Schofield a Blake, dvaja mladí vojaci britskej armády sú počas bojov v Prvej svetovej vojne vyslaní na takmer nemožnú misiu. Musia prekročiť frontovú líniu, preniknúť hlboko do nepriateľského územia a doručiť veliteľovi vyslanej jednotky dôležitú správu, ktorá môže zachrániť život 1.600 spolubojovníkov – vrátane Blakeovho brata. (Forum Film SK)

Trishka

Skoro 4D zážitek z první linie. Sice přijdete o kaskaderské orgie, heroická supergesta a hollywoodské monology, zato si na vlastní kůži zkusíte plížit se bahnitým bojištěm se strachem, co za hrůzu na vás čeká za dalším kopcem. Až klaustrofobický zážitek navíc umocňuje Newmanova nervydrásající hudba a kamera, která dokáže poutavě zachytit i cestu rozbahněným terénem. V neposlední řadě film dobře zachycuje jakýsi pocit zmaru a nesmyslnosti válečného konflitku, kdy je vaší odměnou ne kousek plechu na stuze, ale to, že se domů vrátíte alespoň s jednou funkční končetinou. Jsem ráda, že si Mendes odpustil uměle nastavenou válečnou vřavu. O tom tenhle film vůbec není. ()

Bajo.

"Brzo si ho vyhoníš " - "Špatná ruka" Samovi se povedlo natočit nervy drásající vojenské drama ,na které dlouho dlouho nezapomenu.Fantastická práce s kamerou ,to že to bylo všechno na jeden TAKE tomu v podle mě strašně přidává ,minimálně 5 absolutně špičkových scén(přestřelka ve vesnici,utíkaní v závěru...).Hudba byla stejně skvělá jako kamera a vždy byla zasazena do správné chvíle. Další plus bylo to že hlavní hrdina nebyl žádný profláknutý holywoodský herec,přidalo to tomu víc na věrohodnosti a víc jsem se mohl věnovat již zmíněné kameře a hudbě.Druhé shlédnutí v kině je povinnost !!! ()

diccon

Mendes je genius. Napsali to tady mnozi a je to pravda - perfektni kamera, perfektni hudba, perfektni atmosfera. Jeden z nejlepsich valecnejch filmu co znam. Nevadi mi, ze ve filmu nejsou masomlejnkovy sceny desetitisicu vojaku rozstrilenejch na kasi, ktery se behem velkych ofenziv za 1. sv. v. dely denne. Mendes si vybral vpodstate komorni pribeh posla ze vzpominek svyho dedy a zfilmoval ho bravurne. ()

sodomex

Začátek super, ale to je vše. Postupem času jsem jen dál čekal, kdy se to rozjede, ale marně. Čekal jsem asi víc, to byla chyba. ()

husak_k

Třetí hvězdička fakt jen za tu kameru a vizuál. Protože ty dělaly z nezajímavých scén aspoň trochu zajímavé. Jinak je "příběh" v podstatě jen o tom jak jdou vojáci, potažmo voják, kterej je prostě nějakej random nezajímavej týpek z bodu A do bodu B. Ani žádnej pořádnej fight tu není. Zklamání. 50% ()

moviepill

Ako celok ten film pôsobí celkom súdržne a vyvážene a spôsob v štýle “na jeden záber” mi prekvapivo neprekážal. Zároveň som však nepochopil hlbší účel tejto formy narácie. Naozaj sa jedná z pohľadu bežného konzumenta fimového umenia o kvalitný nadpriemerný vojnový film s dobrými hereckými výkonmi, ktoré tu nie sú cieľom, ale prostriedkom. Čo však povyšuje 1917 o triedu vyššie a čo ho možno časom zaradí do učebníc filmovej vedy je jedna scéna, práve TÁ scéna, ktorá mi príjemne kúsavo pripomenula psychedelický vizuál starých filmových legiend nemej éry, a to najmä Kabinet Dr. Caligariho. Táto scéna, podčiarknutá nevídane fenomenálnym hudobným doprovodom, bude to, čo možno rozhodne aj počas náročného súboja o prestížne ocenenia roku 2019. Konkurencia je veľká, ale po Jokerovi je toto ďalší z mála filmov, ktoré chcem a musím vidieť na veľkom plátne. While there is still time… ()

pafka

Kdo ma v oblibe valecne filmy zjisti, ze z 1sv. valky je tohle vyjimecne dilo, ktere bude urcite v TOP3. Ty nekonecne a dlouhe sceny v bojovych liniich ci v tylu, v polni nemocnici nebo v bojove linii. A dej je asi tak maximum, co se da vyzdimat z teto doby a pritom ukazat co nejvic z valky. Podle me dokonale dilo, ktere kdybych videl v kine, mozna bych premyslel, jak tomu dat sestou hvezdu. Skvele! ()

