Ženatý so záväzkami

• Česko Ženatý se závazky (viac)
USA, (1987–1997), 99 h 17 min (Minutáž: 23 min)

Scenár:

Steve Faber, Bob Fisher, Jeanne Romano, Michael Ferris, John Brancato (viac)

Ed O'Neill, Katey Sagal, Christina Applegate, David Faustino, David Garrison, Dan Tullis Jr., Amanda Bearse, Ted McGinley, Edan Gross, Rosa Blasi (viac)

Otec mizantrop, mama lenivá voš, dcéra tupá nymfomanka, syn dysfunkčný – rodinka na pohľadanie...  Rodinu neúspešného a životom unaveného predavača topánok Ala Bundyho (Ed O'Neill) možno pokojne označiť ako dysfunkčnú (ak na to chcete ísť odbornými termínmi) – alebo úplne laicky ako totálnu katastrofu! Jeho manželka Peggy (Katey Sagal) sa okrem katastrofálneho účesu natupírovaného do neuveriteľných rozmerov vyznačuje i záľubou v nakupovaní (obvykle úplných zbytočností) a sledovaním talkshow Oprah Winfreyovej. Ich dve deti rozumu tiež veľmi nepobrali, obzvlášť staršia Kelly (Christina Applegate) doslova napĺňa masami s obľubou tradované historky o „tupých blondínach“ – našťastie je aspoň krásna, to bez debaty... Syn Bud (David Faustino) sa okrem zúfalého neúspechu u predstaviteliek nežného pohlavia vlastne ani nemá čím prezentovať... Susedka Bundyovcov Marcy Rhoadesová D'Arcyová (Amanda Bearce) bola úspešnou bankárkou, vydatou za rovnako vcelku úspešného bankára Steva Rhoadesa (David Garrison), s ktorým sa však rozviedla, keď sa rozhodol zavesiť svoj pôvodný život na klinec a stať rangerom hlboko v horách – jej druhým manželom sa stal atraktívny bývalý špión Jefferson D'Arcy (Ted McGinley), ktorý po ukončení „aktívnej služby“ vystriedal viacero zamestnaní a nevyhol sa pritom ani konfliktom so zákonom, no nakoniec zistil, že mu najviac mu predsa len vyhovuje úloha „muža v domácnosti“... (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa reich k tomuto seriálu (12)

Ženatý so záväzkami (1987)

Americký sitcom, který budí dost kontroverzní dojem. Nicméně přinese několik hodin zábavy. Celý seriál se točí okolo rodiny Bundových  Al Bunda, prodavač bot, kterého hraje famózní a komediální herec Ed O'Neill, vás rozesměje svými kousky a nezdary. Jeho manželku, ženu v domácnosti a nakupující Peggy nehraje nikdo jiný, než Katey Sagal. A ti mají spolu dvě děti, krásnou, ale naprosto tupou dceru Kelly v podání Christiny Applegate a věčně nadrženého syna Buda, kterého hraje David Faustino. Do toho Ala věčně otravuje sousedka, kuřecí nožka Marcy (Amanda Bearse) s manželem Stevem Rhoadsem (David Garrison). Nutno říct, že Steve byl později nahrazen Jeffersonem D'Arcy (Ted McGinley). Tato výměna fungovala dost dobře, jelikož v mnoha seriálů je těžké naskočit do projektu, který je rozjetý a diváci jsou na někoho zvyknutý a málo kdy přijímají nové postavy. Tady to ovšem neplatí a postava Jeffersona si získlala řadu fanoušků. Další oblíbené postavy: Griff, Bob Rooney, Ike, strážník Dan, Dexter, Ariel, Ambra a Vanna White či Pamela Anderson jako žhavá kráska.  Všeobecně vzato je seriál jedinečný, jediný svého druhu, který o něco později se stal inspirací dalších seriálů. Vzácné na tomto seriálu je hlavně to, že ukazuje život z jiné strany, než jsou diváci zvyklý. Nejde zde o nějaké morální ponaučení, ale o čistou zábavu a vtip.  ()

Season 1 (1987) (S01)

Ženatý se závazky je kultovní seriál, svým způsobem mi přijde nedoceněný a docela i zapomenutý. Každopádně první řada přináší mnoho kvalit, i když pilot je spíše slabší, tak je veliká škoda, že tvůrci se rozhodli vystřihnout scénku, jak Al vysvětluje Stevovi PMS...  Nejlepší díl Mustang 1965, Noční Můra v Al's Street, Poker, Al a Letušky. 90% ()

Season 2 (1987) (S02)

Pokud první série byla na rozjezd, tak druhá série seriál ještě více nakopla. Bohužel, ale v celku nudnými díly Poppy u stromu 1. a 2. část, které všeobecně považuji za nejhorší díly celého seriálu. Ovšem další epizody typu Děvčata se chtějí bavit, Rodinné kuželky či Postav si lepší myší past aj jsou opět vtipné a zábavné. 85% ()

