Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (viac)
TV spot 1

Nedeľný deň jednej pražskej rodiny. Starý otec, stará mama, syn Heduš a jeho manželka s dvojčatami sa najprv vydajú na výlet do prírody, po návrate domov deň pokračuje typickým nedeľným popoludním plným hádok a nešvárov, aby napokon vyvrcholil večerným zmierením v podobe rodinného tanečného večierku. (STV)

Bartson

Proboha, jak se tohle nemůže někomu líbit? :)) Vždyť je to úplně nudnej den typické české rodinky, která se ani nehodlá kvůli natáčení slušně obléknout, hlavní aktér se zlíská jako mužík, druhý jde radši na fotbal a ženský se v jednom kuse hádaji kdo je víc...a teď mě omluvte, jdu se zlískat na fotbal :-D ()

Hourec

Nechápu jak tenhle film nemůže být v NEJ 200...krásná pohodová oddychovka s herci co hrají upřímě a od srdce...jde to poznat!!! A vynikající výkon pana Šebánka (ve všech dílech!). ()

Spacedan

U tohoto filmu cítím národní sounáležitost a státní příslušnost téměř jako u hokejového finále v Naganu. Tohle je přece NÁŠ humor a NÁŠ film! Co na tom, že je ten chlupatý orangutan Homolka korunovanej buran. To je přece to, čemu se směju. Tenhle film patří podle mě k těm nejosobytějším a nejlepším kouskům, které česká kinematografie má. Papouškův počin je ale narozdíl od Menzlových nebo Svěrákových filmů prostě nepřeložitelný. Můžeme přeložit slova, ale tento rukopis nebude srozumitelný cizincům, ať chceme nebo ne. Jako obdoba mě napadají Vančurovy knihy, které jsou podobně překladateským oříškem, naopak Kavku svět miluje. Proč? Jsou věci, které hovoří univerzálním jazykem a jsou také některá díla srovnatelná, jež se přeložit nedají a tím jsou právě Homolkovi. ()

Standey

"Vždyť jsi mi nic nehodil ty leváku. Příště řeknu starý Vajtingerový a ta mi to hodí líp...." Komedie plná nestárnoucích hlášek. Krásná ukázka toho, jak lze z minima vyždímat maximum.... NÁDHERA ()

Spike86

První Homolkovi - komedie ze života obyčejné české rodinky, ve které jsou postavy velmi detailně vykresleny. Vykresluje trefně určitá typická chování, která se dala/dají leckde najít, je vtipná a obsahuje již legendární až zlidovělé hlášky. 88% ()

kiv

Mnoho lidí film vnímá jako jakousi buranskou veselohru. Ve skutečnosti je to skvěle zvládnutá nemilosrdná satira odhalující typické lidské povahy a vztahy v mnohých českých rodinách. Ironie a kritika je zde v dokonalé rovnováze vůči komičnosti a vytváří tak trvalé napětí mezi hořkostí a euforií; až po shlédnutí celého filmu se dostaví pocit beznaděje. Vynikající herecké i neherecké obsazení, jedno klasických děl české filmové tvorby. Jednoznačně nejlepší z Homolkovic trilogie. ()

Alister

Zajímavá ukázka toho, jak tenká může být hranice mezi tím, čemu se smějeme až k zalknutí, a tím, co je veskrze smutnou a pravdivou výpovědí o naprosto tragickém živoření socialistických domácností, výpovědí, která je mnohdy aktuální dodnes. Možná, že vznik filmu byl podmíněn výsledkem zmaru na způsob "ano, máme problém ,ale tak se mu alespoň zasmějem " , čímž film ve své době neutěšenou realitu společnosti jistě zlehčil, jelikož jak známo smích je všelék, nicméně ji nijak neodsoudil. Je až absurdní, jak se film smutné reality dotýká blízko a přitom z ní dokáže naprosto bezelstně utvořit komedii. Jen pocity zmaru...Horor prvního řádu, kterému se můžete zasmát, což je rarita, a pan Papoušek je tedy genius, jelikož se mu podařila fikce století. ()

Emily483

Rozhodně tomuto filmu nechci upírat jeho dobrou myšlenku, ale podle mě se na to prostě nedá dívat! Tuhle rodinku musíte buď zbožňovat nebo nenávidět (můj případ). Je to jeden z mála filmů, který má dobrý scénář a je opravdu dobře zahraný (za to ty 2*), a přesto ve mě vyvolává jen bezmocnost a odpor. Chápu režisérův záměr, ale nevím proč bych se na něco takového měla chtít ještě dívat, z těch hádek mě už bolí hlava. Prostě kvalitní film, ale já hodnotím podle svých pocitů a dojmu z filmu, a ten je: Víckrát už ne! ()

Kivis

Tenhle film jsem vždycky bral jako povedenou nadčasovou komedii, jako povedenou sérii smysluplně pospojovaných vtipných scének. Stejně tento film vnímá asi naprostá většina diváků. Jeden můj vysokoškolský učitel v ní však viděl velkolepou přehlídku každodennosti a my jsme měli za úkol film v tomto kontextu analyzovat. Že se zrovna na Homolkovi dá dívat i jinak, než jen jako na povedenou taškařici, by mě předtím nikdy nenapadlo, ale nakonec to šlo překvapivě lehce. Takže hlavní otázka: FUNGUJE KAŽDODENNOST JAKO CVIČIŠTĚ KONFORMITY NEBO JE PROSTOREM REZISTENCE? Moje odpověď: Ve filmu Ecce homo Homolka mi každodennost přijde jako obrázek konformity poskládaný dohromady z řady pokusů o rezistenci. Veškerá snaha o rezistenci tu totiž vychází svým způsobem do prázdna. Všichni dospělí se pohybují jakoby v začarovaném kruhu každodennosti, z které, ač se o to snaží, není úniku. Otázkou však je, zda je jejich snaha o únik opravdová. Vše nasvědčuje tomu, že spíš ne, že jsou v tomto jimi téměř proklínaném kruhu vlastně mnohem spokojenější, než kdyby se jim z něj opravdu podařilo uniknout (kdyby se rozvedli, kdyby začali hubnout a vrátili se k baletní kariéře,…). Ostatně nemají nejmenší důvod, proč by se měli snažit z tohoto kruhu uniknout. Vědí, že je to marná snaha („Utíkám 35 let a ještě jsem neutekl. Ty taky neutečeš.“) a hlavně mají děti, kterým se onen začarovaný kruh podaří prolomit a pak celému světu ukážou, kdo že jsou to Homolkovi. „Dneska jsme tady, tak co se dá dělat.“ „Kluci musí udělat díru do světa.“ ()

ggggg

''Hele to byl koncert, to byla filharmonie prostě. No hele Jurkanin, to je útok. Sparta má teď takovej útok, hele to je světový. Hele ty by rozkopali Real Madrd no prostě všecko. To si nežral. Hele představ si Ludvo... Dlouhej pas od brány rozumíš, ale takovej no.... polovysokej. Hele Andej stahovačka pif, šoup to na bránu, hele Vrána z levačky na pravačku přehodil, foukl to Veselýmu hele.... A a ten frrrrrrr fofrovačku rozumíš. No ten dřevák tam stál, ten byl tuhej... A do šibenice.....No to víš, já sem řval jak kráva, co ti mám povídat.'' The best! 88% ()

Legi36

Krásná komedie, která je opravdu ze života průměrné české rodiny.Skvělé obsazení.Takový film už bohužel nikdo nenatočí.Skvělé hlášky. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011