Večný svit nepoškvrnenej mysle

• Česko Věčný svit neposkvrněné mysli (viac)

Život osamělého a nesmělého Joela se od základu změní, když potká excentrickou a temperamentní Clementine. Ta je výstřední ve všech směrech a k bláznivým kouskům stále úspěšněji vyzývá i Joela, jenže je rovněž nevyrovnaná a výbušná a jednoho dne se rozhodne Joela zbavit a začít znovu. Na experimentální klinice se podrobí vymazání paměti, a jelikož pokus dopadne úspěšně, rozhodne se zdrcený Joel pro stejné řešení. Nemá ale štěstí, tentokrát se zákrok vymkne lékaři z rukou a dílo zkázy dokoná jeho asistent, který se místo pečlivého monitorování mozkové činnosti klienta nechá svést k divokým erotickým hrátkám. Režisér umí mistrovsky rozrušovat časoprostorovou kontinuitu a nahrazovat ji asociativním spojováním útržků, jež pocházejí z různých vrstev paměti, a zde se tento princip uplatní při rekonstrukci celého vztahu ústřední dvojice. Odvíjí se pozpátku, k některým zážitkům se film opakovaně vrací, mnohé deformuje v závislosti na Joelových rozjitřených emocích. (oficiálny text distribútora)

Hrabovo

Úžasný film! Příběh o lásce, jakou ji zažíváme my všichni, co se jí trápíme. Je zde nádherně zobrazena základní pravda o tom, že náš partner není dokonalý ( a bože ani nemůže být) a že máme své hluboké nevědomé důvody, proč si ho právě takového vybereme (a to znovu, když nám vymažou paměť). Nemáme jen pozitivní důvody, máme i ty temné, a ty mnohdy převažují. Plesám, že Jim Carrey přestal dělat opičky a má příležitost hrát. Úžasně! ()

FortKnox

Film mi byl mnoha lidmi doporučen. Po 5 letech jsem konečně na potřetí film dodíval do konce. Musím říct, že jsem zklamán, hold jsem od filmu čekal mnohem více než mi mojí přátele naslibovali. ()

Mabfred

Líbilo se mi zejména, jak byly zpracovány snové obrazy, kterými Joel procházel. Bez nějakých složitých triků působily velice uvěřitelně. ()

curfew77

Zatím vím jen tolik, že to bylo naprosto dechberoucí a jistojistě pětihvězdičkové, napoprvé ale nerecenzovatelné. Uff. Procenta a podrobnější komentář si troufnu (možná) přidat až po druhé projekci. :) Update: Tak napodruhé už mám snad jasno. Film samotný: 90 %. Scénář:100 %. Carrey: 110%. A Kirsten Dunst chci za ženu. ()

Kuzmik

Naprosto mysteriózní film, první shlédnutí asi trošku až k nepochopení ale pak už to zapadá jako klíč do zámku. Smutný, veselý, vyčerpávájící, zmatující a další vlastnosti k tomuto filmu, který je právem na 137. místě v žebříčku nejlépe hodnocených filmů. Jima Carreyho jsem si vždycky spojoval s blaznivou komedii a se šílencem co udělá všechno ale tohle je jiné a předvedl oproti filmu 23 hodně dobrý výkon i Kate Winslet. Prostě musíte film vidět. ***** ()

petite fille

emocionálna mapa filmu alebo ingrediencie a postup výroby bizarného zážitku: jedna postavička extravagantného režiséra, kusisko nápadu, za aký by každý priemerný scenárista vraždil, 108 minút systematického chaosu a bezčasie spomienok, štipka nie práve typickej filmovej hudby, pravá veľká láska verzus drobný nesprávny románik, k tomu malý judáš, ktorý to zúfalo nevie s dievčatami, náhodné množstvo farieb, fotografií, bábik, alkoholu, prachu a viny. potriasť + premiešať, pozorne pozrieť (najlepšie 2 a viac ráz), po použití nechať odstáť a potom už nikdy nad nikým nelámať palicu. ()

4k7

Dá se pochopit, proč má film na csfd tak vysoké hodnocení. Je originálně natočený a když tomu propadnete, určitě na vás všechny ty blbiny kolem zapůsobí. Ovšem pro mě je tento snímek, jako servírovat dobré jídlo s dezertem na jednom talíři. Alespoň že Jim Carrey ze sebe konečně nedělá idiota, snaží se hrát vážně a Kate Winsled je ve filmu pěkně střelená, což je fajn. Škoda jen, že film neustále mává s dějem jako s hadrovým panákem... ()

obscurite

Úžasná Kate, podivný (netradičný) Carry v bláznivém příběhu o životě, o lidském mozku, o myšlenkách, o vpomínkách, o které když přijdete, zeje ve vás prázdná díra... Ale hlavně je tento film o lásce, o lásce, která dělá tuto koláž vzpomínek tak dojemnou.... ()

