišli příliš krátké, třeba na gymnastiku Cyrila Raffaelliho bych se určitě rád díval déle. Celé prostředí počítačů a hackerů je představeno hodně zjednodušeně a pokud někdo počítačům rozumí, tak asi bude místy silně kroutit hlavou. Tolik ani nevadí návodné nápisy na obrazovkách, horší je naprosto nesmyslné, překombinované a zbytečné použití hackeřiny v některých situacích. Například způsob odstraňování hackerů na začátku je úplně mimo a stejně se nakonec přesune ke klasickému způsobu likvidace. Co se týče technické stránky, je ucházející ale nikterak objevné. Modrý filtr v prvním záběru praští do očí, ale většina lidí si po chvíli zvykne. Hudba je naprosto nevýrazná a zvuk překvapivě taky (viděno v THX sálu). John se vrátil v klidu stejně cool a drsný jako dřív, ale Smrtonostná past měla co dělat, aby se ho držela, a v cíli se udýchaná zhroutila vyčerpáním. 7/10 ()

krusty2

Pre mna sklamanie ako des.Nemam rad nelogicke scenare,ale to som prekusol.Maggie Q by ten naraz neprezila,cize scena vo vytahu je vcelku zbytocna.Ako reziser Wiseman nesklamal,ale scenar je uplne plytky a priehladni ako hodvab.Scenu su sikovne,ale treba pri tom celom vypnut mozog a pre to za 3* CYRIL RAFFAELLI JE B O H.V reale by Johnovi nakopal prdel.Uz aby dostal niekde hlavnu rolu.Drzim mu palce.Keby nebolo Cyrila tak davam2* ()

masiko

Wisemanovo styl mi sedí a tohle odbočení od starých pořádků mi přišlo velmi příhodné. Velmi odlehčený akčnák, který ale do serie Die Hard nezapadá. Stará škola versus nová doba. Někomu to může vadit, já jsem se jen skvěle pobavil. Těch 5* je sice nejspíš trocha euforie, ale co má být :) ()

Phillo

„Je ich tu len 5“. Presne tak. Je tu len 5 kladov, ktoré stoja za to. Willis je stále cool, kamera je skvelá, nevkráda sa sem emancipácia (na rozdiel od Pirátov Karibiku), situácia ohrozenia je popísaná do detailov a dosť reálne a v neposlednom rade je to dôstojné zakončenie série (dúfajme, že je to zakončenie). Inak je film vcelku suchý a čo som (s prihliadnutím na trailery) vôbec nečakal aj ... nudný. Pôsobí dojmom bežného akčného filmu bez originality. Preto sa nevyhnem porovnávaniu s M.I.III, ktoré bolo originálnejšie, napínavejšie, dobrodružnejšie a hlavným tromfom boli herecké výkony. Nič proti Willisovi, ani jeho „pomocníkovi“ ale záporáci sú jednoducho hrozní. Maggie Q hrá vlastne to isté ako vo Vyvolených a Olyphant sa chce až priveľmi podobať na P.S. Hoffmana, no jeho grimasy a dlhé pohľady do kamery sú vrcholne nereálne a až smiešne. Najviac však film ubíja neskutočné klišé, ktoré je všade prítomné (to vážne Amíci nepoznajú nič iné než „We´re under atack?!“) a je ho vážne až nechutne veľa na film takého kalibru. Všetko toto vyvoláva pocit béčkového akčáku. Lenže to by nesmeli mať tvorcovia (hlavne ten fanatik Wisemen) toľko peňazí na akčné scény, ktoré sú sčasti zapamätateľné a zachraňujú celkový dojem. Podobné množstvo kladov a záporov u mňa zaraďuje tento film do priemeru. 55% ()

maty39

Po víceméně věrohodných třech dílech, kdy John byl opravdu drsnej farjer, kterej se pekelně nadřel, aby přežil svá dobrodružství, se ve čtvrtém díle setkáváme s novou upgradeovanou supermanskou verzí. Ta stíhačka byla dost přestřelená, most příliš digitální. Jinak John v ostatních momentech je strarej dobrej John. Je to bůh. Na druhou stranu akce je dost a je dobře natočená. Vítej zpět Johne ()

bidja

Pro tuto serii mám slabost. Člověk si oddychne, sem tam dobrá hláška a většinou taky nejaká zajímavá zápletka. Viz trojka nebo i tato čtverka. ()

Anakinekcz

Božský Bruce Willis je jistotou dobrého filmu a né-jinak tomu bylo i u pokračování Smrtonostné pasti.Film dokonale ukázal závilost na počítačích v dnešní době a velmi realisticky ukazuje co by se mohlo stát kdyby se nadvláda nad elektornickým světem dostala do špatných rukou.Bruce je ve film stvárněn jako milující otec ,který pro svou dceru udělá cokoli- klidně by za ni položil i vlastní život (ikdyž to by asi udělal každý otec) a na straně druhé je stvarněn jako policista kterého byste chtěli mít u sebe kdyby se něco podobného stalo. ()

