USS Enterprise zkoumá zmizení na planetě připomínající Římskou říši. (SkyShowtime)

DocBrown

Římani se samopaly (konkrétně dánský Madsen M50) a televizí. Ačkoli zajímavý námět, dějově nic moc až na pár vtipných momentů. Futuristické auto Jupiter 8 je skutečný prototyp The Reactor, s motorem Chevrolet uloženým v šasi Citroenu DS. Ani Spock není neomylný, jeho počty mrtvých ve světových válkách jsou hodně podhodnocené (hlavně v té třetí). ()

PKD

Opravdu zajímavý nápad. Empire TV rulezzz! Mohlo to býti i za 5, pokud by to scénáristé nepodělali (a mě nenaběhla pokaždé žíla na spánku) tím zasr. Křesťanstvím. :-/ ()

darkrobyk

Každá společnost držená násilím se nakonec rozpadne, což dějiny dokazují neustále. I zdejší, byť technicky vyspělý Řím je už za zenitem. Našinci se asi bude zdát náboženský motiv přitažený z vlasy, leč Američané to jistě vidí zcela jinak. A zatímco doktor se Spockem úpí ve vězení, kapitán si užívá s blonďatou čubkou. Ale všeho do času.... ()

• Epizódy boli vyrobené v inom poradí, než boli pôvodne vysielané. Epizóda "Bread and Circuses" bola vysielaná ako dvadsiata piata, preto je niekedy označená ako S02E25. (koba)