Zaplo05

Doposud jsem neviděl tak krásný film o romantickém dramatu. Příběh o tom, že láska může být životní osud, může být hořká. Může mít všechny podoby - ta druhá stránky krásných citů. Potřeboval bych tu firmu. Vymazat to... Kdo z nás to někdy nechtěl stejně? Naprostá paráda. Jdu se podívat ještě jednou! ()

KillHurt

Takhle má vypadat "romantický" film. Je to o lásce, není to ubulená limonáda a vydrží se na to dívat i chlap. To k romantickým aspektům. Jako celek Věčný svit působí naprosto dokonale. Scénář je ucelený a ani kousíček děje nepřebývá. Režije úchvatná a nenechá nás ani chvíli vydechnout, po pomalém začátku přichází neuvěřitelný tobogán událostí, které vás chytí a nepustí. Hned po prvním zhlédnutí si tento film našel cestu mezi mé oblíbené snímky a určitě je nejlepším romantickým filmem, jaký jsem kdy viděl, protože romantika tam je a to úchvatná, ale je jí tak akorát a neobtěžuje. ()

Dawe_Holi

Ačkoliv mám rád Jima Carreyho, tak tenhle film jsem dokoukal na tři pokusy, vážně byl v některých momentech velice nudný, no možná že po dalším juknutí změnám názor ale zatim 3* ()

AlexUnited

Pred zhliadnutím filmu som o ňom čítal len samé donebavznášajúce glorifikujúce recenzie (to som pravdepodobne nemal robiť) a teda som asi čakal až príliš veľa od Večného svitu, o to väčšie bolo sklamanie. Príbeh filmu samotný sa prakticky točí iba okolo vzťahu dvoch ľudí a jeho vývoja (čo už samo o sebe mi zvykne brnkať na nervy). Zložitým a štýlovo pôsobiacim ho síce robí metóda, ktorou je nám servírovaný, ale prípady kedy sa jednoduchý príbeh stáva kúzelným vďaka jeho zjavne nechronologickému spôsobu servírovania sme tu už mali a lepšie (21 gramov, Memento,...) a verím že aj budeme mať. Okrem toho stačí si prečítať oficiálny text distribútora (inými slovami vedieť o čom má film byť), a hlavný dejový zvrat pozorný divák (ktorý ma niečo už napozerané) odhalí ešte niekedy v začiatkoch vďaka momentu keď SPOILER!!! sa Jim Carrey čuduje nad vytrhanými stránkami v denníku KONIEC SPOILERU!!! Čo sa postavy Kate Winslet týka, tak (ako píše časopis Premiere) "sa pohybuje na rozhraní sympatickej živelnosti a protivnej potrhlosti". Ja som teda na Clementine nič sympatické nenašiel, plne sa stotožňujem iba s jej druhou negatívnou vlastnosťou. (Tejto herečke dávam prednosť skôr v Titanicu alebo najmä v markýzovi de Sade :)) Opačným prípadom je Jim Carrey, ktorý dokázal zahrať vcelku sympaťáka, až som sa sám čudoval. Možno jedine kvôli jeho postave sa oplatí na film pozrieť. Kto by to povedal, že je to ten blázon čo za iných okolností robí všelijaké priblblé ksichty? ()

rob_troy

Když sem viděl tenhle film poprvé, vůbec jsem to nechápal a přišlo mi to celkem nezáživný. Teď když jsem to viděl znovu už bych takový přístup neměl. Rozhodně skvělý film se skvělým Jimem Carreyim. Jako fanoušek Carreyiho sem byl rozhodně rád za trošku jiný směr než jen komedii. On hold umí i Romantiku a napínavé drama o myšlenkách a lásce. ()

Swayne

V akom chorom scenáristickom mozgu sa mohlo zrodiť niečo tak geniálne ako scenár ku tomuto filmu? Naozaj nerozumiem... A ešte aké ďalšie choré režisérske, kameramanske, editorske a ešte neviem-aké mozgy sa museli stretnúť, aby vznikla tak nádherne jednoducho-komplikovaná love story plná paradoxov, vraviaca v podstate iba to jedno dávno obohraté klišé - "láska hory prenáša". Je to tak. Bez debaty. Plných desať. ()

ladyClaire

Po zhlédnutí měním svůj názor na Jima Carreyho, kterého jsem doposud měla za továrnu na výrobu dementních ksichtů a kukučů a vyloženě mě točily jeho specifické projevy ve většině filmů, které jsem s ním viděla. Tady je zužitkoval ku dobru a dokázal mě přesvědčit, že se v něm mýlím. Originální a krásné. ()

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (viac)

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz

Soukromé „topky“ předních uživatelů ČSFD.cz