Dark Waters

• USA Dry Run (pracovný názov) (viac)

Psychologický thriller rozpráva skutočný príbeh právnika Roberta Bilotta (Mark Ruffalo), ktorý odhalí spojenie medzi záhadnými úmrtiami a chemickou spoločnosťou DuPont. Bojuje za to, aby pravda vyšla najavo. (dixx)

Grázl83

Film je zajímavý, ale stejně zajímavý a strhující je příběh samotný, který je podle skutečné události. Jednu hvězdu ubírám za délku filmu, kdy už jsem se těšil na konec, abych věděl jak to dopadne. Kdo ten případ zná, na film koukat vůbec nemusí, kromě samotné děsivé zápletky tam nic moc zajímavého není. ()

kolly13

Boj Goliáše s Davidem je zjevný a morálně správný. Ruffalo k tom dodává skvělý výkon a ostatní mu zametají cestu k zapamatovatelnému snímku, včetně Robbinse. Výběr osvětlení a kulis krásně imituje tehdejší dobu, ale odkaz je stále platný. ()

karnifex

Téma mohlo dát vzniknout zajímavému a dobrému snímku - ale tohle je spíš jak disneyho rodinný blábol: většina rolí jsou spíš stereotypy a karikatury, takže kladné postavy ve výsledku působí mnohem hůř, než záporné (obzvlášť vyniká manželka hlavního hrdiny - na tu jsem postupně začal být tak alergický, že jsem scény s ní musel přetáčet). Jo, a jediný černoch ve filmu se brzy ukáže jako proradný prospěchář - pozor na ně, děti! ()

Troniq

Skvěle zvládnutý snímek o tom, že se nikdy nemáme vzdát, ani když proti nám stojí nerovný soupeř. A navíc podle skutečné události, na jejíž dozvuky si možná ještě chvilku počkáme i my a naše kuchyně především. Vlastně mě fascinuje kolik C-8 / PTFE..tedy teflonu, je tady dneska všude kolem nás. Třeba jen v různých hadicích, co mají splňovat různé zvýšené nároky, ale i v lékařství a pro výrobu Gore-Texu. Pánve ani nezmiňuju, to je jasný... Je pro nás i tenhle běžný styk ohrožující? Co kdybych se i my, na míle vzdálený továrnám na zpracování, vystavili krevním testům na přítomnost? Tyhle a další otázky musí vyvstat každýmu, kdo bude s napětím sledovat boj právníka Roberta Bilotta s molochem DuPont, jež má na svědomí desítky, stovky lidskejch životů asi nejen ve Virginii, kde se děj za těmi modro-žlutými filtry vizuálu odehrává... Co dodat závěrem? Možná jen...West Virginia, mountain mama, take me home, country roads... ()

brkerez

Asi chápu proč tu tenhle film nedostává 5ky a proč bez větších vln prohučel pod radarem, ale za mě hrozná škoda, nespravedlnost a naprosto jasnejch ⭐⭐⭐⭐⭐. Pomalá potemnělá procedurálka, u který by mi ale vůbec nevadilo, kdyby ještě přitlačila na procedurální pilu a do detailů odkrývání špinavý pravdy se v prostřední části zanořila ještě víc. Na můj vkus bylo těch hafo let, který děj pokrývá, zhuštěno až moc a pořádně nevyznělo, kolik to sakra muselo bejt práce. Ale to je detail, Mark Rufallo je famózní, vyprávěnej příběh je pobuřující, nabitej napětim, v osudech zasažených lidí civilní, smutnej, lidskej, v důležitosti tématu a měřítku rozsahu svinstva a kdo ho provádí velkej, atmosféra by se dala krájet a HLAVNĚ - tohle je extrémě důležitý téma, je důležitý na to upozorňovat jaký svinstvo se dělo a děje a že někdo navzdory depresivnímu konci soudního sporu, navzdory mizerným vyhlídkám do budoucna, přes šílený osobní oběti věnoval a dál věnuje život nerovnýmu boji s takovym Goliášem. A že máme systém, kterej to neumí zarazit. A to pomocí super filmu. Když sem pak druhej den venčil psa, bručel sem si pod vousy, jak je sakra nespravedlivý, že když Scorsese ve Vlcích z Wall Streetu div neglorifikuje život a "dílo" jednoho zmrda (kterýho vykreslil lepšího než ve skutečnosti je a historii si upravil) tak je z toho filmová událost a po Dark Waters, neglorifikující upocenej boj jednoho super chlapa a upozorňující na jedy, kterýma se ochotně ládujeme a ještě za ně nedotknutelným kraváťáckejm vlkům z DuPontu platíme, se slehla zem. ()

nikhaj

Najvyssia liga. Ropáčikovia Teflonovy znečistuju všetko a chorlaveju vsetci okolo. Treba bojovnikov za ludi ktory sa prehrabu haldami materialov a nenechaju sa odradit. Tak ako realne sa len da nenechajme sa oje*ať ()

