Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 2

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

Jello Biafra

"Hele mámo, já ti z těch peřin udělám Himaláje". Vynikajúci herci, nezabudnuteľné hlášky, pohodová rodinná atmosféra a dojemné scény. Skrátka nestarnúca česká komédia zo života. ()

Pecival

Hodně šílenej film, kde divák sleduje jednu konstatní hádku různé intenzity. Některé scény a hlášky jsou dokonale vtipné, u jiných občas sakra zamrazí a přes velkou nadsázku je to svým spůsobem depresivní věc. Josef Šebánek byl strašnej frajer. Ale i ostatní herci jsou fajn, hlavně Marie Motlová. ()

venca163

Potom, co jsem náhodou narazil na dvojku, jsem si řikal, že si určitě musim pustit i první díl. Je to imho trochu horší film. Hogo fogo je taková celkově uvolněnější, obroušenější a milejší variace na daný téma - ty epizody tam chápu jen jako takový jemný přešlapy v jádru dobrých lidí. Tohle na mě působí tvrdě, škodolibě a občas je to chování postav prostě jen odsouzeníhodný a vůbec jsem se u toho nebavil. Ubohost syna mě navíc celkem dost provokovala. Buranství is state of mind - ve dvojce jako komedie, tady občas až jako námět k pláči. I úvodní scéna z lesa (nejlepší část filmu) pro mě svym závěrem ztrácí na roztomilosti. Update: Teď byla zas taková ubrečená karanténní neděle a zrovna to dávali, tak jsem to zkouknul znova. No a musim říct, že jsem to poprvý asi úplně nepochopil ;). (70%) ()

Maynard.

Jedna z nejpovedenějších českých rodinných veseloher. Naprostá klasika, kterou by měl aspoň jednou vidět každý. "Jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak si u mě mrtvej Homolka". A nebo " takle padnul tatínek, nééé, táákle padnul tatínek". Při každém podívání se směju, že se za břicho popadám :o). Kam se na to hrabou americké "komedie" . ()

ranp

Celou trilogii mám rád, ale jednička je přece jen nejlepší. Film je vtipný, má příjemnou atmosféru, je tu spousta zapamatovatelných (a i pár nezapomenutelných) hlášek. Hodnotím bez váhání *****! ()

Thurin

Klasická trpká komedie konce šedesátých let, pokračující v nastoleném trendu předchozích filmů trojice PPF. Papoušek skvěle balancuje mezi hořkostí a jemností, která graduje závěrečnou taneční scénou. Film se rovněž může pyšnit velmi dobrým hereckým obsazením (přestože jde o neherce, málo známé herce či nefilmové herce) a velkým diváckým zájmem, což nejspíše dokumentuje trefnost i jemnost, s kterou Papoušek snímek vede. ()

Sdoom

Člověk se tomu směje, ale když se zamyslí, tak si uvědomí, že spoustu situací zná z vlastního života a smích tak trošku přejde. I když je pravda, že takový extrém, jako jsou Homolkovi, asi úplně obvyklý v našich luzích a hájích nebude. Každopádně kdybych měl být součástí této rodiny, tak si asi po prvním dni hodim mašli a šmitec. :-) Krásně je zde vystiženo takovéto klasické české nadávání a stěžování si jen proto, aby řeč nestála. Některé hlášky opravdu stojí za to, a tak 4 hvězdičky dám s radostí. ()

dita.krizova

"Povídám, shodit tak 50 kilo, úplná baletka." Tohle mě baví, bavit bude a věřím, že nikdy ani nepřestane. Podle mě je to příkladná klasická rodinná komedie, taková pravá česká. =) ()

Angus

Jeden z nejlepších českých filmů! Komedie jak se patří. "Hele Ludvo, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej muž!" "Takový ponížení...." ()

Arkanoid

Ľudská hlúposť. Pri pravidelnom dávkovaní aspoň trikrát denne dokáže vzniknúť tuctový človek, ktorý dostane amok pre sústavné hádky o malichernosti a začne považovať svoj život za mizériu. Začne uvažovať, akú dieru do sveta mohol urobiť, keby sa nestaral o svoju rodinu, s ktorou zrazu nie je spokojný. Stávka na jednu kartu mi ukázala dosť, no burani mi stále nie sú sympatickí ako filmové postavy. Oslavu hlúposti mám radšej v „Hoří, má panenko!“ alebo v coenovkách. ()

insurgentes

První díl je asi vůbec nejlepší, protože tam není žádná kulisa, žádnej venkov ani hory, je tam jen ten poctivej žižkovskej činžáček (jak si to představuju) a obyčejnej den, kterej si postavy tvořej podle svých představ. Geniální! ()

herr_carter

"Ježišmarjááá mámo !!!".........Geniální Josef Šebánek a další herecká esa ve zřejmě nejpovedenější vícedílné československé komedii..................moje hodnocení = 10 z 10. ()

klúčik

Film, ktorý patrí k tomu najlepšiemu čo sa natočilo počas tzv. českej vlny. Úžasná atmosféra nedele v obyčajnej rodine. Nezabudnuteľná veta detí : " takle padl tatínek - ne takhle padl tatínek". 80%. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011