DonBraso

Musím říct,že na ty "Oscarovky" moc štěstí nemám.Už vlastně nechci ani hodnotit film,že dostal nějaký ceny,jediný kdo jí dostal poprávem je skladatel Thomas Newman,který prostě umí,což už dokázal v mnoha filmech.Hudba doopravdy super a díky tomu jak je film natočen jí dostává neustále do uších divák a má navodit pocit jsem přímo tam.Kamera už bohužel není nic nového pod sluncem,ale někdo na špek skočí a někdo to bere,že jsem natočil to trochu jinak.Musím říct,že prvních 30 minut je to lahůdka,protože to má neskutečné napětí,že divák jen čeká,kdy někdo vybafne.Bohužel to je tak úplně vše ze snímku,který by byl hoden se dostat na lehký průměr.Epický příběh?Se směju ještě teď.George MacKay zahrál standart,vlastně až překvapivě vypadal tak nějak anglicky reálný,že jsem s ním i vydržel,ale ke konci už musel i já protáčet absolutně zhovadilé věci,který Mendes servíroval.Ano i tento pán se nebojí díky tomu epickýmu příběhu,který by se napsal na jednu A4 udělat z toho příšerný záběry a hovadiny,který film rozkládá pěkně do bahna.Digitální triky jsou příšerný,kdy ještě v kamerovým předělu to člověk vezme,bohužel je jedno kde se snímek točil,pořád díky těmto trikům pak ztratí film na autentičnosti a to si myslím Mendes chtěl i nechtěl točit.On vlastně neví ani jak ty dvě hodiny zaplnit od půlky filmu.Ten pád letadla na pětníku mě děsí ještě teď.Tři minuty a vedle máte celou rotu,která čeká až někdo objede strom.Okolo této scény před a po to vše začíná.To Vám ty digitální krysy ještě nevadí.Příběh se vůbec nevyjadřuje a jakmile Schofield se dostane do vesnice...Radši nemluvím.Opět film přestane chápat sám sebe a Mendes nám ukáže,že kluk německý se nestrefí do vojáka před ním ani kdyby střílel raketometem.Pak je tu už klišé všech klišé holka s dítětem a plky na pětníku,který opět ten epický příběh neposunou ani za prdel nikam.Opět to katastrofický běhání,kde to stojí jen o úhlu kamery.Vše je tím až kravsky podříženo,že ty poběžíš takhle,protože takhle bude záběr.Pak až konečně kluk donese zprávu tak se prostě skončí,najde bratra od Blake a ještě si člověk stihne sednout pod strom a konec.Rozepsal jsem se úplně zbytečně,přesně jako film samotný.55% ()

jokino

Pre mňa teda riadne sklamanie. Absolútne nevyužitý potenciál filmu. Snímok s evidentne bohatým rozpočtom režisér len tak hodil proti múru. Kamera fajn, exteriér fajn, komparz detto a tam to u mňa, žiaľ, končí, škoda.. ()

Karlos8

Takovéto natáčení v podstatě jen na dva dlouhé záběry spojené do sebe má své klady i zápory. Mezi pozitiva určitě patří větší vcítění se do kůže jednotlivých aktérů. Příkladem může být pití, běh, vyčkávání, střelba nebo jen samotná konverzace. Nicméně zmíněné pozitiva lze snadno převést na negativa, jelikož chování, odhadování situací, přemýšlení či taktizování může být pro někoho nepochopitelné. Jedna scéna mluví za vše. Blíží se k vám muž s pistolí, přičemž na vás nemíří, jdete mu naproti, ale nerozpoznáte o koho se jedná. O chvíli později už zvedá hlaveň pistole a vy místo toho, abyste se ukryli nebo se připravili k výstřelu, tak se otočíte a začnete utíkat, čímž svému protivníkovi krásně nastavíte svá záda. Takovýchto momentů je zde více a proto mé hodnocení není bůh ví jaké, ačkoliv se jedná zcela jistě o zajímavý snímek s perfektním vykreslením tehdejší "doby" na bojišti i mimo něj. ()

benny159

Práca s kamerou úžasná a dojem natáčania na jeden záber podarený. Jednoznačne favorit na Oscara za kameru a aj strih, ak je tu vôbec možné o nejako strihu hovoriť. Ale čo ten príbeh a dej? Už po 30 minútach filmu to akosi strácalo dych. Ukážkový príklad, kedy forma víťazí nad obsahom. Okrem kamery však treba pochváliť aj hudbu. Žiaľ, ako celok je to len priemer. ()

