Báječná léta

• USA The Wonder Years
Dráma / Rodinný / Komédia
USA, (1988–1993), 42 h 10 min (Minutáž: 22 min)

Fred Savage, Dan Lauria, Alley Mills, Jason Hervey, Danica McKellar, Josh Saviano, Olivia d'Abo, Daniel Stern (rozprávač), Michael Landes, Juliette Lewis (viac)

V průběhu 115 dílů vzpomíná třicátník Kevin Arnold na své dětství, které prožil na předměstí amerického města šedesátých let. Let květinových dětí, války ve Vietnamu, dobývání Měsíce. Ve vzpomínkách se Kevin vrací ke své lásce k černovlasé Gwendolíně, přátelství s Paulem Pfeifferem i ke spolužití se svými rodiči a sourozenci. (oficiálny text distribútora)

kluzo

Fajn seriál o dospívání. Myslím, že tohle by si zasloužilo opakovat stejně jako třeba M.A.S.H. Těšil jsem se na každý díl. Hudba v seriálu je taky nádherná a dobře zvolená. ()

Candid

Nechápu, že spoustu piřblblých seriálů v televizi opakují do zblbnutí, ale tenhle seriál se někde ve všem tom marasmu ztratil a to i přes to, že nad vším, co teď v našich televizích běží, s přehledem vyčnívá. I když už mi není náct, ráda bych se na něj znovu podívala. ()

closed.eye

Jen zahlídnu název a už mi v hlavě zní úvodní znělka. Jak já tenhle seriál kdysi v pubertě milovala... Přála jsem si kluka hodnýho a citlivýho jako Kevin :-). Víc retro už tento seriál natočit nemohli, ráda bych se na něj dívala zase. Velmi příjemnej byl i Donutil coby vypravěč - dospělej hlavní hrdina. ()

PedroPo

Asi mě to nepotkalo ve správném roku věku. Když šla Báječná léta v televizi, připadaly mi všechny postavy jako totální trotlové, kteří se totálně trotlovsky chovají. Holt jsem neodhalil tu správnou poetiku :) ()

drStanek

Může to bejt tak 14 let od doby, kdy jsem to (jako 6 letej) viděl naposledy. Už ani nevím, o čem to bylo. Ale vím, že to bylo skvělý! ()

spacylemon

... seriál, s kterým bylo báječné vyrůstat; ale ještě mnohem silněji působí, když se k němu člověk po letech vrátí... (i když do těch jemných strun nostalgie občas buší paličkou na maso) ()

Luxocculta

Zábavné, dojemné a s citem i nadhledem odvyprávěné příběhy o životě a dospívání malého kluka v Americe na přelomu 60. a 70. let, ve kterých nejspíš každý nějakým způsobem pozná i sám sebe. Seriál mě bavil jako náctiletého a překvapivě mě baví i dnes, s odstupem více jak dvaceti let. ()

KdG

Povedenej seriál, atmosféra 60 let v americe a do toho dospívající Kevin a jeho problémy. Fakt pohodové koukání. ()

DonTommy

Milovaný seriál z dětství, už je to bratru přes deset let co jsem to viděl. Jestlipak by mě to stejně oslovilo i v současnosti? Musím si někde pár dílů sehnat, ideálně v českém dabingu ()

Marator

Seriál jako natočený na míru. Prožíval jsem veškeré strasti i úspěchy společně s Kevinem. Tak jsem mu přál, aby s Winnie Cooperovou prožil celý svůj život. Vlastně i díky němu jsem několik let nosil "hočiminovky trepky" (levnější varianta Converse tenisek):-). Výborný Joe Cocker v úvodní znělce a jeho With a Little Help from My Friends, se kterou se proslavil už ve Woodstocku, kterého jsem tím pádem začal hned poslouchat. Strašně mě ovlivnila jeho Báječná léta. Jen by to chtělo vydat na DVD s původním českým dabingem a obohatit moji sbírku! ()

JK77

ak sa nemylim tento serial nikdy nevysielala ziadna SK TV, minimalne nie cely. A ja neviem preco, aj ked uz je starsej vyroby ma stale co povedat. Na rozdiel od dnesnych sra**** co v TV bezi!!!! ()

PeterJon

Rozkošné, ale keď som to pozeral ako 34-ročný, dal som 7 častí zo 115 a už ma to nechytá, tie detské problémy už idú akosi mimo mňa...Škoda, že som tomu nerozumel, keď to dávali na ORF v roku 1988, vtedy by mi to moc prospelo ako liek na vývoj osobnosti a problémy v dospievaní :) ()

MartyMcFly89

Na Kevina jsem narazil asi tak ve stejném věku, jako on vystupoval v seriálu, asi tak ve dvanácti (asi i dříve). Dávám samozřejmě za pět, tento seriál splňuje vše, co od seriálu chci. Připomíná mi trochu Forresta Gumpa (svojí měkkostí, která přesto dokáže sdělit tolik závažných a zajímavých věcí). Tohle není jen tak nějaký seriál, je unikátní svým poselstvím let 60 a spoustou dalších věcí. Těžko se mi to u tohoto kousku definuje, docházejí mi zde slova. Ale je opravdu dobrý. ()

DooFooS

Srdeční záležitost, protože jsem po dobu vysílání tohoto seriálu byl v podobném věku a to si pak jeden pamatuje všechno o něco intenzivněji. ()