F1: Touha po vítězství - Série 5 (2023) (séria)

Zpátky ve hře (S05E02)

(epizóda)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2023, 49 min

Hudba:

Walter Mair

Šéf Toto Wolff řeší nečekané problémy týmu Mercedes. Lewis Hamilton si jenom těžko zvyká na nově upravený závodní vůz. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Časť venovaná Mercedesu a špeciálne jeho klenotu v podobe Lewisa Hamiltona. Jeho pasovanie sa s monopostom s výrobnou vadou, ktorú nedokázali odstrániť ani technici a tak Mercedes naplno začal zaberať až v polovici sezóny kedy už mal Max dosť veľký náskok. Prevedenie: Óda na fňukanie mercedesu o tom ako sú k nim všetci z FIA nespravodlivý. To že majú neschopný technický team, ktorý si dva mesiace nechá degenerovať pretekárov o tom ani nebudem hovoriť. V časti je tiež spomenutá veľká nehoda Choua pri ktorej až mrazí. Aj napriek tomu, že sa nestotožňujem s názormi Mercedesu je táto časť natočená pútavo a s citom pre emócie a to je to hlavné.  75% ()

William_

Ubrečený fňukny zase v komentářích brečí že je díl o Mercedesu a ne o jejich krysím miláčkovi z Nizozemska, avšak i oni se dočkali, neboť několik zvratků od šéfa RB v této epizodě taky zazní. Neschopnost a někdy až amatérismus v Mercedesu je zde zachycena poměrně dobře. Ta šílená nehoda Choua byla hrozivá, až se mi z toho zatajil dech. Naštěstí to dobře dopadlo. Sraz "hlavounů" a Totovo divadélko bylo taky oživením dílu. PS: Připadá to jenom mně, nebo je snad v druhé polovině dílu na každém třetím záběru Tom Cruise? ()

jim_clark65

Ukážková NF Drive to Survive epizóda, v ktorej zatajili určité podstatné fakty a vyfarbili Mercedes, ako nejakých "chudáčikov". Pritom sa pravidlá upravovali práve kvôli nim, pretože pomaly, ako jediný tím nevedeli poriadne zabrániť "skákaniu" ich monopostu. Tak, ako povedal Horner = "stačí zdvihnúť svetlú výšku" - lenže to nespravili, pretože by boli pomalí, namiesto toho tlačili na zmenu pravidiel, a do istej miery "zarezali" Ferrari. ()

Remivsremi

Nepříliš přesvědčivá epizoda. Porpoising a Mercedes byl pro sezónu důležitý milník. Tento problém ovlivnil výsledky a možnosti stáje. Čekal bych detailnější rozbor, důkladnější vhled, pochopení důsledků. Pokud se navíc přeskočí souboje, výsledky a časté výpadky na začátku sezóny, které způsobovaly napětí a zajímavost, bude to škoda. Problém mám i s malým zapojením Silverstone. Byl to ten nejnapínavější závod sezóny, zaslouží si celou epizodu. Dramaturgie mi tady výrazně nesedla. ()