johankazarku

Znepokojujúce praktiky chemickej spoločnosti, ktoré spustia sled udalostí ohrozujúce životy ľudí. Je až zarážajúce, že toto sa v skutočnosti naozaj vo svete deje a doplácajú na tom nevinní. ()

mil@n

Po zhlédnutí tohoto filmu tady někteří uživatelé ztrácejí vůli k životu. Prosím uklidněte se! Je to pořád jenom film a je na vás, jak se svým životem naložíte ... ()

dragon'88

Taka povinna jazda, velmi slabe na to s akym materialom sa pracovalo. Hviezdicka za pripad, hviezdicka za dievcatko na bicykli a hviezdicka navyse za "sluzbu verejnosti", len neviem ci nezazivnost tohto filmu a zmena jeho nazvu nebola vylobbovana DuPontom. Odporucam vecnejsi dokument: The Devil We Know. Nie je to ziadny zazrak, ale nebudete mat pochybnosti co je skutocnost a co je dramatizacia. ()

sadsammy

Podle mne je to nejlepší film co jsem viděla za poslední dobu v tomto žánru. Hra Ann Hathaway a Marka Ruffalo a hlavně pro mne Billa Campa, kterého jsem objevila sotva nedávno, naprosto úžasná. A taky to, že to podle skutečné události a dost popularní téma, protože nikdo neví co tam použivaj ty nejlepší firmy a kam davaj odpady. To je naprosto skvělý film, který rozebírá velmi důležité otázky naše společnosti. Jaký lidi mohou být hnusný navzajem a takové sobecké chování bohužel už asi normálkou pro dnešní dobu. Osobně se domnívám, že ten skutečný člověk co bojuje za život oběti a spravedlnost je hero of our time, a také vím že úplně všechno ztratil a pracoval ne za plat ale dobrovolně což dostává pochvalu. Je to velice těžký a smutný film, které nechává neskutečný pocity nespravedlnosti a opravdové smůly. Bhužel nejsme schopní bojovat a čelit nečemu co je zamožněji a obsahově vetší a zrovna tento člověk, hlavní hrdina nám dává naději, že svět ještě má sily bojovat. ()

Zaks

Trochu nudný stereotypný príbeh podľa schémy boja amerického právnika proti molochovi v podobe chemického gigantu DuPont, ktorý rozosieva svoje svinstvá po celom svete. Mrazivé je konštatovanie, že prakticky každý človek má v sebe PFOA. V USA sa pri uvádzaní novej chemickej látky do predaja automaticky predpokladá neutrálny dopad na životné prostredie, zdravie ľudí a podobne. Protistrana, mysliaca si opak, musí dokázať, že látka je nebezpečná. Zvláštna to vec, ktorá (zatiaľ) v EÚ neplatí, uvidíme, dokedy. TTIP však už bola raz na stole a vysúdené peniaze zmarené životy a zdravie ľudí, zvierat, zničenú prírodu nevrátia… Po druhej projekcii zdvíham hodnotenie, predsa len má tento film hlboký presah a dostatok silných scén. ()

artlover

Áno, treba točiť zmysluplné filmy, treba, aby herci hrali ako tu hral Ruffalo, ale čo mi nie je treba je zomrieť od nudy každých 10 minút. Ach, aká len to sedlač dávam 2* na tomto červenom koberci so salvami slávy! Nemôžem inak, chcelo to svižnejší spád. Takto sa mi zdalo, že film trval presne toľko rokov, čo súdy. ()

Milonak

Popravdě - neumím si představit, že by tento příběh natočil někdo zajímavěji. Od začátku do konce to neztratilo snad ani na chvíli tah na branku, i když to možná ani nebylo za každou cenu jediným cílem tvůrců filmu. Nevzpomínám si ani na jeden okamžik či scénu, které by neměly ve filmu své místo a význam. Po zhlédnutí jsem si říkal, že takhle nějak přesně to mohlo být i ve skutečnosti. Celé to je lehce depresivní a to nejen díky tématu samotnému, ale i jakémusi šedivému ponurému nádechu a celkově vytvořené atmosféře. Jak se mi líbily i další podobné filmy - např. Erin Brockovich nebo Vyvolávač deště - tak Dark Waters na mě působil civilněji a ne tak "Hollywoodsky". Výborné herecké výkony nejen ústřední dvojice, kdy zejména Anne Hathaway mě nesmírně mile překvapila po všech těch nesmyslech, ve kterých jsem ji dříve viděl. A závěrečné zjištění, že ve filmu si zahrálo několik skutečných reálných aktérů této kauzy mé sympatie k filmu jen zvedlo. Musím dát plný počet - takže 5*. PS. Je až s podivem, co je v dnešním světě možné: obrovská, neuvěřitelně bohatá firma - ačkoliv si je všeho vědoma - může zabíjet a mrzačit lidi a jediným trestem je finanční vyrovnání, které ani nepředstavuje její roční zisk z devadesátých let. Peníze ovládly svět.... ()