Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

rytir1

Nechat si vymazat holku z hlavy? Originální, super. Carrey super, Winslet taky. Ale někteří hodnotitelé by si měli nechat odmazat z hlavy těch pět hvězd, na ty tenhle film nemá, zvláště tím svým koncem. ()

santosz odpad!

Infantilní, zběsilé, bezduché, ploché, prvoplánové, herecky velmi nevýrazné, jako celek pro mě absolutně nedokoukatelné. Kdybych měl v sobě trochu té dobré vůle ohvězdičkoval bych "film" aspoň za Everybody's Gotta Learn Sometimes v podání Becka a za to, že se v soundtracku objevila jedna u nejúžasnějších písni všech dob, čili Mr. Blue Sky od ELO. Zda se nakonec objevila i ve filmu nevím, toho jsem se už nedočkal. ()

Johanita

Stejně jako u mnoha dalších, poprvé mě tenhle film šokoval, zarazil, zaujal... a podruhé, potřetí, počtvrté jsem si ho zamilovala. Jim Carrey je dojemně opravdový a prostě skvělý, Kate Winslet je supr bláznivá... A scénář? Woow. To musel psát blázen a genius zároveň. Prolínání reality a vzpomínek, přítomnosti a minulosti,... mate to a zároveň to tak moc baví a dává smysl. ()

v.indruchova

Nesmírně zvláštní záležitost. Nikdy jsem nic takového neviděla. Pro mě je to spíše psychologické drama. Vzbuzuje to ve mě smíšené pocity. Tohle bych nazvala těžká záležitost žádná odlehčená komedie. Doporučuji shlédnout hlavně s dobrou náladou a pěkným počasím. Opak by zajistil pořádnou depku. Mám, ale pocit, že to nepotřebuji vidět znova. Herecké výkony dobré. Některé scény postav bez obličeje mi přijdou nepěkné (hororové). Postava Klementain byla pro mě nesympatická a rozčilovalo mě její chování. ()

Delmondo

Herecký koncert Jima Carreyho, který obvykle hraje potřeštěný pošuky v ulítlejch komediích. Jeho výkon zde je krásně civilní a jen on jakožto pravý komik dokázal své nádherné dramatické postavě vtisknout tu kapku dojemnosti kterou mě naprosto uchvátil. Scény kdy se během mazání paměti vzpírá a chce si vzpomínky na Kate Winslet uchovat v hlavě jsou naprosto boží a samotný závěr absolutně zničující. ()

karnifex

No tak nevím - když jsem ten film sledoval, měl jsem pocit, že je dobrý (možná až výborný), ale jak se ve mě postupně usazoval, zjistil jsem, že se mi vlastně nelíbí a spíš mě v něm plno věcí štve. A nejvíc asi obsazení Jima Carreyho - proč musí tak skvělý komediální herec hrát v romantickém blábolu?!! Aby něco dokázal sobě? Divákům? Producentům? Horší už je jenom Arnold, když se se svou germánskou neobratností pokouší hrát v komediích. Prostě mi to přišlo, že Carrey se tak moc snaží, aby nevypadal jako Maska nebo Blbější, že to zavání přehráváním - já vím, je to asi jen můj dojem, ale stejně se ho nemůže zbavit. A ten příběh mě taky moc nenadchnul. ()

andrea181

Už pár dní přemýšlím jak film okomentovat... Překvapilo mě to ..... když každý den myslíte na stejnou věc,tak to není nejlepší film...KAždý by si aspon jednou za život někoho vymazal ...kéž by to bylo reálný.... protože někdy je lepší té nekonečné každodenní bolesti prostě předejít..... Ale stejně by se to asi pak nestalo jinak... Film je nádhernej ... prostě i po vymazání se oba potkají a znovu zamilují.....ach ta láska a bla bla....... Stejně je to jen pohádka, která trápí lidi,,,, Jim Carrey je můj oblíbený herec a tahle role je nečekaná a skvělá ... a nádherná Kate Winslet je skvělá herečka...5* je ještě málo...:) ()

Ghely

Nedokázala jsem si Jima Carreyho představit ve vážnější roli než Blbý a blbější, ale tenhle film je toho důkazem. Jakoby si vyměnili charakter s Kate Winslet. která tady hraje naprostého blázna, v dobrém slova smyslu. Ale musíte na to koukat od začátku do konce, třeba i dvakrát, jinak to nepochopíte :-) ()

