F1: Touha po vítězství

• Česko Formule 1: Touha po vítězství (viac)

Pohled na jednu sezónu nelítostných závodů Formule 1, kde řidiči, manažeři i majitelé týmů jedou na plný plyn, na dráze i mimo ni. (Netflix)

Recenzie používateľa Sany33 k tomuto seriálu (41)

Peníze hýbou světem (2021) (S03E01)

Príbeh: Covid dobehol aj F1 a vybral si prvú daň a tou je veľká cena Austrálie. Aspoň je viac času merať si pipišov s tým, kto od koho kopíruje monopost :) Prevedenie: Opäť sa jedná o rozjazdovú časť, ktorá nám štartuje sériu 2020 ročníka. Covid je sviňa a má dopad aj na jazdcov ako aj na celý svet. Dúfam že ďalšie epizódy budú viac z trate. 79% ()

Zpátky na trati (2021) (S03E02)

Príbeh: Konečne sme naspäť  na trati a venujeme sa tomu, čo je naozaj dôležité a síce súboju Mercedes vs RedBull. Prevedenie: Toto je to, čo fanúšikov zaujíma prvé priečky a súboje či už na trati alebo aj v zákulisí. Šance na pokorenie Mercedesu sú ale v nedohľadne. 90% ()

Druhé housle neberu (2021) (S03E03)

Príbeh: Časť zaoberajúca sa majstrovským teamom a síce teamom Mercedes. Prevedenie: Páči sa mi, že aj napriek teamu sa súperí aj na úrovni vodičov a ako sa Bottas snaží vystúpiť s Hamiltonovho tieňa a jeho vlastný team mu to nechce dovoliť. M8 jednoducho robiť špinavú robotu aby Lewis mohol zlíznuť smotanu. Čo sa ale zrejme Vallerimu moc nepozdáva. 98% ()

Promluvme si o Ferrari (2021) (S03E04)

Príbeh: Loď Ferrari pláva v priemerných vodách a pokúsia sa to závodníci zmeniť na domácom okruhu. Prevedenie: Ferrari ťaží zo svojej histórie a veľmi silnej fanúšikovskej základne ale ak nezačnú vyhrávať neverím že si štatút prvých teamov udržia. Je nutné angažovať mladú ambicióznu krv, ktorá by v nasledujúcej sezóne mohla zamiešať kartami. 88% ()

Konec aféry (2021) (S03E05)

Príbeh: Dany Riccardo musí prehodnotiť svoje priority a rozhodnúť sa či mu stačí bojovať o stred tabuľky s nevyspytateľným monopostom alebo zariskuje v inom teame. Prevedenie: Dany je môj obľúbenec a preto ma zasiahlo, keď sa vykašlal na RedBull, ktorý je zas môj obľúbený team. Teraz je znova nerozhodný ohľadom svojej budúcnosti, musí si ale uvedomiť, že mladší už nebude a najlepšie roky už má chalan za sebou. 97% ()

Kdo se směje naposled (2021) (S03E06)

Príbeh: Gasly sa snaží ukázať chlapcom z RedBullu, že jeho odstavením stratili vynikajúceho závodníka. Prevedenie: Pireovi som fandil aj v Tauri aj v RedBulle a bolo mi ho veľmi ľúto. Toto víťazstvo som mu úprimne doprial a dosť som si vychutnal pohľad na Hornerov ksycht keď som si vzal do úvahy Albonove nedávne výsledky. Za chyby sa trestá. 98% ()

Guentherova volba (2021) (S03E07)

Príbeh: Osud teamu Haas leí na Guentherových pleciach. On rozhodne, kto pôjde s kola von a kto zostane. Prevedenie: Mne osobne je príbeh stajne Haas úplne ukradnutý. Ale je mi celkom ľúto tých chalanov, nakoľko majú neschopný monopost a ešte neschopnejších pretekárov. Tak ale niekto musí byť aj posledný. 78% ()

Ničeho nelituju (2021) (S03E08)

