F1: Touha po vítězství - Série 4

(séria)
Dokumentárny / Športový
Veľká Británia, 2022, 6 h 52 min (Minutáž: 33–52 min)

Další adrenalinová řada seriálu o závodech Formule 1, ve které do kokpitu zasedne dvacítka ostřílených veteránů i úplných nováčků. (Netflix)

DonBraso

To je tak, kdy máš nejnapínavější sezónu a Netflix v tom hledá něco víc. O Haasu opět dost s Güntherem,že to někdy už je pomalu fakt zbytečný, ale aspoň s ním je i sranda. Alfa Romeo nejspíš opět zakázala Netflixu cokoliv točit s nima nebo na ně srala. Kimi Räikkönen skončil a v dokumentu ani podělaný slovo.Tohle je fakt big fail. To ostatní vcelku zůstalo při starém,takže o McLarenu se toho opět dozvíte dost.Ferrari se taky něco řekne. Pak samozřejmě prim RedBull a Mercedes a jeho dva závěrečné díly. Co je potom zase špatný, že přeskakujete závody a klidně se později vrátíte o několik závodů do zadu. Tohle by určitě chtělo vychytat, protože když už jsem v Barceloně, tak proč se mám zase vracet v dalším díle opět tam kvůli tomu, že tam další stáj má svůj příběh. George Russell nakonec hodně prostoru a vůbec o něm stejně nic zajímavého nedostaneš. Rozhodně čtvrtá série ztratila glanc a trochu už dochází dech skvělých tří předešlých.75% ()

koza3

Tak už se to bohužel okoukalo. Tvrzení spousty jezdců, že je to předramatizované mě trošku nahlodalo a když jsem na to koukal, tak jsem si vzpomínal, jak to ve skutečnosti bylo a je pravda, že je to značně zkreslené. Musíte to však brát jako drama seriál a užít si to s popcornem. Hledat v tom dokumentární tag je nesmysl. Dřívě mě v seriálu nejvíce táhla bitva o přední příčky a šampionát, ale letos jsem si nejvíce užil díl o Williamsu. Je mi tuze sympatický nový šéf Jost Capito a fandil jsem jim ať získají aspoň ten jeden vysněný bod. Další super epizodou byl Haas a Guenther Steiner, který je prostě takový vtipný ko*ot, že ho prostě budete mít rádi. Takže nadprůměr, ale možná by to chtělo trošku odskočit od scifi a vyzkoušet to víc na reálie. ()

tomino28

Stojím si za tím, že sledovat souhrn sezóny ze zákulisí je zajímavější, než sledovat samotné závody. Navíc divák již ve čtvrté sezóně potkává povědomé tváře a rychle se vrací tam, kde se minule skončilo. A finále celé sezóny 2021 by nevymysleli snad ani ti nejlepší scénáři Hollywoodu. Už jen proto stojí za to prokousat se deseti epizodami až do samotného konce. Dobrá práce a snad budeme pokračovat rokem 2022! ()

Tomas_PO

Opäť, aj štvrtá séria trefa do čierneho - za plných 5 hviezd. V tomto je Netflix proste neprekonateľný. Samozrejme, k úspechu výrazne dopomáha snáď najfascinujúcejší šport v podobe F1ky, ale aj unikátne exkluzívna spolupráca, ktorú sa manažmentu F1 a Netflixu podarilo nadviazať. Zábery priamo zo zákulisia, nikdy nezverejnené rozhovory či roztržky z interkomových rádií, neuveriteľne dramaticky rozobraté kľúčové udalosti na trati, či už v podobe havárií, kolízií, alebo úspešných predbiehacích manévrov a samozrejme rozhovory s jednotlivými účastníkmi, niekedy hrané (ako samotná F1), no inokedy autenticky emotívne (tiež ako samotná F1). Kvitujem snahu o rovnomerné rozloženie pozornosti medzi jednotlivé tímy, aby to všetko nebolo o Red Bulle a Mercedese, aj keď Red Bullu sa pozornosti ujde stále najviac. Záver poznáme asi všetci a aj podľa toho ho súdime. Ja osobne, ako fanúšik Hamiltona, som ešte pár dní po grande finale nemohol na prehru ani pomyslieť. A niekoľko týždňov, či mesiacov, som sa odhodlával na túto sériu s pocitom, že si opäť budem musieť pozrieť neúspešný záver. Už deviata časť, predposledný pretek pracuje s vibrujúcimi emóciami, zmeny na gride, 3 reštarty, vybrdzenie Hamiltona... Holt, Max je nový Schumacher. Drzý, podpásový, no tvrdo pracujúci, čím dobieha boží talent Hamiltona. A záver je neuveriteľný, vyvrcholenie presne ako v reále. Netflix dokonale ovláda drámu, zároveň nie pateticky. To, čo sa stalo na okruhu vidieť opäť krásne aj v dokumente - Lewis mal byť champ. Áno, Max je dravý, ale Lewis dal ako prvé kolo, získal 2 x 8 sekúnd, z ktorých Max neukrojil nič, no našťastie pre neho pomohol Checo. No a samozrejme nešťastný crash Latifiho pár kôl pred koncom so safety car. A potom už len stratégia za zeleným stolom. Vlastne nerozlúskluteľná. Safety car až do konca by znamenalo víťazstvo Hamiltona, safety car ending takmer isté pre Maxa. Voľba padla na to druhé... Možno aj preto to zanechalo šrámy na Lewsovej tohtoročnej sezóne. Subjektívne - nemal to proste Max vyhrať, nemal. Až tento ročník (2022), kde to už dal zaslúžene. ()

