Harrison Ford je pověřen vyšetřováním vraždy své kolegyně a zároveň milenky. Protože nové důkazy směřují právě k němu, je obžalován a zatčen. Nezbývá než o pomoc požádat svého největšího rivala... (oficiálny text distribútora)

filmmovier

Téměř geniální film z ranku těch nejlepších soudních a kriminálních dramat. To rozuzlení je ale bohužel šokující mnohem méně, než asi tvůrci plánovali. Ale v zásadě to vlastně ani nijak moc nevadí, protože sledovat Podezření byl opravdový zážitek. Herecky excelentní (bez pochyby jedna z nejlepších Harrisonových rolí), působivé dialogy, sázka na jistotu v podobě atmosféru skvěle vykreslující hudby mistra Williamse.... A vůbec celý film a jeho zápletka jsou velmi pečlivě budovány a všechny kousky skládačky do sebe perfektně zapadají, takže proti tomu velmi intenzivnímu konci vlastně nelze namítnout vůbec nic. Tenhle film rozhodně stojí za váš čas. 80%. ()

Sfinkter

Pomalý a neakční starší bratr Uprchlíka, který předchozí práci svého sourozence dotáhl k dokonalosti. Pakulovský soudní thriller má největší esa v podobě hereckých výkonů a závěrečné pointy, víc jsem si v něm nenašel. ()

danoo

Podozrenie je tak neprehľadné, že aj potenciálne napätie zaniká v jeho zložitej štruktúre politických bojov a rovnako mu chýba väčšia psychologická hĺbka. ()

lennyd

Celé právní oddělení je v šoku, když je nalezena jejich kolegyně, Carolyn Polhemusová brutálně zavražděna. A ještě víc jsou všichni zděšeni, když je z vraždy obviněn jejich kolega, Rusty Sabich (Harrison Ford). Jakmile se navíc zjistí, že Rusty a Carolyn si byli velmi blízcí, je téměř vše jisté. Zbývá o Rustyho vině přesvědčit i porotu. Ale ten si na svoji obhajobu najme svého obvyklého soupeře ze soudních síní, Sandyho Sterna (Raul Julia)... Dříve jsem takováto soudní dramata nesnášel - většinou se tyto filmy táhnou jak sliz, a nic se tam neděje. Ale v poslední době jim začínám přicházet na chuť (a nebo mám štěstí na kvalitnější kousky?) - a stejně jako nedávný Čas zabíjet, tak i Podezření se mi dost líbilo. Sice si o americkém soudním systému myslím své (nezáleží na tom kdo koho zabil, jde o to zalíbit se porotě) - nicméně i tak je to o chlup lepší než u nás (u nás stačí se jen zalíbit soudci). Nicméně Podezření je docela fajnové drama s překvapivým vyústěním (i když - vrah myslí na všechno a pak si doma schová zakrvácené kladivo?). Každopádně Harrisonu Fordovi takovéto filmy skvěle padnou, a stejně tak mne potěšil výborný Raul Julia... ()

Roseinka

Je to sice takové pomalé a chvílemi znuděné, ale přesto je to velmi dobrý film. Moje podezření bylo od začátku správné, ale to mi to nezkazilo. Je to kvalitní drama z prostředí soudu, občas jsem se do toho zamotala, ale v zápětí mi vždy došlo, o co že to mělo jít. ()

Autogram

Každý je rád, keď spravodlivosť v súdnej sieni zvíťazí. Je správne aj keď zvíťazí podvodom? Je to ešte spravodlivosť? A potom prichádza dovetok, ktorý všetko vysvetlí a dava trestu nový rozmer. Výborný thriller, kde súdny proces nepreváži nad napínavosťou zvyšku filmu. –––– Ničitelka je zničena. –––– Byl zločin, byla oběť, a je trest. ()

jefff

Velice dobře natočené soudní drama, kterému sice dominuje pozvolné tempo, ale napětí stoupá každou minutou. První půlhodina byla vlažnější, ale pak už pozornost diváka nepustí. Konec jsem trochu čekal, ale přesto šlo o dobré vyvrcholení celého případu. ()

upson

Opravdu vynikající minimalistické herectví Harrisona Forda, jednu chvíli jsem si myslel, že to snad ani není on, scénář není zahuštěn a poznamenán idiotismem ba naopak velmi kvalitně koncipován, Raul Julia opravdu exceluje jako obhájce Forda. 85% ()

vitekpe

Slusne natocena, poctiva devadesatkova pravnicka podivana, navic s dobrym obsazenim. Potesila moje oblibena Bonnie... 99% filmu se odehrava v soudni mistnosti apod., necekejte zadne akcni divociny... :) 3+ ()

