Star Trek

• USA Star Trek (viac)
USA, (1966–1969), 65 h 51 min (Minutáž: 50–51 min)

Tvorcovia:

Gene Roddenberry

William Shatner, Leonard Nimoy, DeForest Kelley, Nichelle Nichols, James Doohan, George Takei, Walter Koenig, Majel Barrett, Grace Lee Whitney, John Winston (viac)

Posádka hvězdné lodi Enterprise pod velením kapitána Kirka se noří hluboko do vzdálených koutů vesmíru, aby objevila nové světy a civilizace. (Netflix)

Recenzie používateľa DocBrown k tomuto seriálu (75)

Aréna (1967) (S01E19)

Legendární souboj s Gornem na Cestus III (abych použil Siskova slova), zlatá kapitola sci-fi. Mythbusters sice vyvrátili použití takového kanónu, ovšem nevzali v úvahu mimozemský bambus a uhlí. Ale zajímavá je i první dost akční část a dokonce použití minometu, dost netradiční ve Star Treku. ()

Dveře do vesmíru (1967) (S01E20)

Tuhle epizodu nemám vůbec rád, nepočítaje dětské epizody, patří k nejhorším. Námět je sice ok, ale zpracování dost mizerné, zejména Lazarus a jeho falešné vousy. ()

Zítra bude včera (1967) (S01E21)

Nádhera, Starfighter, fascinující letadlo. Jak příznačné pro Star Trek. Pátou za výslech Kirka, snad ještě lepší než Čechova ve čtvrtém filmu. I am going to lock you up for 200 years .... That ought to be just about right. ()

Návrat Archonců (1967) (S01E22)

Společnost spojená do jednoho těla (a řízená Landru) je předobraz Borgů Your individuality will merge into the Unity of good ()

Příchuť zkázy (1967) (S01E23)

Ten diplomat je opravdu nadčasový, takových politiků dnes máme. Scotty dostává první velkou roli a nezklame: The best diplomat I know is a fully activated phaser bank.. ()

Vesmírné sémě (1967) (S01E24)

Dobrá epizoda, ale hlavně úvod do skvělého filmu Wrath of Khan ()

Vyhnání z ráje (1967) (S01E25)

Zamilovaný Spock odmlouvá kapitánovi :-D, jinak ale slabší příběh (hlavně řešení problému). Trochu mi evokovala létajícího Čestmíra. We're evacuating all colonists to Star base 27 - No, I don't think so - You don't think so, what? - I don't think so, sir. Další zábava jsou Kirkovy urážky Spocka (za to nakonec tu čtvrtou). ()

Ďábel v temnotě (1967) (S01E26)

Ten kdo měl být nestvůra je nakonec je oběť. Jedna z nejlepších vážných epizod. I'm a doctor, not a bricklayer. No a ten konec se Spockem. Je mi úplně jedno, že tam leze někdo po čtyrech s kobercem přes záda. ()

Věc soucitu (1967) (S01E27)

Líbí se mi, jak tu lidstvo (resp. Kirk) není vykresleno jako idealisticky mírumilovné, jak známe z TNG. A Kirk chce svojí válku skoro za každou cenu a snad by se proti zdánlivě natvrdlým Organianům spojil i s Klingony. Ti se ve Star Treku vyskytují vůbec poprvé a jejich velitel Kor se pro úspěch objevil v DS9 ještě třikrát (+1 v TAS). Organiané už zde věděli, že jednou bude lidstvo s Klingony přáteli. Basil Poledouris tu údajně hraje jednoho Klingona. ()

Město na pokraji věčnosti (1967) (S01E28)

Dle mnohých nejlepší epizoda (nejlepší dle IMDB, druhá v hlasování na CBS v 2016) s hlubokou myšlenkou. Jak přínačné pro dnešní dobu, kdy naivní pacifismus dokáže napáchat obrovské škody. She was right. But at the wrong time ()

Série 2 (1967) (S02)

Druhá série TOS bylo to nejlepší co kdy ve Star Treku vzniklo a i hodnocení na CSFD to zatím potvrzuje. ()

Návnada (1967) (S02E01)

Enterprise v říši pohádek ()

Proměna (1967) (S02E02)

Představení Zeframa Cochrana, tady je ale nějak nudnější než ve filmu First Contact. ()

Kdo truchlí pro Adonise? (1967) (S02E04)

Ačkoli ten začátek s rukou a "posedlým" Scottym vypadá nadějně, a později se k tomu přidá Čekov, ten příběh s Apollem a tuctovou Trek-girl je až příliš béčkový a né příliš originální. A to jsem za motiv Antiky rád. Možná protože herec byl vybírán podle vzhledu a ne podle charizma. ()

Čas amoku (1967) (S02E05)

První půlka s nasraným Spockem a samotný závěr je výborný, ale celý souboj působí poněkud naivně (a nelogicky), takže na plný počet nedosáhnu. ()

Vlk v ovčíně (1967) (S02E07)

Takže Jack the Ripper je vlastně také Polymorph z RD. Dal bych 4*, ale jak vlezl do počítače už bylo dost naivní. ()

Podvrženec (1967) (S02E08)

Changeling je předlohou pro první film ST: Motion Picture. Učení Uhury bylo roztomilé, ale ta rychlost hodně naivní. ()

Jablko (1967) (S02E09)

Čekov se ještě na Enterprise moc neohřál a už si užívá nejvíc ze všech.Je tu na lodi někdo, kdo alespoň vzdáleně vypadá jako Satan? # Nejsem si vědom nikoho, kdo splňuje tento popis. ()

Zrcadlo, zrcadlo (1967) (S02E10)

Stvoření zrcadlového vesmíru, na kterém se později přiživila spousta epizod DS9 a dvojdíl ENT. Alternativní Spock byl výtečný, stále logický, Sulu hódně zlý. Uhura ukázala krásný pupík. Tady fakt přemýšlím, zda je nejhezčí Trek girl ona nebo Jadzia. ()

Star Trek má nového Pikea

27.02.2015

Star Trek po česku!

Star Trek po česku!

22.07.2007

Asi bychom jenom ztěží našli kultovnější sci-fi sérii, než je Star Trek. V úvahu připadá ještě Lucasovy Hvězdné války, ale ty nemají tak bohatou historii. Už tomu bude 41 let, kdy byl první díl Star… (viac)