Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenzie používateľa ledzepfan k tomuto seriálu (68)

Vyhnání z ráje (1967) (S01E25)

Příjemná epizoda s LSĎáckýma kytkama a šťastným Spockem. ()

Ďábel v temnotě (1967) (S01E26)

Naprosto brilantní epizoda ve které se ve snad nejlepším možném poměru mísí vše co dělá star trek star trekem. Chemie mezi postavami, akce (zde až téměř alienovského typu), vrstevnatý příběh s inteligentní myšlenkou, jemný humor.. Prostě paráda a jeden z mých nejoblíbenějších star trekových dílů (jakože i v rámci Nové Generace). ()

Věc soucitu (1967) (S01E27)

Ha, tenhle díl si se mnou teda pohrál :D V první půlce jsem to proklínal a poprvé cítil z Kirka jako zástupce federace aroganci která v kontrastu s tupými organiany nepříjemně vystupovala na povrch.. Rychle jsem ale vytušil, že ve Star Treku to takhle jednoduché nebývá a, že je něco špatně/jinak.. A taky, že jo :) ....Nakonec teda hodně solidní epizoda. ()

Město na pokraji věčnosti (1967) (S01E28)

Poměrně dlouho se to tváří jako taková výplňová epizoda pro oživení aby divák nečučel jen na interiéry vesmírné lodi.. Ale ve finále se z toho vyklubal jeden z vůbec nejdrsnějších dílů vůbec.. Asi záleží na tom kdo je zrovna jak cynicky naladěný, ale třeba pro mě to byla hodně bolestivá tečka mezi oči a na Kirka už vždycky budu koukat asi trošku jinak než doteď. ()

Operace: Vyhlazení (1967) (S01E29)

Námět dobrý. Ledaskdo vzpomene na Vládce Loutek. Kirk tady dostal zase jednou od osudu na prdel..... Ale je tam pár zbytečně přiblblých scén které tenhle potenciálně hodně silný díl sráží do průměru. ()

Návnada (1967) (S02E01)

Vcelku svižná epizoda brnkající na strunu gotického horroru. Nejde asi o nejlepší ST příběh široko daleko, ale funguje to docela dobře. ()

Páteční dítě (1967) (S02E03)

Slabší epizoda kterou drží nad vodou snad jen vtipné Bonesovy trable s těhotnou pacientkou.. Tentokrát mi přišla nezvládnutá i technická stránka. Mimoidní záběry kamery, divný střih, občas nehodící se hudba... ()

Kdo truchlí pro Adonise? (1967) (S02E04)

Jedna z nejslabších epizod. Zajímavé je snad jen to, že zde má Chekov snad poprvé poměrně dost prostoru. ()

Čas amoku (1967) (S02E05)

Tak jen proto, že Spock je oblíbená postava a poprvé se zde objevuje slavný vulkánský pozdrav, to má nějakou váhu. Jinak je to takový průměr.. ()

Stroj zkázy (1967) (S02E06)

Tak nevím.. Tohle bylo na mě příliš ploché.. Ale je fakt, že sem tam nějaký ten akčnější díl pro oživení asi neškodí.. ()

Podvrženec (1967) (S02E08)

Komorněji pojatý první ST film. Není to úplně špatné, ale je dost rušivé jak posádka (kromě Spocka a Kirka) reaguje impulzivně a zkratkovitě. ()

Jablko (1967) (S02E09)

Zajímavé prostředí. Sem tam krutopřísná hláška. Příběh na poměry Star Treku spíše průměr. ()

Zrcadlo, zrcadlo (1967) (S02E10)

Uhura konečně dostala více prostoru (a jako bounus odhalila více kůže). Spock předvedl alternativní (nebo spíše paralelní) image. Kirk si skoro zasouložil. Sulu předvedl, že by udělal kariéru i v gestapu. Chekov dostal na prdel. Bones Scotymu pomohl ve strojovně... Prostě vcelku výživná epizodka. ()

Smrtící roky (1967) (S02E11)

Dobrý námět dost mizerně zpracovaný. Evidentně byl problém natáhnout scénář do těch daných 50minut a tak se dočkáme hromady vatoidního materiálu... ()

Já, Mudd (1967) (S02E12)

Muddovu epizodu z první série nějak zvlášť nemusím, ale tentokrát jsem si to vyloženě užil.. Když se Harry objeví, je jasný, že půjde o díl poněkud odlehčený. Je to totiž sice hajzl, ale není vyloženě zlý, takže posádka řeší spíše velké trable než otázky života a smrti.. Crazy poslední třetinka kdy ve finishi posádka zavaří obvody supermozku za pomoci paradoxu lháře je už na hranici guilty plesure. ()

Trable s tribbly (1967) (S02E13)

Tahle epizoda je tak proslulá, že jsem měl díky tomu asi přehnané očekávání.. Ono to není vůbec špatné. Je tam hromada vtipných momentů, je to takové hezky odlehčené atd.. ale ve výsledku jsem prostě čekal něco mnohem výraznějšího.. ()

Chléb a hry (1968) (S02E14)

Špatný díl to není, ale určitě to (v rámci podobného námětu) není taková parádička jako eskapáda s náckama pár dílů zpět. ()

Cesta k Babylonu (1967) (S02E15)

Docela zásadní epizoda ve které se poprvé ukáže Sarek a ve které se více poodhalí Spockovy priority. Celá epizoda je několikavrstevnatá a nabitá kvalitním dějem. ()

Posedlost (1967) (S02E18)

Tahle epizoda není sice bůhvíco ale aspoň se snaží o jakousi vícevrstevnatost. Takový TOS průměr který asi v paměti nezaujme nějaké výrazné stanoviště. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)