Wally

Stará dobrá klasika s výtečně vystavěným příběhem a lehce mrazící závěrečnou pointou... Na takové filmy je radost se dívat! ()

AdamesWWE

[5/10] V prvom rade je 122 minút veľa. A pri tomto príbehu až veľmi veľa. Pomalé tempo, príbeh na prvý pohľad zaujímavý, ale jeho spracovanie menej zaujímavejšie. Som myslel že po menšom zvrate v deji sa to zmení ale mýlil som sa. Ale zato herecké obsadenie sa mi páčilo, ale to nemení moje pocity z tohoto filmu. O hlavnom rozuzlení príbehu radšej pomlčím. Dlhý a v konečnom výsledku len priemerný thriller. ()

Paity

Podezření je taková sinusoida, chvilku je to perfektní, pak zase tempo ukrutně zvolní a vy si jdete udělat čaj nebo otevřít pivo a víte, že jste o nic nepřišli. ()

F.W.Colqhoun

I did it. I fooled them all. Všechny ne. Právo, nevěra, vražda. Harrison Ford v žánrově vytříbeném snímku, který jak bývá dobrým zvykem zároveň děsí (co vše se může stát, kolik důkazního materiálu může klamat) a uklidňuje (presumed innocent) nás všechny potenciální klienty soudního systému, je možná z ekonomických důvodů žalobcem, vyšetřovatelem i obviněným z dosti ošklivého mordu ďábelsky svůdné kolegyně. V řádně nepřehledném produkování pravdy zločinu kromě Forda, kterému jdou lékaři a právníci podle mého lépe než akční hrdinové, zaujme pro mne hlavní hrdina filmu distingovaný obhájce Raul Julia, a samozřejmě Pakula, třímající otěže režie tak pevně, aby se film proti záměru náhodou nestal překotným nebo nedej bože svižným. Vzpomínka na požehnané časy, kdy soudní drama mohlo vydělat fakt hodně peněz pouze na vstupném z kin. ()

quelhar

Poměrně málo známé soudní drama s Harrisonem Fordem a především skvělým Raulem Juliou v hlavních rolích. Mnoho komentářů vystihlo největší klady tohoto filmu a těmi jsou bezesporu jednak poměrně nečekaná pointa a jednak napětí, které je vytvářeno nevědomostí, zdali je hlavní hrdina vinen nebo nikoli. ()

Piškotka

Bohužel knížka byla přečtena dříve než byl shlédnut film, takže jsem věděla, kdo je pachatel. O to to bylo méně napínavé. H. Ford jako roztomilý igráček napínal svou nit téměř k samotnému prasknutí, trápil se k sežrání, četné vzpomínky jeho posedlost ještě posilovaly. Nové souvislosti se rozkrývaly téměř na zavolání tak, že to vyvolalo dojem, že vrahem skutečně je, pak že se jedná o rafinované vykonstruování. Ale pravda byla daleko jednodušší, i žárlivost dokáže zamotat kartami. Slušná detektivka, Raul Julia vedle Forda byl o sto procent výraznější a zajímavější. ()

bloodcountes

Na film jsem se koukala jenom kvůli Fordovi, není to zrovna můj oblíbený žánr, takže nemůžu posuzovat s jinými, mě se ale líbil, ačkoli jsem to viděla na několik kusů, protože dostatečně přikovat k monitoru mě nedokázal. Nicméně jsem se k němu pokaždé vrátila a to hlavně kvůli Harrisonovi, který tady podává skvělý výkon. Mám z toho filmu jako celku dost příjemný pocit a ten zapřičiňuje tu čtvrtou hvězdičku. ()