Enterprise pronásleduje neznámou mimozemskou loď, která zničila základnu Hvězdné flotily. (SkyShowtime)

ledzepfan

No, tak tady máme onu legendární, virálově šířenou rvačku na základě které určitě spousta frajerů ohodnotila celý seriál (jinak si těch 63% fakt vysvětlit neumím).. Jasně, ta bitka je sice zoufalá, ale problém je v tom, že ta epizoda jako taková je zase a znova velmi kvalitní startrekovské dobrodrůžo které zdaleka nehraje na první efektní signální... Já si nemůžu pomoct, ale mě to bavilo (chtěně i nechtěně). ()

darkrobyk

Kapitán Kirk je občas umanutý, což se mu nakonec vymstí. Když se rozhodne pronásledovat a zničit cizí loď, zasáhne vyspělá civilizace a přemístí kapitány obou lodí na planetu, kde se mají utkat na život a na smrt. Posádka lodi je zoufalá a nakonec smí sledovat, jak bude její kapitán nejspíš poražen... ()

Lina

Kromě té propírané bitky má epizoda nezvykle velkorysý úvod v exteriéru, dokonce s pyrotechnickými efekty. Do Bratrstva neohrožených má sice hodně daleko, na zdejší poměry je to ale pěkné. Opravdu výjimka v celém seriálu, v knižní podobě zmíněná jen letmo. Teprve po mezihře na lodi následuje souboj v terénu (na rozdíl od Blishova přepisu scénáře pojatý trochu nevhodně jako přímý přenos pro posádku). Ten už dnes, kromě jiného, bohužel dost shazuje maska mimozemšťana, proto se místo napětí spíš zasmějete. Konec dobrý, v trekovském stylu. Mimochodem, Gornové tady mají být druhem, s jakým se lidé ještě nesetkali (https://www.kontinuum.cz/databaze/druhy/185/gornove). Scénáristé Strange New Worlds je ovšem považovali za tak zajímavé, že je teď s klidem a v podstatně dravější vetřelčí podobě používají u příběhů, kdy Enterprise velí ještě její předchozí kapitán Pike. ()

majo25

Epizóda má síce viac drobných vád, ale aj jednu veľkú a úsmevnú, ktorou je šokantný súboj Kirka s plazoidným emzákom. Nielen jeho rýchlosť, či skôr pomalosť (mimochodom, jeho rýchlosť sa pri rôznych úkonoch mení), ale aj jeho ošatenie, za ktoré by sa nehanbil ani Fred Flinstone. Naivné zháňanie surovín pušného prachu, ktoré sú volne vytrúsené na povchu planéty, je tiež úsmevné. A bacha, warp faktor 8 je už cez hranu. Epizóda ale aj napriek zmienenému má šmrnc. ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Arena" bola vysielaná ako osemnásta, preto je niekedy označená ako S01E18. (koba)