Season 3 (1988) (S03)

Třetí série z let 1988 a 1989 je asi vůbec nejkvalitnější a nejvtipnější... Díly: Vypocený Elvis, Alův záchod, Podprsenka jsou naprosto famózní, plynulý a vtipný. Dokonalý naprosto skvělý díl je Rybaření s periodou, který je pojat dokonale a rozhodně Šmírák a Počítačová show nesmí být opomenuta. 95% ()

Season 4 (1989) (S04)

Po solidní třetí sérii Ženatého se Závazky přichází 4 série, která má dost slušný rozjezd. Všeobecně vzato díly jako Studentka na výměnu, 555-Bota srší jenom humorem. Bohužel zde nastává zvrat v hereckém obsazení a to sice David Garrison se rozhodl neprodloužit smlouvu se společností a rozešel se v dobrém s tvůrci, aby se mohl věnovat divadlu. Nicméně i tak tvůrci si poradila a díl Rekord v Kuželkách, či Bud s Marcy jsou absolutními top díly v této sérii. 80% ()

Season 5 (1990) (S05)

Jestli 4 série držela určitý standart, tak 5. série je ještě lepší. Absolutními top díly jsou: Kváličí sezóna, Ženatý s mimozemšťany, Noční hlídač a samozřejmě dvojdíly typu Klimatizace a Zlatý důl. Bohužel od této série se postupně začnou objevovat tzv. spin-off k připravovaným seriálům. V této sérii je to bohužel Vrchol haldy, který vůbec nedoporučuji. I přesto ovšem seriál si drží kvalitu a dokonce je tato série lepší než ta předešlá. 95 % ()

Season 6 (1991) (S06)

Pakliže prvních 5 sérií si drželo kvalitu, tak bohužel 6 série je pro mě asi ta nejhorší. Můžou za to hlavně díly, kde je Peggy těhotná a bohužel se to táhne až do 11 dílu. Po těchto dílech je záblesk opět dobrého humoru, co Ženatý přináší a to sice díly Osmnáctiny, Láska u učitelce a nebo Verminátor. Bohužel 6. série skončila, tak jak začala a to sice za mě ne moc oblíbený trojdíl o Anglii. 80% ()

Season 7 (1992) (S07)

Všeobecně je 7. série méně oblíbená a to sice díky klukovi Sedma, kterého Bundovi vlastně jakoby adoptují a pak se po pár dílech ztratí... Nicméně i tak si seriál drží svůj standart a celkově se mi tato série líbí více, než ta předešlá. Dokonce i epizody se Sedmou mi přijdou o dost vtipnější než, když je Peggy těhotná Nejlepší díly: Svatba, Návštěva kina. 85% ()

Season 8 (1993) (S08)

Pakliže předchozí série nenašla oblibu moc u diváků, tak 8. série zvedla laďku v seriálu. Osobně mi přijdou série dost podhodnoceny, příkladem je tato, která má ubohých 73% Ani omylem, už jenom první díl Peggy hraje basket je vtipný, pak v této série je založen slavný spolek Ne Madam a jsou zde další skvělé epizody, jako souboj o jablko, či Masakr na Sv. Valentýna. 90% ()

Season 9 (1994) (S09)

Opět podhodnocená série, která překonává 8. sérii a je ještě vtipnější a posouvá humor ještě dál. Osobně tohle je asi vůbec moje nejoblíbenější série, jelikož prostě, objevuje se zde Ambra, díly s montováním satelitu, Larry Storch či plavba lodí, naprosto dokonalé epizody, nikdy nepřekonané humorem. 95% ()

Season 11 (1996) (S11)

Konečná finální série seriálu Ženatý se Závazky. tak musím uznat, že tato série je slabší, kort díly jako Rozejít se je snadné, bohužel už nemají takovou kvalitu. Nicméně, najdou se zde i zábavné a vtipné díly jako například Tornádo. Obrovská škoda, že seriál byl zrušen a vlastně tak nikdy nebyl zakončen. Jeden z návrhů tvůrců a i herců by bylo, že by vyhráli v loterii, ale nakonec se to nerealizovalo a bohužel seriál tak byl ukončen bez konce. Osobně by se mi takové zakončení líbilo, ale i speciály nejsou špatné a dají se považovat za jakési zakončení. Poslední série si drží svůj standart a na 80% je dobrá. ()

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

Ženatý se závazky se vrací... jako animák

15.05.2022

Málokterá osmdesátková znělka se člověku zažrala do paměti tolik, jako ta ze seriálu Ženatý se závazky. Komedie o dysfunkční rodině Bundyových běžela v televizi od roku 1987 do roku 1997, v roce 2012… (viac)