kubilov

Jsem moc rád, že jsme se po nestydatě dlouhé době dočkali kvalitního velkofilmu o první světové válce, už to bylo trapné, jak je tento konflikt ve světovém filmu opomíjen. Zvlášť když jeho absurditu dokázal již před dlouhými desetiletími mistrně popsat Stanley Kubrick ve Stezkách slávy. Vynikající filmařský nápad, režie, kamera a výprava okamžitě na Oscara, parádní Mendesova práce. Brutus, maso, existencialismus a hudba, která přijde ve správnou chvíli a zaduní celým sálem. Famózní práce. --- Spolu se Stezkami slávy jde o nejlepší film o první světové válce a rozhodně o nejvíce strhující film o první světové válce. ()

Mamutol

Je to natočené ve stylu počítačové hry, kdy se musíte dostat z bodu A do bodu B. Bohužel tady máte pouze jeden život a po cestě si ho nemůžete dobíjet pomocí medika balíčků. I když jsem našeho hrdinu několikrát podezíral, že si život tajně dobíjí tak, aby to divák neviděl. Velmi rozsáhlé kulisy jsou tu celkem pečlivě vystavěné, ale příběh není ani zajímavý ani napínavý ani originální. Bylo mi celkem fuck, jak to celé dopadne a to je špatně. ()

Han_Quintet

Důkaz toho, že válečný film, nepotřebuje obsahovat z poloviny akční scény, kde scénář, příběh a kamera hrajou druhé housle. Tady je to přesně naopak, hlavní sólo hraje kamera a ní budovaná atmosféra a příběh. Celý film je natočený tak, že divák nepozná jediný střih a vše tak působí jako by bylo natočeno v jednom záběru(nejdelší scéna měla 8 minut), je to úžasný, je to úchvatný a naprosto vás to v táhne do prostředí, ve kterém se film odehrává. Samotná kamera tak podává svědectví o neskutečném zmaru a masakru, kterou první světová válka je. Kamera je zvídavá a tak se rozhlíží, mění neustále pozici vůči hlavním objektům a tak divák dokonale vidí, veškerou tu spoušť a doslova je na tripu s hlavními hrdiny filmu, jakoby šel s nimi prostě pěšky a byl celou dobu s nimi. Úchvatně překrásná a přesto velice ponurá je část filmu, kdy hlavní hrdina prochází skrze rozbombardované noční město, jehož krátce osvětlují vystřelené světlice a stíny trosek a torza budov rychle tančí, jak světlice padá k zemi a postupně se ve tmě opět ztrácí celé město, neuvěřitelný filmový zážitek, kdyby film byl rozdělen do kapitol, tahle by se určitě nejmenovala jinak, než poezie zkázy. Oscar za kameru je podle mě jasný. ()

kacir

Za mňa 4* aj keď som čakal viac od takého ospevovaného filmu, ale spokojnosť. Prosím Ťa, urob ľudstvu službu a daj sa okamžite liečiť psychor, ty si tak nechutne tupý, arogantný, samoľúby človek, že mi je z teba na zvracanie! ()

Dejff_2004

Možná si říkáte, že 80 % je poměrně nízké hodnocení. Není. Co si budeme povídat, válečné drama je poněkud předvídatelné, ale i přesto si oceňovaný snímek 1917 rozhodně v kinech nenechte ujít. Režisér vás přenes na dvě hodiny do dění během opomíjené první světové války. A pouze obří plátno vás přesvědčí o tom, že velkolepá širokoúhlá podívaná má stále svůj význam. 80 % ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů

02.01.2021

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars

04.05.2020

…a scénář mu napíše Krysty Wilson-Cairns, jež získala nominaci za 1917 a naposled pro Edgara Wrighta napsala thriller Last Night in Soho. Zprávu potvrdil samotný Lucasfilm v Den Star Wars. Informace… (viac)

Na západní frontě klid v nové adaptaci

Na západní frontě klid v nové adaptaci

15.02.2020

Přestože pacifistické literární dílo Na západní frontě klid pochází od německého spisovatele E. M. Remarquea, kniha se dodnes nedočkala adaptace v domácí němčině. To se ale brzy změní. Režisér Edward… (viac)

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

Vyhlášení výsledků 92. Oscarů

10.02.2020

Před pár desítkami minut skončilo vyhlašování výsledků 92. ročníku Oscarů a letos se zase jednou psala historie. Cenu pro nejlepší film si totiž odneslo vůbec poprvé v historii cizojazyčné drama… (viac)