Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenzie používateľa malyLibor k tomuto seriálu (12)

Manévr s korbomitem (1966) (S01E02)

Po prvním dílu jsem si říkal, jestli jsem udělal dobře, když jsem tento prastarý seriál chtěl vidět. Ale po tomto díle vím. Ano, udělal jsem velmi dobře. Toto je ten Star Trek, na který navázaly nové, modernější filmy. Ale ten základ, ten je tady. O co méně akce, o to více myšlenky. Skvělé. ()

Vojenský soud (1967) (S01E14)

Za mne zatím naprosto nejlepší díl seriálu. Zcela přesné hodnocení počítačů a jejich role ve společnosti z úst advokáta Sama Cogleye. ()

Páteční dítě (1967) (S02E03)

Moc prima díl. Jsem opravdu velmi rád, že jsem si tenhle prastarý Star Trek stáhnul.... No, prastarý... vlastně blbost, vždyť je skoro stejně mladý, jako já... A tenhle díl je moc fajn, ukazuje, co je v životě důležité. ()

Jablko (1967) (S02E09)

Inu, a mně se to líbilo. Moc. Za mne jeden z nejlepších dílů. A ve sporu dvou pohledů na zasahování souhlasím se Spokem. Lidé mají právo být šťastní, přestože si většinová společnost představuje štěstí jinak. ()

Zrcadlo, zrcadlo (1967) (S02E10)

Skvělý díl. Jeden z nejlepších, které jsem zatím viděl. Opravdu skvěle nastíněná myšlenka paralelních světů. ()

Sláva Omegy (1968) (S02E25)

Skvělá epizoda. A obzvlášť v těchto dnech je vidět, jak nadčasová ta myšlenka je. ()

Série 3 (1968) (S03)

Musím na rovinu přiznat, že mně se tato třetí série TOS líbila ze všech tří nejvíc, přestože je na ni vidět snížený rozpočet. Jediné, co mi vadilo, byl příšerný dabing Scottyho, který tu v češtině nemluví jako Skot, ale jako nějaký retard. Ale to je pro mne jediná chybička na kráse. A musím se připojit i k všeobecné chvále trek girls, které tu byly snad ještě hezčí než v předchozích sériích. ()

A děti půjdou v čele (1968) (S03E05)

Zajímavá myšlenka. A zajímavě podaná. Líbí se mi, jak lidé tehdy věřili, že se člověk jednou dokáže změnit a stát se naprosto laskavým a zcela nenásilným. Já být na místě Kirka, tak ty fakany utluču klidně židlí... a proto ze mne taky nikdy nebude kapitán vesmírné lodi Enterprise. Jsem příliš zaostalý. ()

Neboť svět je dutý a já se dotkl nebe (1968) (S03E10)

Další skvělá epizoda. Musím říct, že první dvě série se mi hodně líbily, ale tahle třetí se mi zdá nejlepší. Nejpromyšlenější a s nejlepšími myšlenkami. i když její technické provedení odpovídá době vzniku a výši rozpočtu, který měli tvůrci k dispozici. ()

Strážci oblak (1969) (S03E19)

Opět díl se zajímavou myšlenkou. Třetí série je celkově náročnější na přemýšlení. A v této epizodě se objevuje pro mne asi nejhezčí trek girl ze všech dosud shlédnutých dílů tohoto prvního seriálu - krásná Diana Ewing. ()

Cesta do ráje (1969) (S03E20)

Skvělý díl. A ledzephpan to shrnul naprosto přesně. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)