vladi3

Ti, co tu vyplakavaju, ze ine stajne nedostali priestor... Mozno nechceli, aby sa k nim Netflix co i len priblizil.... Dolezitejsie veci: Aston Martin je safety/medical car? WTF, to akoze vazne a odkedy a preco vlastne? Preco Hornerova stara nosi len bielu a preco sa Hamilton oblieka ako buk, resp. akoby nemal zrkadlo? Kazdopadne tato seria uz pomaly straca dych, ale aj tak jeden z najlepsich sportovych dokumentov... Niekto tu pisal, ze z Redbullu strih urobil blbcov... Absolutne nesuhlasim... ()

TheVaccine

Neskutočný trash. Toto nemalo s nič so skvelou sezónou akú sme v F1 mohli vidieť. Vytváranie drám kde nie sú, umelé dotáčanie scén a prispôsobovanie záberov aby vyzneli dramaticky. Tým 82% naozaj nerozumiem, kto sa tomuto páčilo tak naozaj netuší o F1 nič alebo si hneď po tomto zapol Šehrezádu lebo má rád skôr takýto štýl. Aby ešte 10 sekundovú penalty dramaticky natiahli na 35 sekundový záber, pol závodov vynechali a z Russella urobili hlavnú postavu, po tejto seasonm, wow, gratulujem. A to že z Mazepina urobili babu vangu rosničku a jeho otec zrovna zruší zmluvu pred kamerou Netflixu. Odporúčam aj vykreslenie podpisu Russella za kamiónom s "tajnou" kamerou. Z Yukiho že vlastne je puberťák čo ani netrénuje (áno jazdec F1 vlastne nikdy netrénuje ani nechce). Proste to by sa dalo pokračovať donekonečna aký odpad toto je. Uf.  Oplatia sa len posledné dva diely, ale opäť nie vďaka Netflix produkcii ale faktu že sa jednalo o skvelú season, Netflix k ničomu nepomohol ani k vykresleniu, max zopár inside záberov pridal na osvieženie.  1/5 len preto že sa jedná o F1 a posledná sezóna bola skvelá. Inak absolútny trash neverte ničomu dokopy čo tam povedalu. ()

MuggyCZ

Tak mi přijde, že čím víc člověk čučí na formuli, poslouchá formulí podcasty a čte insider články, tím víc je pro něho tahle série nudná. Přes prvních pár dílů jsem měl problém se probrodit, zbytek už se jakž takž dal. Epizoda o Haasu a celkově Mazepinech dosti zajímavá, jsem rád, že si od nich Haas oddechne. Tenhle "seriál" jsem míval rád ale bohužel, pokud Netflix nepřinese do další série něco exkluzivního, bojím se, že to bude dead end. ()

KarlBahnhoff

Nemá smysl řešit tu, jestli je lepší Hamilton, Verstappen, nebo někdo jiný, spíš zamyslet se nad smyslem tohoto seriálu. Seriál Drive to survive podle mě funguje hlavně za účelem zatraktivnění a přiblížení tohoto sportu široké veřejnosti; spíš lidem, kteří závody a dění kolem F1 pravidelně nesledují. Ti totiž obsah předem znají a vědí, že některé situace nejsou v reálu tak "husté" jak je Netflix popisuje ve snaze o zajímavější zápletku. Pro fanoušky F1 tak může být spíš zklamáním, pro laiky ale podle mě plní svůj účel, přilákat je ke sledování závodů F1. Týmy sice Netflix v paddocku moc nemusejí, vědí ale, že F1 potřebuje přilákat diváky a že si proto musí vytvářet P.R. atraktivního sportu a že bez Netflixu bude o F1 menší zájem = méně diváků = méně peněz, proto tuto "telenovelu o F1" tolerují. Pro diváka (laika) je to ve výsledku docela dobrá podívaná. ()