klokyn

Rozhodne veľmi dobrý film, ak to hodnotím ako samostatné dielo a nie ako "pokračovanie" klasiky. John McClane sa zmenil, už nerobí rôzne ksichty, ale celý film sa tvári ako nesmrteľný drsňák (navyše má aj vyholenú hlavu). Scenár je oveľa viac naivnejší, prehnanejší a nereálnejší. Občas sa pri filme chytíte za hlavu, alebo sa pousmejete nad nelogickou situáciou, aj keď ste mozog pred filmom vypli. Krvavý je len John, ostatní zrejme nekrvácajú a jediná poriadna nadávka (motherfucker) zaznie až na konci filmu. Navyše pribudli digitálne efekty, na ktoré sme v predchádzajúcich troch filmoch neboli zvyknutí. A prečo dávam také "vysoké" hodnotenie? Ako som povedal, nehodnotím to ako pokračovanie, aj keď trochu ľutujem a pripúšťam si, že to pokračovanie naozaj je. Keby tam bola iná postava ako John McLane, ale hral by tam Willis, dal by som plné hodnotenie. Neverím, že ten istý chlap čo predtým horko-ťažko zachránil jeden mrakodrap teraz zachránil celé USA. ()

majo_svk

Podobne ako Sly, tak aj Bruce Willis spravil najlepšie čo mohol, keď sa predstavil v pokračovaní úspešnej akčnej série Smrtonosná pasca. Smrtonosná pasca 4 je skutočný akčný nářez, ktorý nenechá diváka ani na sekundu vydýchnuť. Neskutočné akčné scény a stále skvelý John McClane robia z tohto snímku skvelú akčnú podívanú. Pochváliť treba aj kameru a strih. Wiseman a jeho filmový štáb odviedli peknú robotu. Počítačových trikov v akčných sekvenciách mohlo byť o 20% menej... ale čo, veď žijeme vo svete všemožnej techniky a tak je všetko v úplnom poriadku. Celkovo sa snímok krásne pozerá a dobre počúva, teda som nemohol dať horšie hodnotenie. Takéto filmy vždy mali a vždy budú mať svojich fanúšikov......jedným z nich som aj ja. ()

kecinzer

Tak tomuhle říkám naprostý nářez! Takhle dobrou sci-fi komedii jsem již dlouho neviděl. Starý dobrý John McClane je zpátky a možná ještě drsnější než kdy dřív. Celou dobu jsem se prostě královsky bavil. ()

Brejlil

McClane se vrátil do nového světa. Jenže tam, kde to byl víceméně unavený polda, který bojoval jen svým vtipem a zarputilostí, teď se mění v bijce, který dokáže zvládnout i poletování na nejmodernějším letounu americké armády. Ne v něm, opravdu na něm. Také logika kamsi zmizela, představa, že se jakýsi terminál vyhodí do vzduchu tím, že se do něj pustí všechna ropa z okolí, no hrůza. Jsou zde ovšem kvalitní efekty a skvěle sestříhaná scéna, kdy teroristé přednesou své varování za použití slov a vět z projevů amerických prezidentů od Eisenhowera po Bushe ml. ()

A. Murray

Co to jako mělo být?? Parodie na všechno? Musím teda uznat, že provedení hackerů mohlo dopadnout daleko hůř, ale ten zbytek byl fakt už příliš. Jestli víte něco o zbraních tak se na to raději ani nedívejte. Ztráta času. dám 2* za hudbu a to je možná až moc. ()

Deywid

Bruce je späť a vo veľkom štýle. Neveril som ale Wiseman to fakt zvládol. Výborné hlášky, výborný dej, výborná akcia. Len Timothy Olyphant trošku zaostáva, ale Maggie Q nemá chybu. McClane rules. ()

Jožin

John McClane is back !!! To boli suprové slová ktorá som počul v jednom upravenom traileri. Film prekonal všetky moje očakávania. Na Willisov vek boli strašne nadupané akcie ( najlepšia s tým zostrelením vrtuľníku). Film mal tiež veľmi dobrú gradáciu deja,,akčnejšie a stale akčnejšie scény, spolu a McClaneovimi výbornými hláškami !!! ()

wampire23

John McClane ešte nepovedal posledné slovo. Je vidieť, že tento policajt, uznávajúci klasický druh boja si poradí aj v hi-tech generácii. Pre mňa slabšie ako trojka, ale stále dosť dobré. ()

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

Wiseman upřednostnil Ospalou díru před Mumií

05.08.2013

Už asi víte, že Mumie se dočká dalšího remaku. Tento se bude odehrávat v současnosti, bude o něco temnější a strašidelnější, scénář napsal Jon Spaihts a produkovat hodlá duo Orci / Kurtzman.… (viac)

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

Tvůrce Iron Sky zpátky ve vesmíru

19.11.2012

Ale tentokrát to nebude taková sranda. Alespoň pokud nemáte hodně morbidní smysl pro humor a nedokážete se smát třeba u komiksu Lobo. Jeho tvůrci Keith Giffen a Alan Grant totiž stojí za komiksovou… (viac)

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

Už od začátku to neznělo jako dobrý nápad, přestože za ním stála úspěšná scenáristicko-producentská dvojice Alex Kurtzman a Roberto Orci (M.I:III, Star Trek). Studio Universal se rozhodlo… (viac)

Brutální Nikita se vrací

Brutální Nikita se vrací

23.02.2010

A tentokrát bude nejen krásná a smrtící, ale bude mít i dobré kung-fu. Maggie Q se sice narodila na Havaji (americkému otci a vietnamské matce), ale jméno si udělala v hongkongských filmech plných… (viac)