Absurdná tragikomédia zo života jednej zvedenej no nie opustenej vizážistky. Vizážistka Kika prichádza do vily amerického spisovateľa Nicolasa, aby na poslednú cestu upravila jeho nevlastného syna Ramona. Ramon však nie je skutočne mŕtvy, akoby zázrakom ožije a s Kikou začnú spolu žiť. Ich šťastiu by nič nestálo v ceste, nebyť viacerých problémov, s ktorými sa musia vysporiadať: Kikina aféra s Nicolasom, záhadná smrť Ramonovej matky a Ramonova bývalá psychologička a televízna hviezda Andrea Dorezaná... (RTVS)

Vesecký

Takový trochu odlehčený Almodóvar, trochu černá komedie o jednom spisovateli - hromadném vrahovi, jedné vizážistce, která ho tam ráda měla a taky superhrdinovi pornofilmů, který na útěku z vězení čtyřikrát znásilní Kiku, vše je nafilmováno a předvedeno v jedné skutečně Reality show. Scéna toho znásilnění ve mně vyvolala skutečně nezadržitelný smích, bylo to po komediální stránce vyvrcholení díla, ale řada dalších hlášek volala po vysokém hodnocení. Ale na pět hvězdiček to tentokrát nebylo, i když to byl skutečně asi Almodóvarův film, u něhož jsem se skutečně nejvíc pobavil. ()

Ceda

Čili... jak si z tragických životních situací udělat prdel a vedle toho ještě kozy od Kiky. Nevím, jak by publikum reagovalo, kdyby tuhle ztřeštěnost natočil třeba Zdeněk Troška, nebo v podstatě jakýkoliv jiný režisér. Myslím, že u jakéhokoliv jiného režiséra by to bylo nekoukatelné, ale u Pedra... fakt nevím, jak to dělá. ()

isla

tak som sa nemylila...almodovar sa krasne rozvinul a to v jeho skorej tvorbe...toto sa mi velmi pacilo,mozno to miestami posobilo ako parodia,ale veci,ktore parodovane boli,by almodovar asi inac natocit nevedel... ()

Rockerman

Je to už můj čtrnáctý zářez do Almodóvarovy filmografie a opět jsem spokojený. Ve všech předešlých filmech, které jsem viděl je něco bláznivého a neuvěřitelného, ale myslím, že Kika je z nich nejbláznivější. Neuvěřitelný propletenec lidí a vztahů mezi nimi, kdy se každý zná s každým a jeden druhému lže nebo jej podvádí anebo vraždí, a to vše s notnou dávkou humoru. A třešinkou na dortu těchto lidí je titulní postava. Kika tu svou nevymáchanou "hubu" nezavře ani když je znásilňována (?). Trochu mě zaskočila scéna, kdy bratr Kikiny služebné utíká z vězení, pak finguje přepadení své sestry a znásilňuje ženu, která spí ve vedlejším pokoji. Po osmnácti letech Almodóvar "vykrade" sám sebe, protože tato scéna je prakticky identická se scénou z loňského hitu "Kůže kterou nosím". Že by mistrovi docházely nápady? Doufám, že ne! ()

AloeB

Tento film nabízí spoustu argumentů, proč Almodóvara kritizovat, či ho přímo nemít rád. Popravdě nejde úplně o standart (ale to žádný tvůrcův film) a i mě šel jen těžko zařadit. Režisér se nijak nesere se zběsilým představováním rozličným bizarních postaviček jeho filmového panoptika a hned je zasazuje do zvláštních situací, kdy divák chvílemi netuší, zda k tomu může bezpečně přistupovat jako ke komedii či ne. Já prozřel až u praštěné scény znásilnění hlavní hrdinky uprchlým pornohercem, kde už mi bylo víceméně jasné, že zde se na vážnou notu nehraje a i tak by se k tomu mělo přistupovat. Ostatně pak se divák smíří i s šíleně působící televizní moderátorkou jisté morbidní talkshow a nebo potrhlého vztahu lesbické hospodyně se svým bratrem. Odlehčenost trochu ubírá Almodóvarovu silnému citu pro drama, který známe například z Todo sobre mi madre nebo La mala educación, žánrově se tento film blíží spíše k režisérovu snímku Volver, v kterém je ovšem také více znát snaha o vyšší přesah a lidské drama. Na rozdíl od zmíněných totiž považuji Kiku spíše jako legrácku, kterou si Pedro uhnětl, aby se ze všech těch silných ženských dramat nezbláznil. Což tedy samozřejmě neznamená, že si z tohoto nemohu nic vzít, ostatně pro charakterovou studii je toto zlatý důl. ()

Dan

Úchylné. Skoro všemi směry. Jenom je otázka, od čeho. Každopádně ne příliš od reality. Třeba v brutální investigativnosti žurnalist(i)ky. Ve voyerství. Snaze všechno co nejvíce zaznamenat. Tendenci prodat klidně i své blízké kvůli nějaké chiméře. ()