Príbeh: Ferrari konečne stavia na mladú krv a tak isto aj McLaren. Uvidíme či sa im to v budúcej sezóne vyplatí. Prevedenie: Príbeh okolo mladých chalanov ako je Noris alebe Leclark či Sainz ma celkom bavia. Je vidno ako si to užívajú a nemajú ešte v gatiach čo bude s ich kariérou a kam sa poberú budúcu sezónu, žijú pre prítomný okamih a tak sa to má jednoducho robiť. 93% ()

V horkém křesle (2021) (S03E09)

Príbeh: Ak sa stane niečo podobné na trati, tak preteky jednoducho idú bokom. Prevedenie: Veľmi silná časť, ktorá ma priklincovala do sedadla. Vedel som ako to skončí ale aj tak som sa na tie záchranné manévre pozeral so zatajeným dychom a držal som palce všetkým zúčastneným. Aj napriek tomu že doba napreduje vždy sa v tejto rýchlosti môžu prihodiť smrteľné nehody. 99% ()

Do poslední chvíle (2021) (S03E10)

Príbeh: Boj o stred poľa je zatienený Hamiltonovým nárekom. Aké ťažké to má černoch v dnešnej dobe. Prevedenie: To by asi ani nemohol byť Netflix aby tam nepchal keci o utláčaní černochov a LGBT komunity. Je mi z toho na vracanie. Hlavne ak o tom hovorí človek čo má za závod šesť cifernú sumu pripísanú na účet. Táto časť do fenoménu F1 vôbec nepatrí. 10% ()

Souboj titánů (2022) (S04E01)

Príbeh: Hneď prvý závod v Bahrajne je zrkadlom toho, čo sa bude odohrávať celú sezónu a síce, že najväčšie súboje o prvé miesta budú zvádzať Hamilton a  Verstapen. Prevedenie: Opäť sa vraciame ku kvalitne prevedenému dokument ktorý mapuje celú sezónu závodu Formule 1 za rok 2021. Pohľad do zákulisia najvyššieho motošportu sveta je opäť tu a opäť vo veľkom štýle.  90% ()

Eso v rukávu (2022) (S04E02)

Príbeh: V stajni McLarenu to vrie. Ich dvaja jazdci sa evidentne moc nemusia a je to poznať aj na okruhu. Môžu z toho profitovať jazdci Ferrari, ktorý sa doťahujú na tretiu pozíciu v rámci pohára konštruktérov. Prevedenie: Osobne ma dosť vytáča ako sa Lando správa k Ricciardovi, ktorý už má čo to za sebou. O jeho kvalitách niet pochybností ale chýba mu trocha pokory... pevne verím že ju dostane na dráhe lebo karma je zdarma. Trocha sme si odbehli od súboja favoritov aby sme sa pozreli na boj o stred poľa. 91% ()

Bod zlomu (2022) (S04E03)

Príbeh: Súperenie medzi Maxom a Lewisom eskaluje k obrovskému súboju na poli v Silverstone. Lewis po tom ako skoro Maxa zabil pri náročnom manévri a následnej penalizácií v tomto závode víťazí. Prevedenie: Som fanúšik RedBullu a teda som možno zaujatí ale po takomto manévri mal skončiť v závode a nie si pohodlne doplachtiť na prvé miesto a ešte ho aj oslavovať akoby sa nechumelilo. Potom to ešte zahrať na chudáka ako on musel ako malý čierny chlapec bojovať o svoje miesto lebo ho nikto nebral do teamu. Chcelo sa mi grcať. 73% ()

Jako zdolat vysokou horu (2022) (S04E04)

Príbeh: Jedinou možnosťou ako zachrániť team HAAS v tejto sezóne je upísať sa Ruskému oligarchovi, ktorý si ako podmienku kladie angažovanie svojho syna do role pilota. Prevedenie: Nepáči sa mi, že Netflix nemá na toto do očí bijúce uprednostňovanie prachov pred talentom vyhradený názor a ešte sa snaží vykresliť Mazepina ako chudátko, ktorému nejde jeho autíčko. Pritom je to evidentne rozmaznaný fracek ktorý a na túto veľkú hru proste nikdy mať nebude.  58% ()

Hlavně přežít (2022) (S04E05)

