Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenzie používateľa sepp k tomuto seriálu (56)

Star Trek (1966)

Sice jsem vyrůstal na TNG, ale nedá se nic dělat, musím to přiznat: TOS a J.T. Kirk jsou stejně nejlepší. TOS dnes možná na někoho působí přežitě. Ale když si to pustíte a odmyslíte polystyrenové kulisy, najdete kvalitní scénáristickou práci a nadčasová témata. No a samozřejmě za Leonrad Nimoy a jeho pan Spock, to je prostě jedna z nejlépe napsaných a zahraných postav v celé historii Hollywoodu, a to ani trochu nepřeháním... A ještě poznámka k těm, co si stěžují na Remaster verzi - CGI úpravy z r. 2006 jsou udělány velice kvalitně a zejména citlivě, na atmosféře to pouze přidává a ničeho neubírá. ()

Série 1 (1966) (S01)

Je ještě někdo naprosto fascinován skutečností, že s výjimkou dvou dílů jsou závěrečné titulky všech epizod první série zakončeny momentkou postavy Viny ve verzi Orionské tanečnice? :) ()

Čas obnažení (1966) (S01E06)

Jeden z nejlepších dílů první řady. ()

Rovnováha hrůzy (1966) (S01E08)

Zřejmě nejlepší epizoda první série TOS a jedna z nejzásadnějších pro celý budoucí ST svět. Naprosto mistrovský díl. ()

Miri (1966) (S01E11)

Druhá planeta Země a taková směšná zápletka... Asi nejslabší díl první série. ()

Sedm z Galilea (1967) (S01E13)

Opravdu nechápu ty, co si stěžují na Remaster verzi a že tato utrpěla nejvíce. Ano, tato epizoda je nejvíce "CGI-heavy", tak je logické, že těch úprav bylo nejvíce. Ale tyto úpravy jsou udělány velice kvalitně a zejména citlivě, na atmosféře to pouze přidává a ničeho neubírá. ()

Zvěřinec - 1. část (1966) (S01E15)

Zde se ukazuje genialita G. Roddenberryho - zrecyklovat původní, studiem nenáviděný pilot, na dokonce celý dvojdíl, navíc s tak navýsost závažnou zápletkou v podobě vzpoury pana Spocka. A první z obou dílů je opravdu poutavý. ()

Zvěřinec - 2. část (1966) (S01E16)

Zde se ukazuje genialita G. Roddenberryho - zrecyklovat původní, studiem nenáviděný pilot, na dokonce celý dvojdíl, navíc s tak navýsost závažnou zápletkou v podobě vzpoury pana Spocka. Druhý díl už víceméně není ničím zajímavý (z pohledu diváka, který si před TOS pustí původní pilot), ale závěrečná pointa skvělá. ()

Dovolená (1966) (S01E17)

Pro mne asi nejhorší epizoda z celé první série. Toto byla opravdová pruda od začátku do konce... ()

Aréna (1967) (S01E19)

Druhý nejnudnější díl celé první série, bohužel. Jedna hvězda za legendární úvodní pěstní souboj Kirka s Gornem. ()

Příchuť zkázy (1967) (S01E23)

Přesně kvůli takovým epizodám jako je tato miluji Star Trek. Naprosto bezchybný díl. ()

Vesmírné sémě (1967) (S01E24)

Naprosto úžasný Ricardo Montalbán. ()

Vyhnání z ráje (1967) (S01E25)

Patrně nejlepší díl celé první série, společně s Rovnováhou hrůzy. ()

Věc soucitu (1967) (S01E27)

Historické první setkání diváka s Klingony - i když zde z kostýmního hlediska vypadají pouze jako nějací Mongolové, čili velmi úsměvně. A ano, Kirk skoro až k nepoznání. ()

Město na pokraji věčnosti (1967) (S01E28)

Na začátku jsem si říkal "a jéje, zase jedna z těhle epizod". Och, jak jsem se mýlil! Některé scény ze střední pasáže jsou naprosto brilantní a rozuzlení jakbysmet. Stejně tak úplně poslední dvě scény. ()

Operace: Vyhlazení (1967) (S01E29)

Celý díl takový, řekněme klasický, ovšem závěr - jedna velká emocionální horská dráha. ()

Série 2 (1967) (S02)

Druhá série je už v mnoha ohledech vyspělejší - zatímco se v té první seriál teprve hledal, zde se už utváří zásadní principy celého ST světa. Jsou tu sice dva vyloženě katastrofálně špatné díly, ale zbytek je nadprůměr a několik vyloženě legendárních. ()

Návnada (1967) (S02E01)

Zřejmě nejslabší epizoda celé TOS. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)