Joski

Pre mňa absolútna filmová esencia a zároveň krásna ukážka umeleckého kréda Pedra Almodóvara (bez zbytočných prísad!) Originálny filmový klenot a nielen španielskej kinematografie. Kiku odporúčam pre nezasvätených, ktorí ešte nemali možnosť spoznať jedného z najlepších žijúcich európskych režisérov:-) http://www.csfd.cz/reziser/2798-almodovar-pedro/ ()

markotter

Typický Almodóvar se spoustou bizarních individuií a scének, které dokáží pořádně rozesmát, ale na pozadí člověk cítí, že je to o něčem jiném, vážnějším. Závěr se mi už zdál i na Almodóvara příliš překombinovaný. Vůbec mi tam neseděl Peter Coyote, který by klidně mohl být nahrazen nějakým neznámým španělským hercem a bylo by to lepší. ()

Saintcrux

Veľmi ťažko sa hodnotí tento film. Dej ťažko identifikovateľný. Film obsahuje asi najvtipnejšie podané znásilnenie v histórií kinematografie. Nahota, mrtvoly, voyaer a pod .... jeden veľký bizár. ()

Aleix

Je zajímavý sledovat Pedrovi filmy chronologicky pozpátku. Když akceptujeme fakt ,že je to úchyl a včem se výžívá na přelomu tisíciletí až doposud ,tak právě na začátku 90 let se teprve rozjížděl a ve filmu Kika jsme viděli jen lehký závan toho co příjde později. Afektované krásné ženy a muži. Lesbická služebná Juana a její incestuchtivý bratr Paul ,toho času nadržený pornoherec na útěku z vězení. K tomu pár vražd a znásilnění. A máme tu Almodóvara v celé své kráse či odporu ,jak divákův vkus zhodnotí. ()

myse

Absurdní komedie, to je přesně ono. První komedie od Almodóvara, co jsem viděla; ale to by to nebyl on, aby to originálně nepojal - zesměšněním vážných věcí a každodenností. Nicméně ve vážné poloze jej mám radši. Naivní komediální postava Kiky je zasazena do krutého reálného prostředí, se kterým se musí konfrontovat a postupně zjišťuje, že svět kolem ní není jen růžový. Nicméně se nepoučí a její absurdní reakce jsou opravdu úsměvné. Působí to na mě jako experiment - vemte novodobé syrové drama plné vražd, pokrytectví, agrese a médií, kterým není nic svaté, a umístěte do něj postavu z totálně jiného žánru, totiž z naivní komedie z první poloviny 20. století, a sledujte, co se stane. Snímek Kika je podle mě velmi pravděpodobným výsledkem. ()

iMilan

První půlka je vysloveně nudná, už jsem to chtěl vypnout, druhá je úžasná, nemá jedinou chybu. Je tam několik nezapomenutelných scén. 4 hvězdy ()

boombang

Typická Almodóvarovka - i když rozhodně ne vrchol Pedrovy tvorby. Čertovsky vtipné, sexy a úchylné. Nečekal jsem, že se budu při scéně znásilnění tak smát... Tři body a půl. ()

Vikinec

Tady Almodovar nefungoval moc dobře. První půlhodina byla nezáživná, ale na to jsem u něj zvyklý. Obyčejně další děj nabere obrovskou energii a film vytáhne nahoru a ještě výš. Tady ale ne. Několik vtipných scén samozejmě diváka uspokojí (pořád je to ještě Almodovar), ale ty nejsou zase až tak silné, aby na nich mohl stát celý film. Možná bych jednu hvězdu přidal, nebýt posledních scén z domu. Ty mi připadaly navíc, zbytečně vše dovysvětlovaly a já jsem měl pocit, jakoby režisér nebyl s filmem spokojen a proto dotáčel další a další "strhující" scény. Zkrátka, tentokrát na mě španěl nezapůsobil. Možná, kdybych neznal jeho tvorbu, šel bych na 3a půl. Takto 2,5 z protekce. ()

huzgi

Almodovara jako filmaře obdivuji, na druhé straně mi v jeho balancování na hraně kýče vždy něco vadí, a to i v těch filmech, kde nad kýčem vítězí. Jestli dát nějakém Pedrovu filmu 5 hvězdiček, tak asi právě Kice, která se dotýká filmů mých oblíbenců jako je Hitchcock nebo Truffaut. ()

kubilov

Když se film pohybuje někde mezi komedií a dramatem, přičemž je těžce žánrově zařaditelný a navíc je španělského původu, není příliš vysoký kurz na to, že by to mohl být film Pedra Almodóvara, čemuž je tak i v případě Kiky. Klasicky almodóvarovsky barevný, pořádně za vlasy přitažený a i vtipný příběh vypráví o životním soužití skrze vraždy, nevěry či jiné různé vztahové problémy partičky lidí, z nichž je jeden divnější než druhý a to všechno pod zkoumavým dohledem skrytých kamer. ()

Michal687

Nevím co přesně to bylo a co mi to chtělo sdělit, každopádně mě to bavilo jak vizuálně tak příběhově od začátku do konce ... asi tak čistý filmový požitek. ()