Príbeh: Bitka o tretie miesto v pohári konštruktérov je neľútostná. Dokazuje to aj Dany, ktorý uchmatne titul z Monzy aby totálne ponížil domáce Ferrari. Prevedenie: Nakoľko je Ricciardo jeden z mojich najobľúbenejších pretekárov som úprimne rád, že sa mu konečne podarilo prelomiť smolu a to navyše na domácom ihrisku Ferrari. Tie škriepky okolo Landa a Danyho sú detinské ale oni my tí pretekári stále pripadajú ako malé deti, či už na trati alebo mimo ňu. 91% ()

Když na to máš, tak to ukaž (2022) (S04E06)

Príbeh: Nazrieme do stajne Williams, ktorá bojuje o udržanie medzi top teamami F1. Niekto bojuje o titul, niekto o stred poľa. Ale stajňa Williams sa tak tešila z bodovanej desiatej priečky akoby vyhrali majstrovstvá. Aj v tomto je krása tohto športu. Prevedenie: Mne osobne je stajňa Williams ukradnutá. Viem že historicky sa jedná o neoddeliteľnú súčasť F1 ale v konečnom dôsledku ju nesledujem a nakoľko stále angažujú podpriemerných pilotov im nemám možnosť ani fandiť. A zrazu sa tu objavil George. Tento chlapec na to má. Ak sa s týmto monopostom dokázal predrať do prvej desiatky, nechcem vidieť čo dokáže v Mercedese budúcu sezónu. 88% ()

Růst bolí (2022) (S04E07)

Príbeh:  Pozrieme sa na dráhu dvoch mladíkov vo Formuli 1. Konkrétne závodníka AlphaTauri Tsunodu. A pretekára Alpine, Estebana Ocona. Prevedenie: Čo sa týka Tsunodu, je to zas iba preceňovaný mladík, ktorý sa sťažuje na svoj monopost aj napriek tomu, že jeho kolega jazdí na tom istom a dokáže podávať stabilné výsledky. Na druhej strane Esteban je talent, ktorý mal síce na Hungaro ringu šťastie a ťažil z vynikajúcej práce svojho teamového kolegu ale myslím si, že o ňom ešte budeme počuť. 60% ()

Pan Wolff to zařídí (2022) (S04E08)

Príbeh: Všetko nasvedčuje tomu, že Lewis Hamilton bude mať nového parťáka a Valteri Botas si bude musieť hľadať novú stajňu ak chce zostať v tejto veľkej hre.  Prevedenie: Mercedes chladnokrvne vypoklonkuje Botasa aj napriek jeho evidentnej zohratosti s Lewisom. Do tímu treba vraj novú krv ktorou má byť Russel. Mercedes už celkom dlho hateujem a tento diel ma v tom iba potvrdil. 92% ()

Nová éra (2023) (S05E01)

Príbeh: Pohľad na odštartovanie novej sezóny. Bližší pohľad do stajní Ferrari a Haas. A samozrejme prvý závod a súboj kolesa na koleso Leclerca s Verstaphenom. Frustrácia Mercedesu a čistky v jednotlivých teamoch. Prevedenie: Dramatický prvý závod hrá krásne do kariet produkcií Netflixu na dotiahnutie atmosféry prvého dielu tejto dokumentárnej série. Na prvý diel je to veľmi vysoký nadštandard a dosť ma to bavilo. Uvidíme ďalej. 90% ()

Zpátky ve hře (2023) (S05E02)

Príbeh: Časť venovaná Mercedesu a špeciálne jeho klenotu v podobe Lewisa Hamiltona. Jeho pasovanie sa s monopostom s výrobnou vadou, ktorú nedokázali odstrániť ani technici a tak Mercedes naplno začal zaberať až v polovici sezóny kedy už mal Max dosť veľký náskok. Prevedenie: Óda na fňukanie mercedesu o tom ako sú k nim všetci z FIA nespravodlivý. To že majú neschopný technický team, ktorý si dva mesiace nechá degenerovať pretekárov o tom ani nebudem hovoriť. V časti je tiež spomenutá veľká nehoda Choua pri ktorej až mrazí. Aj napriek tomu, že sa nestotožňujem s názormi Mercedesu je táto časť natočená pútavo a s citom pre emócie a to je to hlavné.  75% ()

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů