Dempsey a Makepeaceová

• Česko Dempsey a Makepeaceová (viac)
Akčný / Krimi / Dráma / Mysteriózny
Veľká Británia, (1985–1986), 24 h 46 min (Minutáž: 44–96 min)

Tvorcovia:

Tony Wharmby

Hudba:

Alan Parker

Michael Brandon, Glynis Barber, Ray Smith, Tony Osoba, Nick Brimble, John Terry, Caroline Bliss, Simon Crane, Mark Ryan, Gaby Dellal, Amanda Pays (viac)

Newyorský policajt James Dempsey má v Anglicku posilniť elitnú jednotku ako partner seržantky Harriet Makepeaceovej. Ich vyšetrovacie metódy sú veľmi odlišné, ale spolu tvoria skvelý tím. (oficiálny text distribútora)

Wez

seriál který mě neskutečně bavil-věčné hašteření mezi ůstřední dvojicí,krásná G.Barber a tvrďák M.Brandon-příběhy taky dobrý-prostě seroš,kterej nevyšuměl ani po letech... ()

Hixx

No kto by nepoznal sympatickú anglickú bloncku Makepeaceovu a amerického frajerika Dempseyho ? Vlastne asi iba ľudia, ktorý zažili časy totality a toto bol jeden z mála zahraničných krimi seriálov ktoré sa cez železnú oponu dostali aj k nám. Vtedy sa to dalo porovnávať asi len s Derickom a Majorom Zemanom tak by som tomu dal viac no dnes len kôli nostalgii hodnotím priemerne. ()

HRom99

Kriminálka, ktorá nepostráda okrem napätia aj vtip a doťahovanie sa hl.hrdinov. BTW: nikdy som neveril, ze predstaviteľka Makepeacovej by mohla byť z Anglicka. :-) ()

Slavusko

Jeden z najlepsich "starych" serialov, ktory sa da uplne v pohode pozerat aj po 25 rokoch... Videl som vsetky casti a vzdy sa tesim, ked ich raz v roku STV reprizuje aj ked uz asi tak po 1000-ci krat... : ))) ()

JARDAHONDA

Tento seriál jsem moc rád sledoval.. Na 80. léta je velmi dobře zpracovaný. Taktéž mě příjemně potešilo, že hlavní hrdinové se díky seriálu sblížili a stali se i v soukromí partneři. **** ()

insky

Na tu dobu nadpriemer-ny seriál zapísaný pozitívnym dabingom, pani Magálová a pán Farkaš sa zaiste s týmto dabingom zviditeľnili min. na Slovensku viac asi ako svojimi filmami a hrami :) ()

wlad81

Glynis je (bola) celkom určite jedna z najkrajších žien vôbec a sama o sebe pridáva jednu hviezdu. Strašne dobre sa na ňu pozerá a v pohode sa pozerá aj na zvyšok. ()

Kotol

Keby sa v kolonke žáner objavilo okrem "Akční/Drama" aj "Komedie", tak tomuto kultovému seriálu, ktorý ako jeden z mála československých dabingov môžem sledovať aj v slovenčine, nemôžte dať menej ako 4*. Rozhovory oboch hrdinov sú (miestami extremně) vtipné, páradne provokačné z pohľadu oboch pohlaví a pritom súčasne celkom ľahko uveriteľné aj v "praxi". Nadčasový Makepeacovej sexepeal a drsne vtipný a vtipne drsný americký megatýpek Dempsey sú dvojička, ktorým začnete od začiatku fandiť v osobnom, pracovnom i reálnom živote. ()

eexDon

Für mich - 70%, - /kolísavá úroveň jednotlivých dílů, hašteření 2 hlavních postav jde občas už na nervy/, + /Spikings jako neustále mrzoutský šéf zábavný, Makepeace docela pohledná a sexy, Dempsey sympatický drsný Amík, za těch 31 dílů to nestihlo ztratit jakousi úroveň/, hodnocení - vlastně průměrný krimi seriál postavený na 2 protikladech - anglická lady a americký kovboj, poznámky - život je pes a smrt tak blízko ()

Adlers

Svojho času(80.-te roky) výborný seriál, dnes mi pripadá však trochu smiešny, až trápny(hlavne to Dempsey-ho tasenie zbrane pomaly aj pri prelete lietadla). Čo už, doba ide ďalej. ()

Generi

Dávam tri hviezdičky len z nostalgie. Tento seriál stojí a padá na priťažlivosti hlavnej dvojice, ktorá srší z každého záberu. Ale dnes je to už všetko, príbehy sú naivné a neuveriteľné ()

Monicina

Klasika z 80 rokov. Všetci sme na tom frčali. Dvojica, v ktorej to iskrí, prísny šéf a prostredie Londýna. Dnes už to samozrejme nemá také grády ako vtedy. ()

v.pohode

Dempsey dává snad v každým díle Makepeacový pořádnou čočku, kterou ona bere s přehledem. Jako třeba když Dempsey v zápalu boje vyskočí bez padáku z letadla a zapomene Makepeacovou samotnou v letadle a ta pak musí sama přistát - kdo tohle vymyslel... A hlavně Makepeaceová je neuvěřitelná kočka s neuvěřitelnýma očima, jejíž účes vymyslel sám Vidal Sassoon a který tenkrát chtěla snad každá ženská. Teď viděno po letech matně vzpomínám na skvělý slovenský dabing. Já to vidím na poctivý 4 hvězdy a jsem naštván, že takovej seriál už nikdo nikdy nenatočí a když to srovnám s takovou Krimánálkou Anděl... ()

patto

Kto by ich nepoznal kto má dnes nad 40 :) ... Vo svojich časoch top seriál. Teraz keď to na STV pozerám, rôzne scény budia skôr úsmev ako pôvodne zamýšlané prekvapenie/šok ale nieje to nič strašné. Za charizmu seriálu a božskú Makepace hviezdička naviac *****  . Za mňa podhodnotené - 78% ()