Fajung

Film patrí do skupiny filmov na osamelé večery, pri ktorom vám robí spoločnosť, či už fľaša vína, alebo len spomienky na "bývalú" lásku. Je to film o tom ako často žijeme v spomienkach a aké ťažké je niekoho dostať z hlavy, hlavne niekoho, kto tam dlhý čas mal trvalé bydlisko. Zrejme to je asi naozaj tak, že lásku stratí iba ten, kto sa jej vzdá. Láska je niečo nádherné, ale keď o ňu prídeš, tvoj život stráca zmysel a do vnútra sa dostáva prázdnota. PS: Kto neverí na osud a spriaznenú lásku, nikdy asi film dostatočne neocení. Pre mňa srdcová záležitosť. "Kto miloval, nikdy nezabúda - Kto zabudol, nikdy nemiloval" 95% ()

joejoe

Krásny film ktorý ma dostane do stavu ktorý tak nemám/mám rád. Tá chviľa kedy by ste vedľa seba chceli mať niekoho ským budete do konca života a najradšej by ste z neho vyobjímali dušu a už nikdy nepustili a vy myslíte na toho človeka ktorý by to mal byť. Pre mňa krásne v zaujímavom smere. ()

yurnero

Film je to rozhodně kvalitní, ale nenechal ve mě hlubší dojem a na druhé shlédnutí si tak nějakou chvíli počkám, zdali vůbec na to dojde. Film se celou dobu tváří velice zmateně a na konci přijde příliš předvídatelné rozuzlení.. ()

Jenn

Opět můj neoblíbený herec se mi vryl do srdce, scéna na ledě byla jedna z nejromantičtějších, co jsem kdy viděla. ()

buchannon

Slyšel jsem tvrzení, že komik nedokáže věrohodně ztvárnit vážnou roli, nebo spíš že ho někdo nemusí brát vážně. Jim Carrey toto jednoznačně popírá. Výborné herecké výkony a zajímavý originální příběh vystavěný na (ne)pomíjivosti lidských citů. Něco takového bych taky chtěl zažít. ()

LencaN

Věčný svit neposkrvněné mysli jsem viděla před pár dny a musím uznat, že když nad tím uvažuju až s odstupem, mělo to cosi do sebe. Na první pohled je to bláznivé, v ději se přeskakuje, neznáme pohnutky některých postav. Ale to co známe nás samotné obohatí. Už jen to, že si někdo chce nechat vymazat myšlenky na toho druhého, protože nám třeba zlomil srdce, už to donutí divákovy mozkové závity spolupracovat se svalem srdečním. I když to bylo ztřeštěné a poťouchlé, pořád to bylo zadumané a všudypřítomné hledání pravdy a důvodů vytváří hezké puzzle. Nakonec oceňuji hloubku téhle romantiky. Hlavním důvodem, proč jsem tento film chtěla vidět, bylo moje info, že je tady Carrey civilní a nešklebí se, protože jinak jsem na jeho skřeky a grimasy už skoro alergická. Ale právě tady, stejně jako v Truman Show se mi jeho hraní zamlouvá a moc mě to potěšilo. Kate Winslet byla profesionálkou, která se do role impulzivní Clementine neponořila jen díky změnám barvy vlasů, ale skutečně, i jiskřičkami v očích atd. Jen je škoda, že na první shlédnutí člověk tedy neodhalí všechno, co film skrývá. Já bych hned po dokoukání taky nenapsala tak pozitivní komentář. Navíc musíte být ve správné náladě, protože Věčný svit je dost specifický a nehodí se na každý den. ()

Foogas

Na jednu stranu skvělej začátek, ale poté film skokově přejde do všeho, jen ne příjemně koukatelné a zábavné polohy. Vymazávači paměti, doktor z hor píchající svou asistentku, hádky mezi hlavními protagonisty, samotný akt vymazávání paměti a útěky. Jim i Kate to sice skvěle zahráli, hudba je taktéž slušná, ale dalo se z toho vytřískat mnohem víc. Najedl jsem se, ale nepochutnal jsem si. ()

macek166

Kdysi jsem chtěl napsat knihu na podobné bázi jako je tenhle film. Miluju toulky myslí, vracení se do vzpomínek. Tenhle je okořeněný zajímavým dějem, až surrealistickými výjevy, zapadajícími do sebe jako puzzle. Jim Carrey i Kate Winslet hrají excelentně. Hudba, název, všechno do sebe ladí. Tak to má vypadat. ()

Rychlik1

Po prvním shlédnutí jen 3 hvězdy, asi jsem měl díky těm 85 % přehnaná očekávání. Ale rozhodně se na Věčný svit neposkvrněné mysli podívám někdy znovu. Už jen proto že tu většina lidí píše jak po dalších shlédnutích přidávala hodnocení... ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz